پیش بینی قیمت دوج کوین (بهمن ماه) 


دوج کوین سال پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است. جفت ارز DOGE/USD که تنها یک سال از عبور آن از سطح ۱ سنت می‌گذرد، به سرعت توانست موج عظیمی را ایجاد کند و مأموریت خود برای رسیدن به سطح  1 دلار را آغاز کند.

البته میم کوین بزرگ دنیای کریپتو، هیچگاه نتوانست به این سطح برسد و حالا هم مدت نسبتاً زیادی است که در یک روند نزولی قرار گرفته است. حالا این حرکت نزولی، حالا یک مسیر بسیار خطرناکی را پیموده و الگویی را ساخته که خبر از احتمال بالای یک سقوط شدید را می‌دهد. در ادامه به تحلیل تکنیکال دوج کوین می‌پردازیم.

به طور کلی هر کوینی دو رو دارد و هر سگ خوبی هم یک روز رفتار ناشایستی از خود نشان می‌دهد! دوج کوین ستاره بی بدیل سال گذشته بود و توانست از زیر ۱ سنت به حوالی ۱ دلار برسد. این حرکت انفجاری به حدی بود که DOGE توانست به جمع ۵ کوین برتر بازار کریپتو هم بپیوندد.

از اسنوپ داگ رپر گرفته تا ثروتمندترین فرد جهان، ایلان ماسک، جزو طرفداران این میم کوین بودند. همین حمایت سلبریتی‌ها بود که باعث شد دوج کوین در چنین مدت کوتاهی، به ماه برود!

البته این سفر به ماه، با سقوط آزادی هم همراه بود و حالا هم به خاطر اقتصاد کلان و مسائل دیگر، نمودار دوج کوین به نقطه ای رسیده که شاید بهتر باشد سرمایه گذاران این میم کوین زمانی معروف را رها کنند و دارایی خود را نقد کنند!

دوج کوین

همانطور که از تصویر بالا پیداست، DOGE یک الگوی مثلث نزولی را تشکیل داده است. به عنوان مقایسه برای درک بهتر اتفاقی که ممکن است بیفتد، نمودار قیمت بیت کوین (سمت راست) را هم در کنار الگوی کنونی دوج کوین آورده ایم. حال اگر این الگوی نزولی، همانند بیت کوین شکسته شود، می‌توان انتظار داشت که DOGE دوباره به حوالی ۵ تا ۱۰ سنت بازگردد.

الگوی مثلث نزولی همواره تمایلی برای شکست سطح حمایت پایینی و سقوط قیمت داشته اند ولی این به معنای حتمی بودن نابودی دوج کوین نیست.

به عنوان مقایسه، بیت کوین با شکست سطح حمایت خود ۵۰% درصد دیگر ریزش کرد ولی بعد از تکمیل این مرحله سقوط و شکست الگوی مثلث، کف قیمت مشخص شد و چرخه صعودی دیگری برای پادشاه کوین‌های بازار شروع شد.

با اینکه ممکن است در کوتاه مدت شرایط برای سرمایه گذاران دوج کوین بدتر از این شود – مخصوصاً برای کسانی که در نزدیکی قله خرید کرده اند – این احتمال هم وجود دارد که در صورت دفاع از سطوح حمایت پایینی، شاهد یک بازگشت کلی روند و صعودهای بیشتر قیمت باشیم.

برای خرید انواع ارز های دیجیتال مخصوصا دوج کوین میتوانید به صرافی کارتی شو مراجعه کنید و خرید های خود را با سرعت بالا انجام دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.