15 تا از ارز های دیجیتال برتر دنیای کریپتوکارسنی ها برای سرمایه گذاری: پارت دوم

در دنیای کریپتو کارنسی ارز های دیجیتالی بسیار زیاد و متنوعی وجود دارند و هر روزه تعداد این پروژه ها و رمز ارز ها در حال افزایش است. البته بسیاری از کوین های قدیمی با همان سرعتی که عرضه شده اند با همان سرعت نیز از دوره رقابت ها خارج شده اند. اگر میخواهید شما نیز قربانی شت کوین ها نشوید و سرمایه خود را از دست ندهید با ما در ادامه همراه باشید زیرا صرافی کارتی شو قصد دارد در  5مقاله و به صورت پارت های مفید ۱۵   ارز مهم بازار که ارزش سرمایه گذاری دارند را به شما معرفی کنیم. اکنون این مقاله پارت دوم این مقالات اس. پس با ماه همراه باشید تا در ادامه سه ارز دیجیتال معروف دیگر که برای سرمایه گذاری مناسب است را به شما معرفی کنیم.

استلار XLM

در پارت قبلی این مجموعه مقالات ریپل را به شما معرفی کردیم.لازم به ذکر است که استلار در حال حاضر رقیب سرسخت ریپل است و به این دلیل روی کار آمده تا بتواند با استفاده از سیستم بلاک چینتراکنش ها را با سرعت بسیار بالا و کارمزد های بسیار پایین تر انجام دهد. این بلاک چین به قدری سریع است که میتواند هر قانیه هزاران تراکنش مالی را انجام دهد. این موضوع باعث میشود که نهایتا تراکنش هر فرد بیت ۳ تا ۵ ثانیه زمان ببرد.

همانطور که شما نیز میدانید بیت کوین میتواند در هر ثانیه تنها تعداد کمی تراکنش را مدیریت کند و هر تراکنش بعضا بین ۱۰ الی ۱۵ دقیقه طول میکشد (بعضی مواقع احتمال دارد به دلیل شلوغی شبکه بلاک چین این زمان به یک ساعت هم برسد). به جز این مورد بیت کوین کارمزد بسیار بالایی دارد پس هر عقل سالمی برای انتقال پول از استلار،ریپل و ارز های دیگر که سرعت بالایی دارند استفاده میکند.

حتما تاکنون فهمیده اید که ساز و کار استلار مانند ریپل استو استلار بر پایه ریپل ساخته شده زیرا توسعه دهنده و سازنده این پروژه سازنده ریپل نیز بود اما با این تفاوت که استلار عموم مردم را مورد دف قرار داده اما ریپل بیشتر در اختیار بانک ها و موسسات مالی فعالیت خود را ادامه میدهد. این پروژه که توسط جد مک کالب طراحی شده هدف داشت که مهاجرانی که برای خانواده های خود پول میفرستند کمی راحت تر تراکنش های خود را انجام دهند اما با وجود استقبال عموم اکنون استلار برای همه در دسترس قرار دارد.

مونرو XMR

ارز های دیجیتال

 در این مقالات که ارز های دیجیتال برتر معرفی میشود باید قطعا به مونرو هم یک جا داد زیرا برای افرادی ساخته شده که میخواهند تراکنش های ناشناس  انجام دهند. یکی از تصورات علطی که بین تمامی مردم وجود دارد بر این باورند که بیت کوین و اتریوم تراکنش های کاملا ناشناس انجام میدهند که اصلا اینگونه نیست. درواقع زمانی که شما میخواهید یک تراکنش را انجام دهید این تراکنش در یک دفتر باید به تایید برسد که این دفتر بلاک چین نام دارد. بعد از انجام تراکنش تمامی اطلاعات شما توسط این بلاکچین ثبت و ذخیره میشود. به همین دلیل است که بیت کوین کاملا تراکنش های ناشناس انجا نمیدهد. بیت کوین تنها یک راه حل برای ناشناس بودن تراکنش ها انجام داده که آن هم استفاده از نام مستعار است.

مونرو توانسته با ایجاد رمزنگاری های بسیار پیشرفته در سیستم خود تراکنش ها را برای افرادی که میخواهند خریدشان مشخص نشود را فراهم کرده. تیم مونرو از هفت دلوپو مرکزی تشکیل شده که تنها دو نفر از آن ها شناخته شده هستند. در این پروژه بزرگ بیش از ۲۰۰ نفر همکاری میکنند و بروز رسانی نرم افزاری این پروژه تقریبا هر شش ماه یک بار اتفاق میوفتد.

بیت کوین گلد (BTG)

ارز های دیجیتال

بیت کوین گلد نیز نتیجه ی یک فورک از بلاکچین بیت کوین است و در اواخر جولای ۲۰۱۷ صادر شده است. بیت کوین گلد برای تغییر ساز و کار بیت کوین طراحی شده است. این به کاربران امکان می دهد به به کارگیری واحد های پردازش گرافیکی (GPU) مانع ورود استخراج کنندگان جدید شوند و تعداد آنها را کاهش دهند. همچنین این فورک از بیت کوین SHA256 به همان الگوریتم Equihash که زی کش از آن استفاده میکند، سوییچ کرده است

ما در پارت دوم این مقالات ۳ ارز دیجیتالی بسیار معروف که مناسب سرمایه گذاری هستند را معرفی کردیم. با ما همراه باشید تا در ادامه و در مقالات بعدی  3 ارز دیگر را به شما معرفی کنیم.

برای خرید ارز های دیجیتال میتوانید به صرافی کارتی شو مراجعه فرمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.