NFT ها برای بار دیگر یک پسر 22 ساله را پولدار کردند!

NFT

NFT


شاید با دیدن موضوع این مقاله کمی تعجب کردید. اما درست است یک جوان ۲۲ ساله اندونزی تنها با فروش عکس های سلفی خود و تبدیل آن ها به یک NFT یک میلیون دلار درآمد داشته است. تمامی توکن های این فرد به صورت بسیار ساده که تنها از صورت خود به فروش رسیده. سلطان گوستاف الغزالی  یک دانشجو ۲۲ ساله اهل کشور اندونزی است که در حال فراگیری علوم کامپیوتر در شهر سمارنگ بود و تاکنون توانسته ۱ هزار ان اف تی از عکس های خود را به فروش برساند.

غزالی در گفت با گو برا خبرنگار ها گفته که در پنج سال (از ۱۸ سالگی تا ۲۲ سالگی) هر روز روبروی کامپیوتر خود قرار میگرفت و به صورت ساده از خود عکس میگرفت. غرالی اینگونه میگویید که تنها برای یک هدف این عکس ها را میگرفت و میخواست تنها خاطرات دانشجویی خود را به یک دفتر خاطره تبدیل کند.

همانطور که گفته بودیم غزالی هدف خواصی از nft کردن عکس های خود نداشت اما به صورت امتحانی عکس های خود را به NFT تبدیل کرد و آن را در اون سی آپلود کرد و قیمت هر NFT را ۳ دلار تعیین کرد. سلطان گوستاف الغزالی اصلا انتظار  نداشت که خریداری برای NFT های خود پیدا کند اما بر خلاف تفکرات این فرد مشتریان خوبی برای آن پیدا شد. غزالی عکس های خود را کاملا به صورت ساده و در حالت نشسته و یا ایستاده گرفته. این فرد خوش شانس و خلاق خطاب به خریداران NFT خود گفته که:

می‌توانید از عکس‌ها برگردان افقی یا عمودی درست کنید ، قرینه‌شان کنید یا هر کار دیگری انجام دهید؛ اما لطفاً از این عکس‌ها سوء‌استفاده نکنید وگرنه والدینم از من بسیار ناامید خواهند شد. به شما ایمان دارم، پس لطفاً مراقب عکس‌های من باشید.

  همانطور که گفته بودیم بر خلاف انتظارات این پسر خوش شانس افراد مشهور زیادی در حساب های خود از این NFT ها حمایت کردند و این حمایت ها باعث شد که مجموعه غزالی به رشد خوبی برسد و در ۲۴ دی ماه ۱۴۰۰ یکی از این NFT ها به قیمت ۰.۲۴۷ اتریوم که معادل ۸۰۶ دلار (در زمان نوشتن مقاله) بود به فروش برسد. همچنین غزالی با اضافه کردن و توضیحات به عکس ها و تعریف وقایع آن روز توانست بازار خود را گرک تر کند.

همانطور که وب سایت های معروف اعلام کرده اند گران ترین NFT که توسط این مجموعه فروخته شده بود ۰.۹ اتریوم معادل ۳ هزار دلار بوده  که با توجه به این معامله ارزش تمامی این NFT ها به ۳۱۷ اتریوم که معادل مبلغی بیش از یک میلیون دلار است رسیده.

درست است که دنیای ارز های دیجیتال در چند ماه اخیر کمی ضعیف تر بوده اما ان اف تی ها بسیار رشد خوبی داشتند و این رشد تا جایی بوده که استفاده از کیف پول هایی که به NFT وسط است نسبت به سال ۲۰۲۱ ۴۸ درصد رشد داشته است. به جز این مورد در سه ماه اول ۲۰۲۱ تنها مبلغ ۱۰.۷ میلیارد دلار برای NFT ها جا به جا شده که تنها در ده روز اول ۲۰۲۲ شاهد خرید ۱۱.۹ میلیون دلاری در حوزه NFTارز دیجیتالی دیگری که بتا تحلیل گر معروف به تحلیل آن پرداخت اتریوم بودبودیم

برای خرید سایر رمز ارز ها با سرعت بالا میتوانید به صرافی کارتی شو مراجعه کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.