رن چیست؟ آیا بازار سنتی با بازار دیجیتالی میتواند ترکیب شود؟


تقریباً می‌توان گفت که تمامی ارز های دیجیتال ساخته شده بعد از بیت کوین و اتریوم همه تنها یک هدف داشتند که هدف آنها رفع اشکالات و ایرادات موجود در شبکه های بیت کوین و اتریوم بود که این مورد باعث می شد تا افراد بسیار زیادی با هدف اصلی ساخت یک پروژه نوپا و جدید کمبودهای بلاک چین های قبلی را برطرف کنند

یکی از این پروژه ها ارز دیجیتال رن است که هدف خود را ایجاد ارتباط بین شبکه متمرکز اعلام کرده و از این نظر نسبت به بسیاری از پروژه های دیگر بسیار برتر و کاربردی تر است.

به همین دلیل است که می‌خواهیم در ادامه بیشتر در مورد این پروژه صحبت کنیم و آینده این ارز را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

خیلی از کارشناسان بر این باورند که رن شباهت بسیار زیادی به یک بلاک چین عمومی دارد که مثل باقی بلاک چین ها متشکل از چندین نوذ بوده که وظیفه میزبانی از کلاینت ها را برعهده دارد. در پلتفرم رن یک توافق (BFT) برقرار است که این توافق از یک ماشین مجازی، به نام RenVM و یک نسخه‌ تغییریافته از (Tendermint) شکل گرفته است. با این حال، تمرکز اصلی تیم توسعه‌دهنده رن بر روی طراحی فرا بلاک‌چینی و حفظ امنیت پروژه با استفاده از قابلیت همکاری بین شبکه‌ای قرار دارد.

می توان گفت که در سال های اخیر این پروژه یکی از محدود پروژه هایی است که قابلیت اجرا به عنوان یک افزونه را نیز دارد که همین مسئله باعث راحتی رابطه کاربری این پروژه شده. رن برای این به وجود آمده که فناوری بلاک چین را با بازارهای سرمایه گذاری سنتی ترکیب کند. درواقع نام قبلی این پروژه ریپابلیک بود که بعد از گذر چند وقت نام او به رن REN تغییر یافت

بنیانگذاران رن و همچنین توسعه دهندگان این پروژه ادعا دارند که بلاک چین از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و همچنین مبادلات بین بلاکچینی را ممکن می‌کند.

تاریخچه رن

این پروژه کار خود را در اواخر سال ۲۰۱۷ شروع کرد. رن که غیر متمرکز بود که وظیفه انجام انتقالات و معاملات را به صورت کاملا خصوصی بلاکچین های مختلف امکان پذیر می ساخت. این تها کاری بود که رن نمی‌توانست در سال ابتدایی خود انجام دهد اما در یک سال بعد یعنی سال ۲۰۱۸ این شبکه بسیار توسعه یافته و تغییرات بسیار زیادی در این پروژه صورت گرفت..

توکن REN

ارز دیجیتال رن یا REN توکنی بر پایه بلاک چین اتریوم است که این توکن نقدینگی شبکه را از طریق الگوریتم اثبات سهام تامین می کند. همچنین امنیت این شبکه بسیار بالا زیرا اشخاص حقیقی و حقوقی استیکینگ را از طریق این توکن انجام می‌دهند که این کار باعث تامین و تضمین امنیت میشود.

توکن رن توانست با عرضه اولیه خود در فوریه ۲۰۱۸ سرمایه ۳۴.۳ میلیون دلاری کسب کند که این مبلغ تنها حاصل عرصه اولیه ۶۰۲ میلیون توکن بود. توکن های فروخته شده در این عرضه بعد از ۱۴ روز آزاد سازی شد و کاربران می‌توانستند با آن به خرید و فروش بپردازند.

کاربرد توکن های رن

توکن Ren در مجموع دارای دو کاربرد اساسی است:

پرداخت حق‌الزحمه برای ایجاد انگیزه پردازش معاملات توسط نودها

۲- پرداخت وثیقه از جانب اپراتورها و معامله کنندگان برای شرکت در شبکه

حق‌الزحمهدر شبکه رن معامله کنندگان برای ثبت سفارش خود ملزم به پرداخت حق‌الزحمه‌ای هستند که درصدی از این هزینه مربوط به هر یک از نودهایی است که در پردازش سفارش همکاری ‌می‌کند

رن

.

– وثیقهیک قرارداد هوشمند در اتریوم بنام Registrar، نودهای شبکه Ren را سازماندهی ‌می‌کند. برای عضویت در شبکه، معامله‌کنندگان و نودها بایستی وثیقه‌ای به مبلغ ۱۰۰,۰۰۰ Ren در Registrar قرار دهند. این اقدام از سواستفاده‌ احتمالی و ثبت سفارشات جعلی جلوگیری ‌می‌کند. این وثیقه در زمان خروج از شبکه، به معامله‌کنندگان عودت داده خواهد شد.

هدف پروژه رن ایجاد تعامل بین شبکه های بلاک چین متمرکز بوده که توانسته یکی از پروژه های پیشگام در امور مالی غیر متمرکز به شمار برود و با ایجاد این ایده بتواند شبکه ارز های دیجیتال و بازارهای مالی کلاسیک را به هم وصل کند که این ایده باعث شده رن که در سال ۲۰۱۸ بنا شد یکی از بهترین پروژه های دنیای کریپتوکارنسی ها باشد که ارزش سرمایه گذاری دارد.

مزیت رن به امنیت بالای شبکه آن مربوط است که با بهره‌مندی از امکان تبادل اتمی، معاملات را ناشناخته می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.