هلیوم، یک استارتاپ در زمینه اینترنت اشیا!


در این مقاله قصد داریم به تعریف ارز دیجیتالی بپردازیم که توانسته طی سال گذشته ۶ هزار درصد به سود برسد. هلیوم یک پروژه استارتاپ اینترنت اشیا قدیمی است که تاسیس آن به سال ۲۰۱۳ برمی‌گردد. هلیوم در حال حاضر تنها رمز ارز و پروژه ای است که دو حوزه فناوری جدید یعنی بلاک چین و اینترنت اشیا را به هم متصل میکند. هدف این پروژه دیجیتالی این است که یک شبکه بلاک چینی برای دستگاه های اینترنتی ایجاد کند تا بتواند با استفاده از بلاک‌چین زندگی بشر را در آینده بسیار آسان کند.

همانطور که تاکنون متوجه شده اید ما قصد داریم در این مقاله به معرفی و تحلیل ارز دیجیتال هلیوم بپردازیم. بنابراین اگر شما نیز علاقه مند به کسب سود و همچنین حوزه ارز های دیجیتالی هستید و میخواهید پروژه های بیشتری را برای کسب سود در دنیای رمز ارز ها پیدا کنید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید .

معرفی ارز هلیوم

به طور خلاصه هلیوم یک شبکه اینترنت بی سیم همتا به همتا با برد بسیار زیاد است که فعالیت خود را به صورت جهانی گسترش داده است. این شبکه در ۲۹ جولای ۲۰۱۹ یا همان ۷ مرداد۱۳۹۸ شروع به کار کرد و همچنین در بلاک چین خود از پروتکل اجماع HoneyBadgerBFT استفاده میکند. همچنین نودهای این شبکه برای ارسال و دریافت اطلاعات از اجزای شبکه، باید با الگوریتم اثبات پوشش “Proof of Coverage” پشتیبانی خودشان را از ایجاد شبکه وایرلس، اثبات کنند.

شبکه هلیوم شامل هات اسپات‌هایی است که پوشش اینترنت را برای دستگاه‌هایی با پشتیبانی از LoRaWAN تامین می‌کنند. LoRWAN یک پروتکل شبکه‌ای تک نقطه به چند نقطه است و امواج رادیویی را در سطوح پایین انتشار می‌دهد..

هات اسپات به دستگاهای فیزیکی شبکه گفته میشوند که نقاطی برای اتصال اینترنت را فراهم میکنند.این دستگاه ها توسط نود ها تامین میشود و در ازای فعالیت در این شبکه به عنوان تشویقی و پاداش به نود ها رمز ارز هلیوم یعنی hnt تقدیم میشود.

اهداف اصلی هلیوم

به طور کلی مهمترین و اصلی‌ترین هدف شبکه هلیوم گسترش اینترنت اشیا در شهر و جامعه است. موسسان این پروژه بر این باورند که در سرعت نفوذ اینترنت به لایه‌های مختلف از زندگی افراد جامعه بسیار خوبی در آینده شکل می‌گیرد. همچنین وم بر این باور است که با افزایش کاربرد اینترنت اشیا داده‌ها و اطلاعات بسیار خوبی در اختیار مردم قرار می‌گیرد و همین این کار باعث بالا رفتن کیفیت زندگی مردم می شود.

توکن hnt چیست؟

این پروژه مانند بلاک چین های دیگر رمز ارز بومی با نام HNT دارد که در هفت مرداد ماه ۱۳۹۹ با استفاده از جنسیس بلاک به وجود آمد. این رمز ارز برای دو دسته از افراد کاربردی و مهم است. دسته اول همان هات اسپات ها و اپراتورهای شبکه هستند که به ازای فعالیت با آنها HNT داده میشود و دسته دوم شرکت ها و موسسات هستند که از اینترنت اشیاء استفاده میکنند.

این شبکه توکن دیگری به‌نام Data Credit دارد که از تراکنش‌های سوزاندن HNT به‌دست می‌آید. این توکن کاربردی یک USD پگ شده است و برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها استفاده می‌شود. قیمت این توکن همیشه ۰/۰۰۰۰۱ دلار خواهد بود.

توکن های کلی بلاک چین هلیوم ۲۲۳ میلیون واحد NHT است که در حال حاضر ماهانه ۵ میلیون از این رمز ارز ها منتشر میشوند

در این مقاله به صورت کلی به هلیوم را مورد برسی قرار داده ایم و اهداف و نحو کار آن را به شما گفتیم. در کشور هایی که هنوز اینترنت اشیا جا نیفتاده شاید قبول این موضوع برایشان سخت باشد که می‌توانند مانند هلیوم یک منبع اینترنت باشند. همانطور که همه پروژه ها در اول راه مسیر سختی را در پیش دارند هلیوم نیز دچار این مسیر سخت شده و باید دید که میتواند از این مسیر عبور کند یا خیر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.