خرید رمز ارز مونرو ❤️ فروش xmr با بهترین قیمت و در کمترین زمان

مونرو

رمز ارز مونرو

رمز ارز مونرو در ماه مارس سال ۲۰۱۴ میلادی (اسفند ۱۳۹۲) شکل گرفت وهدف اصلی آن، بالا بردن حریم خصوصی و ایجاد بستری برای تراکنش‌های ضد سانسوری بود. اگرچه ماهیت اکثر بلاکچین‌های امروزی، کاملا شفاف و رصدپذیر بوده که قابلیت ردیابی توسط هر فردی از هر کجای دنیا را دارد، اما ساختار xmr، به نحوی است که حریم شخصی هر فرد کاملا رعایت شده باشد.

در بلاک‌چین‌های امروزی و رمزارزهایی همانند بیت کوین و اتریوم، هر والت دارای آدرسی است که به نحوی می‌توان آن را به افرادی در جای جای جهان مرتبط کرد. اما Monero از سیاست‌های محرمانگی مختلفی استفاده کرده تا هویت اصلی مالکان (خریدار و فروشنده)، کاملا مخفی بماند. همین امر باعث شده که کارشناسان، آینده‌ی درخشانی را برای مونرو در نظر بگیرند.

تاریخچه مونرو کریپتو

در سال ۲۰۱۲ میلادی (۱۳۹۰) پروژه‌ای با نام بایت کوین ByteCoin معرفی شد که هدف آن نیز مخفی نگه داشتن هویت کاربران بود، اما تیم اجرایی این پروژه، خودشان هشتاد درصد رمزازرها استخراج کرده بودند. این کار باعث شد که در آن زمان، نگاه منفی‌ای به تیم اجرایی و کل پروژه شکل گرفته و بایت کوین به دست فراموشی سپرده شود.

دو سال بعد، هفت کدنویس که هویت پنج نفر از آنان هنوز مشخص نیست، از کدهای موجود در پروژه بایت کوین و پروژه‌ی دیگری با نام کریپتونوت CryptoNote استفاده کردند و رمزارزی با قابلیت بالا در مخفی نگهداشتن تراکنش و هویت کاربران ایجاد کردند که پایه‌های مونرو امروزی است. ریکاردو اسپاگنی و دیوید لاتاپیه دو نفری هستند که هویت خود را مشخص کردند.

صفر تا صد رمز ارز مونرو
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  حریم خصوصی در xmr

  به نقل از وبسایت مجموعه Monero، این رمز ارز، تنها رمزارزی است که هویت کاربران در آن، به صورت پیشفرض مخفی است. هویت ارسال کننده رمز ارز، گیرنده مونرو و همچنین مقدار ارسال شده، کاملا مخفی بوده و برای مخفی کردن تراکنش‌ها از سه تکنولوژی مهم استفاده شده است. آدرس مخفی، امضای حلقه‌ای و حلقه‌ی CT. به دلیل ماهیت مخفی سازی در مونرو، ردگیری آن غیر ممکن بوده و به همین جهت لازم نیست کسی نگران لیست سیاه (آی پی‌ها، کشورها و افراد بلک لیست شده)، یا کوین‌های آموزش دیده (کوین‌هایی که آدرس والت را لو دهند) باشد.

  امضای حلقه ای چیست؟

  در امضای حلقه‌ای، نام انتقال دهنده و همچنین مقدار رمزارز منتقل شده، با سایر امضاها (ارسال کننده و مقدار) ترکیب شده و یک امضای یونیک دیجیتالی را تشکیل داده که در حقیقت، امضای گروهی از تراکنش‌گران است. هنگامیکه یک تراکنش ثبت می‌شود، اطلاعات آن به صورت اتوماتیک به تعداد نامشخصی از دیگر تراکنش‌ها ترکیب شده و یک امضای ترکیبی را ایجاد می‌کند. بنابراین، دریافت کننده متوجه مبدا ارسال رمزارز نخواهد شد. بنابراین، هیچکس نخواهد فهمید که ارسال کننده اصلی و منبع اصلی تراکنش، چه کسی بوده است. در تصویر زیر، ساختار امضای حلقه‌ای به شکل بسیار ساده‌ای نمایش داده شده است:
  امضای حلقه ای در مونرو

  مدل اولیه‌ی امضای حلقه‌ای با نام امضای گروهی برای اولین بار در سال ۱۹۹۱ میلادی به عنوان مدل جدیدی از رمزنگاری توسط یوجین ون هایست و دیوید چام معرفی شد. در سال ۲۰۰۱ میلادی، جمعی از محققین این مدل رمزنگاری را فرموله کردند تا بتوان از آن در دنیای دیجیتال نیز استفاده کرد. از امضای گروهی در کریپتونوت استفاده شد که همانطور که پیشتر گفتیم، به دلایل مشخصی، با موفقیت روبرو نشد. مدل بهینه شده‌ی این امضا، سال‌ها بعد توسط رمزارزهای مختلفی از جمله مونرو استفاده شد. جالب است بدانید که گرگوری مکسول (توسعه‌دهنده‌ی هسته‌ی بیتکوین) از این رمزنگاری که در سال ۲۰۱۵ توسط Monero Research Lab معرفی شده بود، استفاده کرد.

  هدف اصلی پروژه Monero چیست؟

  رمزارز xmr با یک هدف بسیار ساده شکل گرفته است. هدف مونرو این است که تراکنش‌ها به صورت کاملا بی نام انجام شوند. اگرچه در بلاک‌چین بیتکوین نیز امکان ثبت بی نام تراکنش‌ها وجود دارد، اما به هر حال به دلیل ساختار شفاف این بلاک‌چین، می‌توان رد رمزارزها را گرفت و مراحل جابجا شدن کوین‌ها را دنبال کرد. هدف Monero مخفی کردن تمامی اطلاعات مربوط به تراکنش‌ها است. در کنار این هدف بزرگ و مهم، سهولت استفاده و سریع بودن انجام تراکنش‌ها نیز چیزی است که تیم اجرایی این رمزارز به دنبال آن هستند.

  آیا مونرو بخریم؟

  پاسخ به این سوال ساده نیست، اما چند مزیت انحصاری در اختیار این رمز هست. اول از همه اینکه این کریپتو برای دستیابی به بالاترین سطح ممکن از تمرکززدایی فعالیت کرده و این بدان معناست که کاربر، نیازی به شناختن و یا اعتماد به سایر اعضای شبکه ندارد (دستیابی به تمرکززدایی، یکی از اهداف اصلی دنیای کریپتو است). بر خلاف روند گردش بیتکوین که هر کوین آن دارای یک سریال نامبر بوده و نحوه مصرف آن قابل رصد کردن است، هر کوین Monero کاملا مشابه کوین‌ها دیگر بوده و قابل ردیابی نیست.

  همانطور که پیشتر گفته شد، تراکنش‌های مونرو کاملا مخفی بوده و به نقل از وکلای این پروژه، این امر باعث شده تا نسبت به تمامی رقبای خود، دست بالاتری داشته باشد. برای اطمینان از مخفی ماندن تراکنش، آدرس‌های پنهان (Stealth addresses) تولید شده که فقط هم از هر کدام، یکبار استفاده می‌شود. به تمام این‌ها، باید امضای حلقه‌ای را نیز اضافه کنیم که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد. بنابراین، با توجه به این ارزیابی‌ها، این رمزارز دارای آینده‌ی مثبتی است که ارزش خریدن دارد. اما خریدن آن، باید با توجه به تحلیل‌های خریدار باشد.

  اطلاعات کلی XMR

  برخلاف بسیاری از توکن‌ها، هیچ توکنی از مونرو از قبل ماین نشده بود و فرصت برابری برای تمامی علاقه‌مندان وجود داشت. حجم نهایی Monero قابل استخراج معادل ۱۸.۴ میلیون واحد است و انتظار می‌رود که در سال ۲۰۲۲ میلادی، فرآیند ماین کردن آن تمام شود. پس از آن، الگوریتم به نحوی طراحی شده تا هر ۶۰ ثانیه، مقدار اندکی XMR به عنوان مشوق به ماینرها داده شود. به نقل از بسیاری از متخصصان، این روش پاداش‌دهی، موثرتر از روش‌های سنتی (پاداش به ازای تراکنش) خواهد بود.

  ماینر مونرو

  یکی از اهداف این مجموعه، ایجاد فرصت برابری برای تمامی علاقه‌مندان است. امکان ماین کردن این رمزارز با استفاده از تمامی دستگاه‌ها (لپتاپ و تلفن همراه) وجود داشته و می‌توان با شرکت در استخرهای ماینینگ، این کریپتو را استخراج کرد. به نقل از وبسایت مجموعه، استخراج هم با CPU و هم با GPU (کارت گرافیک) امکان پذیر بوده که پردازشگرهای CPU عملکرد بهتری دارند. برای جلوگیری از ساخت ماینرهای اختصاصی و برهم زدن فرصت در میان علاقه‌مندان، XMR هر دو سال یک هاردفورک اساسی ارائه می‌نماید. بنابراین، ماینرهایی که به صورت اختصای برای XMR تولید شده باشند، عملا بدون کاربرد خواهند بود.

  استخراج ارز مونرو

  اگر به عنوان یک فرد و مستقل قصد داشته باشید که رمزار xmr را ماین کنید، بسته به قدرت پردازش دستگاهتان، ممکن است مدت زمان بسیار زیادی (مثلا یک ماه) نیاز باشد تا اولین بلوک را تکمیل کرده و پاداش دریافت کنید. برای ماین کردن xmr، فقط به والت Monero یا همان Monero Wallet نیاز داشته و به هیچ نرم‌افزار دیگری نیاز ندارید.

  آدرس های Monero

  برای نقل و انتقال رمزارز XMR، می‌توان از سه مدل آدرس استفاده کرد:

  • آدرس استاندارد: تا پیش از سال ۲۰۱۹ میلادی، تنها آدرس‌هایی که افراد می‌توانستند از آن برای نقل و انتقال پول استفاده کنند، آدرس استاندارد بود. اما پس از آن، آدرس‌های دیگری نیز اضافه شد.
  • آدرس ادغامی: این مدل آدرس‌ها عموما توسط صرافی‌های دیجیتال ارائه شده که مالکیت فردی نداشته و در حقیقت، می‌تواند میزبان رمزارزهای افراد مختلف باشد. سپس باید رمزارز شخصی را از این آدرس عمومی، به آدرس شخصی انتقال داد.
  • آدرس مخفی: همانطور که پیشتر توضیح داده شد، این آدرس‌ها به صورت یکبار مصرف تولید شده که در آن، واریز کننده به آدرس کاملا تصادفی و مخفی رمزارز را واریز کرده و سپس دریافت کننده نیز با کلید مخصوص به خود، رمزارز را به حساب خود انتقال می‌دهد.

  مزایای مونرو

  به صورت خلاصه، مزایای مونرو به شرح زیر است:

  • حفظ حریم شخصی و عدم قابلیت ردگیری تراکنش‌ها
  • قابلیت استخراج آسان (بدون نیاز به ماینر) و با استفاده از Monero Wallet
  • روند بسیار کند آزاد شدن توکن‌های جدید
  • قابلیت مقیاس پذیری (بزرگ شدن بلوک‌ها با افزایش تعداد تراکنش‌ها) و حفظ سرعت انتقال
  • کارمزد کم انتقال
  • قرار گرفتن در لیست ۲۰ رمزارز محبوب و سرشناس دنیا
  • منبع باز یا همان Open Source بودن

  معایب XMR

  بالا بردن سطح حریم شخصی باعث شده که از این رمزارز، برای انجام تراکنش‌های غیرقانونی و خصوصا در دنیای دارک وب نیز استفاده شود. این نوع کاربرد، ممکن است در آینده باعث وضع قوانینی علیه چنین ساختارهایی شود. اما به هرحال، هدف بلاک‌چین‌ها از بین بردن تمرکز و ایجاد بستری برابر برای تمامی کاربران است. محدودیت دیگر این رمزارز در تعداد والت‌هایی و کیف پول‌هایی است که از آن پشتیبانی می‌کنند. در مقایسه با رمزارزهای سرشناس دیگر، تعداد والت‌های میزبان این رمزارز، محدود است.

  والت با قابلیت نگهداری از مونرو

  بهترین والت‌هایی که قابلیت نگهداری از رمزارز xmr را دارند، به شرح زیر هستند:

  • کوین بیس
  • بایننس
  • لدجر Ledger
  • کراکن
  • ترزور
  • پرایم ایکس بی تی
  • کوین اسمارت
  • جمینی Gemini

  کیف پول مونرو

  برای دانلود و نصب کیف پول Monero که توسط همین مجموعه ارائه شده است، باید به صفحه دانلود Monero Wallet مراجعه نمایید و متناسب با دستگاه خود (ویندوز، لینوکس یا مک)، نسخه‌ی مناسب را دریافت و نصب نمایید.

  خرید ارز مونرو با بهترین قیمت

  برای خرید رمز ارز مونرو می‌توانید به پنل کاربری مراجعه نموده و از قسمت خرید از کارتی شو، میزان XMR مد نظر خود را مشخص کرده و نهایتا مبلغ ریالی آن را پرداخت کنید. رمزارزهای خریداری شده از کارتی شو، با بهترین قیمت و در کمترین زمان ممکن ارائه شده‌اند و فرآیند خرید آن‌ها بسیار آسان است. پس از خرید، شما می‌توانید موجودی خود را در والت صرافی کارتی شو نگهداری کرده و یا با ارائه‌ی آدرس والت مونرو خود، رمزارز را در والت خود دریافت نمایید.

  خرید Monero بدون احراز هویت

  تمامی صرافی‌های دیجیتال که به صورت قانونی فعالیت می‌کنند، از طرف قانونگذاران ایرانی موظف هستند تا مشتریان خود را احراز هویت نموده و سپس به آن‌ها خدمت‌رسانی نمایند. صرافی دیجیتال کارتی شو نیز به عنوان یک صرافی قانونی، موظف است که فرآیند احراز هویت را انجام دهد. با این حال، فرآیند احراز هویت در کارتی شو بسیار سریع و ساده بوده و تنها کافی است که تصویر مدرک هویتی خود را آپلود نمایید. فرآیند احزار هویت برای خرید رمزارز XMR در کمتر از چند دقیقه انجام شده تا شما بتوانید علاوه بر این رمز ارز، از کریپتوهای دیگر ارائه شده در کارتی شو نیز استفاده نمایید.

  فروش آنی xmr

  علاوه بر امکان خرید، کارتی شو امکان فروش (به ما) را در کمترین زمان و با بهترین قیمت ارائه کرده است. با ورود به پنل کاربری خود می‌توانید هر میزان مونرو را در کمترین زمان ممکن فروخته و معادل ریالی قیمت روز این رمزارز را در حساب بانکی خود، دریافت نمایید.