پیش بینی قیمت اتریوم در سال 2022


در آستانه پایان سال ۲۰۲۱ و آغاز سال ۲۰۲۲ بازار پیش بینی ها درباره قیمت اتریوم داغ تر می شود.به دلیل پذیرش گسترده اتریوم توسط سرمایه گذاران و کاربران، ارزش این ارز دیجیتال می تواند به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند. اتریوم تاکنون به یکی چشمگیرترین ارز های دیجیتال در سال ۲۰۲۰ تبدیل شده است.
اگر سال ۲۰۱۷ سال بیت کوین و عرضه اولیه کوین (ICO) بود، سال ۲۰۲۰ سال Ethereum  و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) می باشد. اما آیا اتریوم سرمایه گذاری خوبی در سال ۲۰۲۲ خواهد بود؟قیمت اتریوم تا سال ۲۰۲۲ به چند دلار می رسد؟

ارزش اتریوم برای صنعت کریپتو

اتریوم پلتفرمی برای راه اندازی برنامه های غیرمتمرکز منبع باز (برنامه های غیرمتمرکز یا DApps) با استفاده از بلاکچین و قراردادهای هوشمند است. این پلتفرم دارای یک ارز سودمند است به نام اتریوم یا اتر، که به طور خلاصه ETH گفته می شود. این ارز در واقع مانند یک “سوخت” برای ایجاد و استقرار دی اپ ها در چارچوب اتریوم عمل می کند. علاوه بر این، ETH گاهی اوقات می تواند به عنوان وسیله ای برای پرداخت استفاده شود. در این نقش، توکن همانند سایر ارزهای رمزپایه عمل می کند.

پیش از این، ارزهای دیجیتال به گونه ای طراحی شده بودند که سیستم های پرداختی باشند که می توانستند جایگزین پول فیات شوند. اتریوم این پارادایم را تغییر داد و چیز کاملا جدیدی ارائه کرد. اتریوم فرصت های بیشتری را برای توسعه فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال ایجاد کرد.

ایده ی پشت Ethereum  ، ایجاد یک کامپیوتر جهانی غیرمتمرکز بدون رهبر یا رئیسی بود که برنامه‌ ها، داده‌ های شما و غیره را کنترل کند. طبق گفته Vitalik Buterin، اتریوم اینترنت جدید است، با تمام قابلیت‌ ها و چشم‌ اندازهای نامحدود.

Ethereum  این موارد را معرفی و ارائه کرد:

قراردادهای هوشمند – قرارداد هوشمند از تراکنش ها پشتیبانی می کند و انطباق با تمام شرایط قرارداد و توافق نامه های موجود در یک محیط دیجیتال را تضمین می کند. اولین ایده های این فناوری توسط نیک سابو (Nick Szabo) در سال ۱۹۹۷ ارائه شد و برخی از اصول در اولین پروتکل BTC ایجاد شد. اما بوترین (Buterin) قراردادهای هوشمند را رواج داد و آنها را فراگیر کرد.

برنامه های غیرمتمرکز یا DApps– قراردادهای هوشمند به توسعه دهندگان اجازه می دهد بدون سانسور یا مشارکت شخص ثالث، برنامه های کاربردی را در شبکه اتریوم ایجاد و منتشر کنند. علاوه بر این، DApp ها پایدارتر هستند زیرا قادر به خاموش شدن نیستند مگر اینکه همه گره ها آفلاین باشند (که بسیار بعید است).

عرضه اولیه سکه یا ICO – Ethereum  رونق بزرگی را در عرضه اولیه سکه آغاز کرد که در آن همه می توانستند ارز دیجیتال خود را ایجاد کنند و از آن برای تامین مالی پروژه های خود استفاده کنند. البته، این موضوع باعث کلاهبرداری های زیادی شده است، اما در عین حال، مسیری را برای تحقق پروژه های ارزهای دیجیتال قابل توجهی مانند ایاس (EOS) و ترون (TRON) فراهم کرده است.

Ethereum  در میان شرکت‌ های بزرگی مانند مایکروسافت و آمازون واقعا محبوب شد. آن‌ ها پروتکل اتریوم را پیاده‌ سازی می‌ کنند که به کاربران اجازه می‌ دهد بلاک چین‌ ها را از طریق پلتفرم‌ های بلاکچین به‌ عنوان سرویس محاسبات ابری خود ایجاد و مدیریت کنند – یعنی مایکروسافت آژور و بلاک چین مدیریت‌ شده آمازون.

تحلیل تاریخچه و عملکرد Ethereum  

بر اساس Etherscan.io، اولین اطلاعات حفظ شده در مورد قیمت Ethereum  به ۷ آگوست ۲۰۱۵ برمی گردد. در آن روز کراکن اعلام کرد که از معاملات اتریوم پشتیبانی میکند و در صرافی با قیمت ۲.۷۷ دلار لیست شد. در آن سال، این دارایی دیجیتال جدید با نوسانات شدید قیمت مواجه شد و به ۰.۵ دلار کاهش یافت زیرا مشارکت کنندگان اولیه فعالانه آن را می فروختند.

کم کم علاقه مندان به ارزهای دیجیتال شروع به یادگیری در مورد اتریوم کردند. کنفرانس توسعه دهندگان Devcon-1 که از ۹ تا ۱۳ نوامبر برگزار شد، سهم قابل توجهی در محبوبیت آن داشت. این کنفرانس به طور فعال مسیر توسعه اتریوم را در حضور نمایندگان IBM، مایکروسافت و UBS مورد بحث قرار داد. در نتیجه، این کوین در حدود ۱ دلار کاهش یافت.

در ژانویه ۲۰۱۶، ETH شروع به رشد تصاعدی کرد و در ماه مارس به اوج قیمت ۱۵ دلار رسید. این رشد با انتشار نسخه پروتکل جدید Homestead پشتیبانی شد. اما روز بعد، به دلیل هاردفورک اتریوم، قیمت دو برابر کاهش یافت. برای چندین ماه قیمت اتریوم از ۸ دلار به ۱۴ دلار در نوسان بود. در ماه سپتامبر، کیف پول سخت افزاری لجر نانو است، اتریوم را به لیست دارایی های پشتیبانی شده خود اضافه کرد و به این ترتیب به این کوین کمک کرد تا به قیمت ۱۵ دلار برسد.

در ۲۲ سپتامبر، یک حمله DDoS به اتریوم شد و سرعت این شبکه کاهش یافت. این اتفاق منجر به یک روند نزولی طولانی شد که تا دسامبر ادامه داشت. تا پایان سال ۲۰۱۶، قیمت اتریوم حدود ۷-۹ دلار بود.

سال ۲۰۱۷ یک سال صعودی برای اتریوم بود. این ارز در دو ماه اول با قیمت ۲۳ دلار به فروش رسید. در ماه مارس قیمت اتریوم به ۵۳ دلار و سپس در ماه بعد به ۹۵ دلار افزایش یافت. افزایش بعدی قیمت در ژوئن بود و این کوین به ۴۰۰ دلار رسید. این قیمت تا اواسط ماه نوامبر ادامه داشت، درست زمانی که قیمت اتریوم در محدوده قیمتی ۲۷۰-۳۵۰ دلار قرار گرفت.

در همین حال، در همان بازه زمانی بیت کوین در حال افزایش بود و به اوج قیمت خود یعنی ۲۰۰۰۰ دلار رسید. Ethereum  راه بیت کوین را دنبال کرد و در ژانویه ۲۰۱۸ به ۱۴۰۰ دلار رسید. در ۸ ژانویه، قیمت اتریوم جهش دیگری پیدا کرد و قبل از سقوط در یک اصلاح سریع، به مرز ۱۲۵۰ دلار رسید. تحولات بعدی در مورد قیمت اتریوم عمدتاً انعکاس واکنشی قیمت بیت کوین بود. در نتیجه، Ethereum  سال ۲۰۱۸ را کمی بالاتر از قیمت ۱۳۰ دلار به پایان رساند.همچنین بخوانید |  احتمال افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت Ethereum  و رسیدن به ۲۶۰ دلار

در ابتدای سال ۲۰۱۹، اتریوم بین ۱۰۰ تا ۱۴۰ دلار معامله می شد. اولین روند صعودی در آوریل ظاهر شد. اتریوم به دنبال قیمت بیت کوین به تدریج شروع به رشد کرد و در ژوئن به ۳۰۰ دلار رسید. با این حال، ETH نتوانست این موقعیت ها را حفظ کند و شروع به بازگشت به قیمت قبلی خود کرد.

در دسامبر ۲۰۱۹ اتریوم مجددا روند صعودی را آغاز کرد و در فوریه به ۲۸۰ دلار رسید. می توان گفت این رشد به علت اخبار مربوط به توسعه اتریوم ۲.۰ باشد. در ماه مارس به طور قابل توجهی قیمت این ارز به ۱۱۳ دلار کاهش یافت. در حال حاضر، این کوین در تلاش است تا به موقعیت های قبلی بازگردد.

پیش بینی Ethereum   در سال ۲۰۲۲

اگر این روند صعودی ادامه پیدا کند، پیش بینی می شود اتریوم تا پایان سال ۲۰۲۲ به ۶۵۰۰ دلار خواهد رسید. علاوه بر این، نیمه اول سال ۲۰۲۲ به رشد سریعی تا سقف ۷۰۰۰ دلار خواهد رسید. سپس این افزایش قیمت کاهش خواهد یافت، اما هیچ سقوط عمده ای انتظار نمی رود. در آینده، مشارکت ها و پیشرفت هایی که به ۶۵۰۰ دلار می رسد، از نظر قیمت کاملاً خوش بینانه است، اما بدون شک برای آینده نزدیک امکان پذیر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.