گالا گیمز چیست؟ صنعت گیم با گالا پیشرفت میکند؟


صنعت بازی و گیم از سال های اخیر مورد توجه کمپانی های بسیار زیادی بوده که این کمپانی ها تنها برای کاربران کمی هیجان و لذت گیم را به همراه داشتند اما پروژه هایی بر بستر بلاک چین به وجود آمده که به کاربران این اجازه را میدهد که بتوانند با بازی کردن کسب درآمد نیز بکنند. حتما نام بازی های بلاک چینی و یا متاورس را شنیده اید، ما این دو موضوع را در دو مقاله در سایت کارتی شو نوشته ایم که میتوانید آن را مطالعه کنید. با به وجود آمدن بازی های بلاک چینی و محبوبیت مدل بازی کن پول در بیاور پروژه های زیادی در این صنعت پیدا شد

یکی از این پروژه ها کالا گیمز است. پروژه ای که سعی در تحول بازی های سنتی دارد.

پلتفرم گالا گیمز یکی از پروژه های حوزه بلاک چین در زمینه گیم و متاورس است که سهم بسیار زیادی از این بازار دارد. به طور خلاصه گالا گیمز یک پلتفرم ساخت بازی های بلاکچینی است و ارز بومی این پلتفرم گالا است.گالا گیمز نیز مانند همه پلتفرم های گیمینگ بلاک چین قصد دارد صنعت گیم را به سمت غیر سنتی بودن هدایت کند تا گیمر ها بتوانند به صورت کامل کنترل بازی را در دست بگیرند و سرمایه و دارایی خود را مدیریت و یا حتی به فروش برسانند.

توکن گالا

توکن گالا در ابتدا بر بستر شبکه اتریوم و مبتنی بر استاندارد ERC-20 ساخته شد. نسخه رپ‌شده (Wrapped) این توکن نیز با استفاده از پل دو طرفه ptokens در شبکه هوشمند بایننس عرضه شده است. میزان کل توکن قابل عرضه گالا، حدود ۳۵ میلیارد است و در حال حاضر حدود ۷ میلیارد توکن در گردش گالا در بازار وجود دارد.به طور روزانه ۱۷،۱۲۳،۲۸۶ گالا در ساعت ۲ بامداد (ساعت جهانی/UTC) توزیع می‌شود. این توکن‌ها بین اپراتورهای Founder Node و سازمان اصلی گالا گیمز توزیع می‌شود. هر سال در ۲۱ جولای سود سهام GALA نصف می‌شود. این بدان معناست که دستمزد روزانه GALA از ۲۱ جولای ۲۰۲۲ به جای ۱۷،۱۲۳،۲۸۶ به ۸،۵۶۱،۶۴۳ توکن کاهش پیدا خواهد کرد.

این رمز ارز و پروژه نیز مانند بقیه پروژه ها مزایا و معایبی هم دارد، از آنجایی که مزایای این ارز بسیار زیاد است و معایب آن نیز بسیار کم، ابتدا معایب این ارز را برای شما معرفی میکنیم

گالا

نقشه راه و وایت پیپر: گالا وایت پیپر خوبی نیست و برای کسب هرگونه اطلاعات باید به سایت مدیوم مراجعه کنید.همچنین نقشه راه توسعه این پلتفرم شفاف نیست و دارای ابهامات زیادی است.بازی های عرضه شده کم: در حال حاضر کلا ۵ بازی توسط گالا معرفی شده که تنها یکی از این پنج بازی در دسترس کاربران است و ۴ بازی دیگر نیز هنوز در حال توسعه هستند و کاملا معرفی نشده. این دو بزرگترین معایب این پلتفرم بود حالا به مزایای این پلتفرم میپردازیم

مزایا

تنوع بازی ها: درست است که هنوز از ۵ بازی معرفی شده تنها یک بازی عرضه شده اما پلتفرم گالا این چند بازی را برای چند سلیقه متفاوت طراحی کرد تا کاربران بتوانند با هر سلیقه ای از این پلتفرم استفاده کنند. گالا تنها پلتفرم بلاک چینی است که بازی های خود را در زمینه نقش‌آفرینی، گردش در فضا، دفاع از قلعه و موارد دیگر منتشر شده‌اند.

جامعه بزرگ:هر بازی که در بلاک چین ساخته می‌شود راه بسیار سختی نیز در پیش دارد زیرا هر بازی بلاک چین در حال حاضر ده تا صد هزار کاربر فعال دارد ولی پلتفرم گالا گیمز توانسته ۱.۳ میلیون کاربر فعال را جذب کند که این تعداد کاربر میتواند شانس معروفیت بازی های گالا را بالا ببرد.

به طور کلی هدف اکوسیستم گالا گیمز استفاده از قدرت فناوری بلاک‌چین برای دادن مالکیت حقیقی دارایی‌های دیجیتال به گیمرهاست. تیم توسعه‌دهنده ارز دیجیتال گالا با هدف توسعه بازی‌های جذاب وراد این حوزه شده‌اند. طراحی شبکه نودهای منحصر به فرد این پروژه و سهیم کردن آن‌ها در برخی تصمیمات حاکمیتی، بخشی از تمرکز را از این اکوسیستم می‌زداید. حال باید منتظر کاند و دید آیا گالا گیمز می‌تواند به رونین دیگری در عرصه بازی‌های بلاک‌چینی تبدیل شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.