چند اشتباه رایج در بین تازه کاران دنیای ارز های دیجیتال که نباید مرتکب شوید؟


همانطور که میدانید جذابیت بازار ارز های دیجیتال در ماه های اخیر در بیشتر کشور ها بالا رفته و به دلیل آگاهی بیشتر عموم از دنیای کریپتو باعث شده که ارزش کل این بازار نیز افزایش یابد. با بالا رفتن قیمت ها این حوزه برای تازه واردان بسیار دلهره آور و ترسناک است زیرا هنوز به صورت تخصصی بعضی از اصطلاحات و فرایند ها را بلد نیستند و با توجه به اینکه این بازار میتواند سود خوبی به شما بدهید امکان اتفاق افتادن ضرر سنگین نیز وجود دارد. به همین دلیل میخواهیم چندین اشتباه رایج در بین تازه واردان را به شما معرفی کنیم که این مشکلات را تجربه نکنید و ضرر زیادی نبینید.

درگیر فومو نشوید

فومو (FOMO) یک اصطلاح به معنی ترس از جا ماندن است. خیلی وقت ها شما شاهد بالا رفتن ارزش یک ارز به سرعت میشوید و برای اینکه از کورس باقی نمانید و به سود برسید سریع دست به خرید با قیمت بالا میزنید. په صورت خلاصه تر این اصطلاح انگیزه خرید ارز های دیجیتال در هنگامی که بازار ها در حال پامپ شدن هستند توصیف می کند.

خود ما هم زمانی که یک ارز را خریداری میکنیم و به سودی میرسیم قطعا از بازار خارج میشویم و ارز خود را میفروشیم پس این مورد کاملا نمایان است که بعد از رشد ناگهانی یک ارز امکان اصلاح نیز بسیار وجود دارد پس بهتر است منتظر کاهش قیمت باشید و سپس دست به خرید بزنید. این مشکل یکی از اساسی ترین کارهایی است که یک تازه وارد انجام میدهد و زمانی که به خود بیاید ضرر زیادی دیده است.

به صورت خلاصه همیشه در ذهن خود داشته باشید که:

هرچقدر که روند صعودی شدیدتر و قابل توجه تر باشد، احتمال بازگشت و اصلاح قیمت بیشتر است،اما اگر تسلیم احساسات خود شده اید و خرید کردید،با هیجان کار خود را ادامه ندهید و از فروش هیجانی خود داری کنید تا مرتکب اشتباه دوم نشوید

هیجانی نفروشید

 بازار کریپتو کارنسی ها یک بازار بی ثبات است و برای ورود به آن باید قلبی بزرگ و ریسک پذیر داشته باشید. قبلا از هر چیز این نکته را در یاد داشته باشید که اگر این قلب بزرگ و پر ریسک را ندارید وارد بازار کریپتو کارنسی نشوید زیرا کسانی که کمی از ضرر کردن میترسند تنها با مشاهده کوچک ترین ضرر حتی نیم درصد ارز خود را میفروشند. البته اینگونه هم نیست که قلب بزرگ داشتن به معنی مشاهده از دست رفتن دارایی شما باشید. شما باید با استفاده از روش استاپ لاس یا همان حد ضرر از ضرر بیشتر جلوگیری کنید. برای این کار شما باید همه جوانب را از قبل سنجیده باشید و قبل از هرچیز حد سود و ضرر خود را مشخص کنید هیچ تضمینی نیست که روند نزولی یک ارز بی ثبات در دنیای دیجیتال معکوس شود پس لطفا با آگاهی وارد این بازار شوید و از تحلیل تکنیکال و فاندامنتال استفاده کنید.

وحشت نکنید؛ هر موقع احساس کردید زمان مناسبی برای کسب سود یا متوقف‌کردن ضرر است، بفروشید؛ اما اقدام ناشی از ترس و چک‌کردن مداوم قیمت‌ها اشتباه است.

لازم نیست که یک واحد کامل از یک ارز را بخرید!

خیلی از افراد زمانی که میخواهند به حوزه ارز های دیجیتال ورود کنند فکر میکنند که باید چند ده هزار دلار سرمایه داشته باشند که به عنوان مثال یک بیت کوین بخرند. اما این تفکر کاملا اشتباه است. شما تنها میتوانید با کمترین سرمایه به بازار ارز های دیجیتال بپیوندید. به طور مثال شما میتوانید با  تنها یک دلار(در حال حاضر قیمت یک دلار ۳۰ هزار تومان است)در صرافی کارتی شو معامله کنید. این یکی از مزیت های صرافی کارتی شو است که این صرافی را نسبت به بقیه صرافی ها متمایز کرده زیرا صرافی های دیگر با مبلغی بیشتر از ۱۰ دلار باید معامله را شروع کرد.

مواظب باشید،آدرس اشتباه کار دستتان ندهد!

از آن جایی که هیچ نهادی بر روی ارز های دیجیتال تمرکز ندارد تراکنش ها نیز بدون هیچگونه کاربرد فردی انجام میشود. پس در زمان انجام تراکنش مواظب باشید که آدر کیف پول مقصد را درست وارد کنید چون در صورت اشتباه وارد کردن آدرس مقصد و انجام تراکنش کل دارایی شما از بین میرود.

درگیر فاد نشوید

اصطلاح FUD از سرواژه‌های کلمه‌های لاتین fear (ترس)، uncertainty (بلاتکلیفی) و doubt (تردید) ایجاد شده و برای توصیف گزارش‌ها و اخبار منفی‌ کم‌اهمیتی استفاده می‌شود که پیرامون صنعت ارزهای دیجیتال منتشر می‌شوند. یکی از مثال‌های اخیر در این رابطه، ممنوعیت ارزهای دیجیتال در هند است. اگرچه دولت هند هیچ‌گونه ممنوعیتی را به‌طور رسمی اعلام نکرده است، سایت‌های خبری به‌طور پیوسته مطالبی منتشر می‌کنند که این اتفاق را حتمی و قریب‌الوقوع نشان می‌دهد. چنین اخباری شک و تردید را در دل دارندگان ارزهای دیجیتال می‌اندازد. فاد باعث می‌شود که این افراد دارایی‌های خود را بفروشند که ممکن است اشتباه پرهزینه‌ای باشد.

 به جز این موارد باید اصطلاحات بسیار زیادی را یاد بگیرید و هیچگاه در بازار کریپتو کارنسی ها نیز عجله نکنید و برای خرید رمز ارز ها میتوانید به صرافی کارتی شو مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.