متاورس چیست؟آیا میتوان زندگی فیزیکی را به مجازی تبدیل کرد؟

متاورس

متاورس


متاورس، کلمه ای که جدیدا زیاد میشونیم. از سامسونگ بگیرید تا فیسبوک، همه دنیا درمورد این کلمه حرف میزنند. اما واقعا Metaverseچیست و چه کارایی دارد. متاورس چه چیزی به زندگی ما اضافه میکند. فکرش را بکنید که در دنیای اینترنت زندگی میکنید،درس میخوانید و حتی خرید میکنید. آیا چیزی که در فیلم ها وجود داشت در واقعیت هم وجود دارد؟ قطعا بله.

بگذارید متاورس را بهتر توضیح بدهیم. اگر فیلم های free guy و یا ready player one را دیده باشید میبیند که افراد با گذاشتن یک وسله واقعیت مجازی وارد یک دنیای دیگر میشوند و در آن به نوبه ای زندگی میکنند. متاورس هم همینگونه است. اینترنتی که به صورت سه بعدی در اختیار ما قرار گرفته. در متاورس شما به جای اینکه یک محیط مجازی را فقط ببینید میتوانید وارد آن شوید و در آن دنیای مجازی با هدست های مختلف و دستگاه های واقعیت های مجازی با یکدیگر حرف بزنید،درس بخوانید و کار و بازی کنید. این زندگی جدید به جز این موارد خوبی های دیگری دارد. به طور مثال فکرش را بکنید. دیگر لازم نیست به نمایندگی سامسونگ بروید و در آن جا محصولی خرید کنید.  با ورود بخ متاورس میتوانید در این دنیای مجازی به نمایندگی های سامسونگ در متاورس مراجعه کنید و با پرداخت ارز دیجیتال محصول خود را در خانه خود تحوی بگیرید

درواقع با اتصال و تجمیع جنبه های برخط (انلاین) در یک جهان یکپارچه انسان های قادر هستند که زندگی فیزیکی خود را در آن جا ادامه دهند. به سفر مجازی بروند،انلاین خرید کنند. اثار هنری خلق کنند و یا از آثار دیگران دیدن کنند.متاورس میتواند که منبع درامد نیز باشد.

حتما شنیده اید که به طور مثال صرافی کارتی شو در مناطق مختلف ایران یک نمایندگی یا دفتر دارند. متاورس این امکان را میدهد که با استفاده از هدست های مجازی افرادی که در این دفاتر کار میکنند از همدیگر در دنیای مجازی کمک بخواهند و از حضور همدیگر بهره مند شوند. به طور مثال چند وقت پیش شرکت فیسبوکنرم افزاری ایجاد کرد با با استفاده از هدست موسوم به اوکیولس کاربران میتوانند در دفتر کار با همدیگر در ارتباط باشند. قیمت تقریبی این هدست ۳۰۰ دلار است.

تنها شرکتی که در Metaverse فعالیت دارد فیس بوک نیست بلکه شرکت ها بزرگ دیگری مانند ماکروسافتو ان ویدیا در متاورس فعالیت دارند،سامسونگ نیز جزئی از این شرکت هاست.

همانطور که میدانید شرکت فیسبوک نام خود را جدیدابه متا تغییر داده و بنیان گذار و مدیر عامل فیسبوک یعنی مارک زاکربرگ معتقد است که متاورس نسل بعدی اینترنت است که با شرکت کردن شرکت های بزرگ فناوری میتوان به دستاورد بزرگی دست یافت.

شرکت های زیادی هستند که میخواهند به Metaverseبپیوندند. خود شما نیز میتوانید در متاورس فعالیت کنید که نحو کار در متاورس را در مقالات بعدی به شما آموزش میدهیم.

برای خرید ارز های دیجیتال میتوانید به صرافی کارتی شو مراجعه فرمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.