یونی سواپ چیست؟رقیب اصلی صرافی های متمرکز!


با وجود محبوبیت بسیار زیاد دنیای رمز ارزها افراد زیادی در صرافی های متمرکز بسیار زیادی ثبت نام و در آن به معامله پرداختند. اما از جایی که هر سیستم امنیتی متمرکز کمی غیرقابل امنیت است و امکان هک شدن آن وجود دارد بسیاری از پروژه‌های بلاک چین تبدیل به صرافی‌های غیر متمرکز شدند که یکی از محبوب ترین پروژه‌های دیفای صرافی یونی سواپ است. پروژه یونی سوآپ مبتنی بر شبکه اتریوم است که به این دلیل شما می‌توانید به مبادله خودکار بین اتریوم و توکن های erc۲۰ بپردازید.

به جز این مورد افراد می توانند با ارائه توکن های جفت ارزی دیجیتال موجود در استخرهای این پروتکل به یک ارائه دهنده نقدینگی در این استخر تبدیل شوند و در ازای واریز نقدینگی پاداش دریافت کنند.

در این مقاله ما می خواهیم بیشتر به این صرافی غیرمتمرکز و پردازیم و بگوییم که یونی سواپ چیست و چگونه کار میکند

یونی سواپ چیست؟

یونی سوآپ یک قرارداد هوشمندی بر روی بلاک چین اتریوم از که میتواند مبادله های غیر متمرکز توقع آنها را امکان پذیر کند. این کار به کمک یونیکورن ها که در لوگوی یونی سواپ قابل مشاهده از صورت می گیرد

پروژه های بسیار زیادی به عنوان صرافی های غیرمتمرکز به وجود آمده بودند ولی تجربه کاربردی دلچسبی نداشتند و لیست سفارشات آنان بسیار کم حجم بود اما یونی سوالات توانست به یکی از پلتفرم های تبدیل شود که با میزان لیکوئیدتی نسبتاً بالا تبدیل شود

البته این معروفیت به دلیل رابط کاربری بسیار راحت نیز است زیرا شما می توانید با چند کلیک به تبادل توکن ها و ارزهای دیجیتال مختلف بپردازید. در واقع این مصرف غیرمتمرکز ردیف‌های به قدری عملکرد بسیار خوبی داشتند که در حال حاضر با صرافی های متمرکز بزرگ جهان رقابت می‌کنند

یونی سواپ چگونه کار میکند ؟

یونی سواپ

نون ایسوا یک پروتکل صرافی غیر متمرکز بر روی اتریوم است که در آن کاربران می‌توانند بدون دخالت واسطه‌ای با یکدیگر معامله کنند و ارز های مختلفی را خرید و فروش کنند. این صرافی از چندین قرارداد هوشمند تشکیل شده که به هر کاربر اجازه می دهد به طور مستقیم و بدون واسطه با دیگر کاربران بلاک چین اتریوم معامله انجام دهد د که این کار باعث شده یونی ثواب یک صرافی غیر متمرکز باشد.

اگر شما با بلاک چین اتریوم و بیت کوین یا صرافی های متمرکز آشنا باشید شاید این سوال برای شما پیش بیاید که خرید و فروش و تبدیل ارزهای دیجیتال به یک ارز دیجیتال دیگر بدون وجود یک دفتر سفارش چگونه صورت

میگیرد. همانطور که در کمی قبل تر گفته بودیم دونی ثواب به کسانی که دارای های خود را در استخرهای نقدینگی این پروژه واریز می‌کنند سود پرداخت میکند. این افراد به وسیله قفل کردن تاکنون های خود در این سوال که این امکان را به پلتفرم یونی ثواب می‌دهند که یک فضای غیر متمرکز را برای دیگر کاربران میسر بکند.

البته یونی ثواب برای انجام معاملات یک کارمزدی نیز دریافت می‌کند که تمامی این کارمزد به حساب لیکوئیدیتی واریز میشود.

تاریخچه یونی سواپ

پروتکل غیر متمرکز یونی ثواب توسط یکی از توسعه دهندگان اتریوم به نام هیدن آدامز در سال ۲۰۱۸ کار خود را آغاز کرد و تنها در طول دو سال توجه به بسیاری از افراد آن فعال در حوزه رمز ارزها را به سوی خود جلب کرد.

در زمان ساخت این پروژه بنیاد اتریوم بودجه ای معادل با ۱۰۰ هزار دلار در اختیار صدام قرار داد تا بتواند با تشکیل تیمی که کمتر از ۱۰ عضو داشت یک صرافی غیرمتمرکز بسازد. این صرافی توانست در ماه آوریل سال ۲۰۱۹ یا به عبارتی فروردین ۹۸ یک میلیون دلار سرمایه از طریق حمایت صندوق پوشش ریسک پارادایم کسب کند.

با همین فراهم نقدینگی توانست در می سال ۲۰۲۲ نسخه دوم خود را معرفی کند و به گفته توسعه‌دهندگان نمونه سوال به زودی نسخه سوم این پلتفرم با امکانات بسیار بیشتری ارائه می‌شود.

چگونه یونی سواپ بخریم؟

صرافی های خارجی بسیار زیادی وجود دارد که شما می توانید در آن صرافی ها یونی سواپ را خریداری کنید ولی با توجه به تحریم های کشور ایران بهتر است از صرافی‌های داخلی برای خرید این توکن اقدام فرمایید. توکن این پلتفرم غیرمتمرکز UNI نام دارد که در زمان توضیح تعداد این توکن کن یک میلیارد واحد بود ۱۵ درصد آن به کاربران قدیمی این پلتفرم تعلق گرفت. همچنین شما میتوانید برای خرید این ارزاق آینده دار از سرمایه‌گذاری در آن به صرافی و کارتی شو مراجعه فرمایید

کارمزد یونی سواپ

یونی سواپ

یونی سواپ بابت هر توازل ۰/۳ درصد به عنوان کارمزد از کاربران دریافت می کند اما این مبلغ به خود یونی ثواب نمی‌رسد و به عنوان پاداش و تامین کنندگان نقدینگی اعطا خواهد شد. به جز این کارمزد باید یک کارمزد دیگر نیز کاربران یونی سواپ پرداخت کنند.

 اگر با اتریوم کمی آشنا باشید می دانید که برای معاملات در بلاک چین اتریوم باید کارمزد گس را پرداخت کنید

از آنجایی که صرافی یونی سواپ در بلاک چین اتریوم طراحی شده کاربران باید در آخرین مرحله حین انجام تراکنش در یونی سواپ با کارمزد گس را پرداخت کنند

به طور خلاصه این سوال یک صرافی غیر متمرکز است که شما می توانید با پرداخت کمی کارمزد در سریعترین زمان معاملات خود را انجام دهیم و یا خرید توکن آینده دارین صرافی در آینده خیلی نزدیک به سود خوبی دست یابید.

 در حال حاضر یونی سواپ یکی از بهترین پروژه های غیر متمرکز است که می‌تواند با صرافی های متمرکز بزرگی رقابت کند همچنین میتوانید یونی سواپ را در صرافی های بزرگ ایرانی مانند کارتی شو خریداری کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.