فانتوم چیست؟آیا جایگاه اول مقیاس پذیر ترین پروژه به فانتوم میرسد؟

فانتوم

تقریبا همه پروژه‌های بازار کریپتوکارنسی ها با این هدف روی کار آمده اند تا بتوانند یک بلاکچین قدرتمند و با سرعت بالا که قابلیت های متفاوتی نسبت به نسخه های قبلی بلاکچین دارند ایجاد کنند.

یکی از شاخص ترین ارزهای دیجیتال در این زمینه ارزی خطر فانتوم است که تیم اجرای این پروژه در یک نگاه دوربین آنه با راه اندازی بلاکچین فانتوم می خواهند تا بستری توانمند برای قراردادهای هوشمند ایجاد کند که مانند یک سیستم عصبی برای شهرهای هوشمند در آینده خواهد بود.

با وجود تکنولوژی پیشرفته گراف هدایت شده غیر مدور که در فونت و بلاک چین آن به کار رفته این بلاک چین توانست تراکنش های فوری را با هزینه های نزدیک به صفر با مقیاس پذیری بسیار بالا انجام دهد و خود را در بازار ارز های دیجیتال مطرح کند

به جز این مورد فونتم و تیم اجرایی این پروژه قصد دارند یک ماشین مجازی با عملکرد بسیار قوی برای اجرای ایمن و مطمئن قراردادهای هوشمند بسازند که صحبت در مورد این ماشین بسیار بلندپروازانه و آسان است اما اجرایی کردن این تحقیق و پروژه کمی سخت و ادعای بسیار زیادی نیاز دارد.

فانتوم چیست؟

فانتوم یک شبکه بر پایه تکنولوژی DAG که می‌تواند تامین انرژی شهرهای هوشمند و تمامی خدمات تشکیل دهنده آن را هدایت کند ساخته شده. فانتوم این ادعا را دارد که میتواند از زیرساخت های آی تی شهرهای نوظهور و هوشمند باشد. فانتوم با توجه به سرعت بالایی که دارد می‌تواند ۳۰۰ هزار تراکنش را در ثانیه انجام دهد که این توانایی می‌تواند در برقراری ارتباط بین چندین مرجع ارائه دهنده خدمات شکل گیرد.

چرا فانتوم برای کاربران جذاب است؟

از سال ۲۰۰۹ بود که با معرفی رمز ارزها و صنعت بلاک چین به صورت جهانی این صنعت پرطرفدار چالش‌های بسیار جدی و پر دردسر را تجربه کرد

به همین دلیل بود که راه حل های بسیار زیادی برای رفع این چالش‌ها شد که حوزه کریپتوکارنسی توانست با استفاده از این راه حل ها سود ارزش و بازار ارز های خود را در سال های اخیر رقم بزند.

اما تنها مشکلی که تا سال ۲۰۲۲ نیز مورد بحث بود همین سرعت انجام تراکنش ها در حوزه بلاک چین بوده است

این مشکل آنقدر جدی از چه با وجود پیشرفت و ارائه به روز رسانی های مختلف برای بیت کوین هنوز ضعف سرعتیه این پادشاه ارزهای دیجیتال رفتن شده به همین دلیل باعث می شود پروژه هایی که با هدف افزایش سرعت روی کار می آیند با سرعت طرفداران بسیار زیادی را کسب کنند.

تیم اجرایی فانتوم

تیم اجرای این پروژه در سال‌های اخیر دامنِ در حال عوض شدن بودند و تغییرات بسیار زیادی داشتند اما در حال حاضر این تیم از ۱۲ نفر توسعه دهنده شبکه ایجاد شده است.

 البته به جز این از آن نفرات بسیار زیاد دیگری نیز در بخش های مدیریت مارکتینگ و روابط عمومی و.. در حال فعالیت هستند

بنیان‌گذار اصلی و مؤسس بلاکچین فوق، دکتر آن بیانگ ایک Ahn Byung Ik است. او دکترای خود را در رشته علوم کامپیوتر کسب کرده است و رئیس انجمن صنایع غذایی کره جنوبی نیز هست. دکتر آن همچنین به عنوان نویسنده با مجله معروف Fortune نیز همکاری می‌کند. اما در حال حاضر او دیگر هیچ ارتباطی با پروژه فانتوم ندارد و کاملا از آن خارج شده است.

در حال حاضر فردی به نام مایکل کونگ مدیرعامل شرکت فانتوم است. این فرد چندین سال سابقه در صنعت بلاکچین به عنوان توسعه‌دهنده را دارد. علاوه بر این او هنوز نقش خود را به عنوان مدیر ارشد اطلاعات در این شرکت ایفا می‌کند. از دیگر افراد مشهور در تیم فعلی فانتوم می‌توان به آندره کرونیه معمار دیفای و توسعه‌دهنده Yearn Finance اشاره کرد.

آینده فانتوم

فانتوم یکی از محدود پروژه هایی هست که می‌توان به آن دیدی کوتاه مدت داشت. تمام تحلیلگران ارز دیجیتال فانتوم با توجه به والپیپر پروژه فانتوم و همچنین شرایط پایدار این ارز در روز ها و ماه های اخیر بازار خرسی، بسیار خوشبینانه و مثبت بوده که این مورد توانست سینال مثبتی برای ثبات قیمت یا افزایش قیمت ارز دیجیتال فانتوم باشد. البته در دنیای کریپتوکارنسی هیچ پروژه‌ای به طور دقیق و کامل قابل پیش‌بینی نیست و ما نمی‌توانیم ادعا کنیم که فانتوم با توجه به رشدی که در سال‌های اخیر داشته با همین روند صعودی در سال های آینده نیز ادامه دار باشد اما شاهد فعلی و همچنین فعالیت‌های بلاکچین باعث تحلیل مثبت برای سرمایه‌گذاری در این پروژه انجام شده

این نکته را به یاد داشته باشید که ارز دیجیتال فانتوم قابل استخراج نیست و تنها از طریق تریدینگ یا خرید قابل دستیابی است و شما نیز میتوانید برای خرید این ارز دیجیتال به صرافی و کارتی شو مراجعه فرمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.