5 کابوس ترسناک برای هر سرمایه گذار


قطعاً شما نیز در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می کنید و یا به این فکر هستید که در آینده در این حوزه سرمایه گذاری کنید. یک سرمایه گذار حوزه از اولین کاری که پس از بیدار شدن از خواب انجام می دهد چک کردن قیمت بیت کوین و سایر رمز ارز هاست. همچنین در بسیاری از مواقع نیز کابوس های مربوط به ارزهای دیجیتال شما را از خواب بیدار می کنند چرا که هر سرمایه گذار در حوزه و دنیای کریپتوکارنسی می‌دانند که سرمایه‌گذاری در این دنیا بسیار پر ریسک است. به همین دلیل ما در تکامل پنج کابوس هر معامله گر را به شما میگویم.

هک صرافی

شاید شما دارای خود را در یک صرافی نگه نمی دارید و آنها را به یک کیف پول انتقال داده تا از امنیت آنها مطمئن شوید اما باید قبول کرد که بعضی از افراد حوزه ارزهای دیجیتال دارایی‌های خود را از صرافی به کیف پول انتقال نمیدهند. درست است که بعضی از صرافی ها این تضمین را به کاربر می دهد که در صورت دزدی از آن دارایی های دزدی شده کاربران توسط صرافی بازگردان میشود و صرافی های دیگر نیز وعده های مشابهی نیز می دهند. البته این مورد را نیز در نظر داشته باشید کسانی که رمز های خود را در کیف پول نگهداری می‌کنند از این خطر استثنا نیستند و این داروها ممکن است با خطراتی مانند فیشینگ بد ارضا را به سرقت رفتن کلید خصوصی مواجه شوند. هک صرافی ها در سال ۲۰۱۹ بیش از چهار و نیم میلیارد دلار و فعالین این صنعت ضربه زد و خواب را از چشمان بسیاری از افراد گرفت

گم شدن بک‌آپ

دارندگان کیف پول ارزهای دیجیتال ممکن است نگران گم کردن کلیدهای بازیابی یا همان سید (Seed) کیف پول خود باشند؛ چه آن‌ها را روی یه کاغذ ساده نوشته باشند و چه روی یک صفحه تیتانیومی حکاکی شده باشند. اگر شما هم از افرادی هستید که در نگه‌داری از کلیدهای منزل یا اتومبیل خود دچار دردسر می‌شوید، نگهداری از سیدهای کیف پول هم می‌تواند برایتان کابوس باشد.

ممکن است قبل از این هرگز طلای جامدی را در دست خود نگه نداشته باشید. اما اگر مقداری کریپتو را در یک کیف پول سخت‌افزاری ذخیره کنید، به این هدف نزدیک شده‌اید.

مالیات بر ارزهای دیجیتال

برای هر فرد دادن مالیات بر سود حاصل از اعضای بیست سال بدترین کابوس است. درست از ارائه اظهارنامه مالیاتی برای ارزهای فعال کار چندان خوشایند نیست اما مالیات بر سود حاصل از ارزهای دیجیتال بسیار ناخوشایند است و به دلیل اینکه قوانین مربوط به ارزهای دیجیتال دائماً در حال تغییر است آخرین چیزی که یک تریدر می‌تواند به عنوان یک کابوس در نظر بگیرد پرداختن بخشی از سود خود به دولت است.

صفر شدن قیمت بیت کوین

شاید خیلی از ما حتی بیت کوین نداشته باشیم اما در هر لحظه قیمت تینر را چک میکنیم. پس از این امر بدیهی است که برای ما که بیت کوین نداریم بسیار ناخوشایند است زیرا با سقوط بیت کوین ارزهای دیگر نیز دچار کاهش قیمت می شوند.

فکرش را بکنید آیا ممکن است که داستان ارزهای دیجیتال در یک روز نابود شود و یا قیمت بیت کوین روزی به صفر برسد.

این تنها کاووسی است که تمام دارندگان ارز های دیجیتال را به ترس می‌اندازد

پس مطمئن باشید که این هم تقریباً غیر ممکن است زیرا تمامی کشورها در حال به رسمیت شناختن بیت کوین هستند و در آینده بسیار نزدیک ارزهای فیات پول های کاغذی جای خود را به پول های دیجیتالی می دهند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.