دو تا از گران قیمت ترین NFT های فروخته شده تاکنون


Nft ها، بازاری که نسب به ارز های دیجیتال در ماه های اخیر سود دهی خیلی بهتری برای کاربران داشته و تنها طی ۶ ماه اخیر ۹ معامله میلیاردی در بازار ان اف تی ها انجام شد. شاید این مبلغ از نظر شما باشد اما در ادامه میخواهیم ده تا از گرانترین ان اف تی های بازار را به شما معرفی کنید. ده معامله بسیار گران قیمت. همچنین ما در مقالات دیگری به شما نشان میدهیم که چرا برای یک NFT اینهمه هزینه میشود.

زمانی که شما از یک اثار با ارزش و گران قیمت بهره مند هستید میتوانید به صورت فیزیکی آن را به فرد دیگری بفروشید و مالکیت آن را به آن فرد اعطا کنید و هرچقدر نسخه کپی که از آن اثز تولید شود قیمتش بسیار ناچیز تر نسبت به نسخه اصلی است. توکن های غیر مثلی یا به عبارتی همان NFT هاروی کار آمده اند تا این امکان را در دنیای مجازی نیز فراهم کنند

میزان علاقه به ان اف تی ها در سال های اخیر رشد خوبی داشته اما در سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ با رشد چشمگیری روبرو شده و جست و جوی کلمه NFT نسبت به سال های قبل چندین برابر شده است

این مورد تنها نشان دهنده علاقه عموم به ان اف تی ها نیست زیرا یک مورد دیگر نیز نشان دهنده علاقه سرمایه گزاران روی این زمینه است. شاید کمی عجیب باشد اما از ۱۰ ان اف تی گران بها، ۹ تا از معاملات این لیست در نه ماه اخیر انجام شده. به همین دلیل میخواهیم در ادامه  دو تا از گران قیمت ترین NFT ها را به شما معرفی کنیم.

۱:همه روز:۵۰۰۰ روز اول. قیمت=۶۹.۳ میلیون دلار

Nft

این اثر که یک اثر هنری از فرد مشهوری به نام مایک ویکلمن ملقب به بیپل است که در آن تمامی ۵ هزار نقاشی های دیجیتالی خود را در این یک اثر جای داده است. این اثر در خانه حراج کریستیز با قیمت ۶۹.۳ میلیون دلار به فروش رفت

درواقع این ان اف تی نشان دهنده ۵ هزار اثار اولیه این هنرمند بود که در این اثار تمامی پیشرفت های این هنرمند را میتوان مشاهده کرد.

برنده این مزایده یک فرد هئدی تبار به نام ویگنش ساندیرسن بود که ابتدا نام واقعی خود را مشخص نکرد و خود را با نام متاکووان معرفی کرد اما بعدا تصمیم گرفت نام واقعی خود را بگوید. بعد از انجام معامله این فرد هندی تبار به خربنگار ها گفت که:

قصد داشتم به هندی‌تبارها و افراد رنگین‌پوست نشان دهم که آن‌ها نیز می‌توانند در سرمایه‌گذاری و حمایت از آثار (هنری) پیشرو باشند. می‌خواستم به‌ آنها ثابت کنم که دنیای ارزهای دیجیتال، قدرت را بین شرق و غرب متوازن کرده و اکنون زمان خیزش شهروندان کشورهایی که به‌لحاظ اقتصادی، در جایگاه ضعیف‌تری قرار داشتند فرارسیده است.

 همچنین پیشنهاد بزرگ بعدی توسط بنیان گذار ترون یعنی جاستین سان به قیمت ۶۰.۲ میلیون دلار بود که در ثانیه های پایانی مذاکرات این فرد هندی تبار با پیشنهادی بیشتر وارد مذاکرات شد و جاستین سان را کنار گذاشت.

۲:کریپتوپانک شماره ۷۸۰۴ به قیمت ۷.۵ میلیون دلار

NFT

دیلن فیلد مدیر عامل شرکت فیگما فروشنده دومین اثر ان اف تی ها بود که لفب گران ترین ان اف تی را از آن خود کرد. این اثر به ازای ۴۲۰۰ اتریوم به فروش رسید که در زمان فروش قیمت این اثر ۷.۵ میلیون دلار تخمین زده شده بود.

درواقع کریپتوپانک ها مجموعه ای کاملا تصادفی و متشکل از ۱۰ هزار کارکتر هستند که اغلب به صورت رایگان به افرا اهدا میشوند ولی بعضی از این کریپتوپانک ها که منحصر به فرد هستند و ویژگی خاصی دارند با قیمت های بالایی به فروش میرسند. کریپتوپانک ها اولین nft هایی بودند که در شبکه اتریوم به فروش میرسد.یکی دیگر از کریتوپانک ها با نام و شماره ۱۶۵۱ نیز با مبلغی ۶ رقمی در اسفند ۹۹ به فروش رسید. لازم به ذکر است که سازندگان این اثر معنی این NFT را غریبه ای با رنگ پوست آبی در جال کشیدن پیپ معرفی کرده اند.

همانطور که در بالا گفته بودیم NFT های بسیار بیشتری هستند که با قیمت های کلان و باور نکردنی به فروش رسیده بودند اما ما در این مقاله به دو تا از NFT ها پرداختیم که با بالاترین قیمت به فروش رسیده اند

برای خرید سایر ارز های دیجیتالی میتوانید به صرافی کارتی شو مراجعه کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.