متاورس، شرکت های بزرگی که در این حوزه سرمایه گذاری کرده اند!

متاورس

متاورس


قطعا در چند هفته اخیر نام متاورس را بسیار زیاد شنیده اید و بسیاری درمورد آن تحقیق کردید. همانطور که در مقاله قبل قول داده بودیم چندین شرکت بزرگ که در حوزه متاورز فعالیت میکنند را در این مقاله به شما معرفی میکنیم. از شرکت متا گرفته تا شرکت اپل. شاید نام شرکت متا کمی برایتان عجیب باشد. درواقع متا همان فیسبوک است که برای حمایت از دنیای متاورس نام خود را به متا تغییر داد. ابتدا یک توضیح کلی از متاورس را بگذارید به شما بگوییم.

متاورس درواقع دنیای مجازی سه بعدی است که شما میتوانید با استفاده از هدست های مختلف در آن با کاربران دیگر در ارتباط باشید و یا خرید کنید. همچنین در زمینه کاری نیز میتوانید در دنیای متاورس فعالیت کنید و کسب درامد کنید. شاید متاورس تنها شانس برای دنیا است که تمامی فیلم های تخیلی را زنده و قابل اجرا در دنیای واقعی کند. به صورت خلاصه تر متاورس یک دنیای مجازی بر طبق واقعیت است که میتوان در آن هر کاری انجام داد. به همین دلیل است که شرکت های بزرگی مانند اپل در این حوزه سرمایه گذاری های بزرگ کرده اند. خب بهتر است به بحث اصلی بپردازیم. معرفی سه شرکت بزرگت که در حوزه متاورس فعالیت داشته اند.

۱: آمازون

متاورس

آمازون بزرگترین شرکت خرده فروشی الکترونیکی جهان است که عمده تجارت های الکتریکی توسط خود آمازون انجام میگیرد. درواقع آمازون به دنبال این موضوع است که یک بلاک چین متاورس بسیار پیشرفته بسازد تا بتواند معاملات مجازی خودرا در آن جا انجام دهد. شاید برای شما که دارید این مطلب را مطالعه میکنید خرید کیف و کفش یا حتی لباس کمی غیر منطقی باشد. اما علم در حال پیشرفت است و شما میتوانید در این بلاک چین به طور مثال جنس لباس را لمس کنید تا جنس آن را متوجه شوید. در این بلاک چین حتی زمانی که بخواهید خوراکی را به صورت مجازی خرید کنید میتوانید بوی آن را استشمام کنید. کمی عجیب است اما این اتفاقف در حال رخ دادن است و آمازون هزینه بسیار زیادی را برای سرمایه گذاری در حوزه متاورس اختصاص داده است.

۲: اپل

کمتر کسی در دنیا وجود دارد که قول فناوری یعنی اپل را نشناسد. اپل که یکی از بزرگترین شرکت های فناوری به ارزش ۳ تریلیون دلار است و مدیر عامل این شرکت نیز دست یکی از ثروتمند ترین افراد جهان یعنی استیو جابز است که در حال حاض در حال کار کردن روی عینک های واقعیت مجازی است و احتمال دارد در سال آینده این عینک ها وارد بازار دنیا شوند. همچنین اپل در حال امتحان کردن و برسی بلاک چین برای ساخت یک بستر متاورس بسیار حرفه ای است. قطعا ورود اپل  به متاورس با توجه به طرفدارانی که اپل در سراسر جهان دارد میتوان متاورس را جدی تر از قبل دانست.

۳:گوگل

متاورس

بعد از شرکت های غول فناوری و غول خرده فروشی جهان حالا نوبت به قول وب رسیدیم. غولی که همه جهان از آن استفاده میکنند. همه ما میدانیم که گوگل در چند سال اخیر عینک های مجازی بسیار زیادی به بازار عرضه کرده. درست است که هنوز گوگل طرح بسیار کاملی برای فعالیت در متاورس ارائه نداده اما زمزمه های اطراف گوگل نشان از فعالیت زود هنگام گوگل در متاورس است.

این شرکت ها تنها سه شرکت معروف Metaverseبودند. شرکت های دیگری مانند خود متا و شرکت های بسیار بزرگ تری مانند سامسونگ در حال فعالیت در متاورس هستند و یا برنامه همچین کاری دارند. پیش بینی میشود که متاورس در آینده بسیار ارزنده میشود و ارزش مالی بسیار بالایی دارد.

برای خرید ارز های دیجیتال میتوانید به صرافی کارتی شو مراجعه فرمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.