تزوس چیست؟ آیا یک رقیب جدی برای اتریوم پیدا شده؟


کمتر پلتفرمی وجود دارد که خود را رقیب اصلی اتریوم بنامند. پروژه هایی که در دنیای دیجیتالی نیز خود را به عنوان رقیب اتریوم معرفی کرده بودند بعد از مدت بسیار کوتاهی از گردونه رقابت خارج شدند اما همیشه در این موارد استسنائی وجود دارد و این استسنا همان تزوس است. پلتفرمی که خود را  به عنوان اولین پلتفرم خود اصلاح گر بیت تمامی ارز های دیجیتال معرفی کرده و به مردم شناخته است. همانطور که گفته بودیم Tezosکاملا مشابه اتریوم است و یک پلتفروم قرار داد هوشمند با امکان ایجاد برنامه های غیر متمرکز است اما یک تفاوت با شبکه اتریوم دارد که این تفاوت استفاده از الگوریتم اثبات سهام در شبکه Tezosاست.

تزوس

در تزوس سهامداران یا همان کسانی که Tezosرا در کیف پول خود دارند میتوانند روند تزوس را عوض کنند و با رای دادن به طرح های مختلف با بقیه سهامداران به توافق در رابطه با یک طرح برسند و تزوس خود را به صورت اتوماتیک اصلاح کند.

تزوس نیز در سایت خود به گونه ای ویژگی های خود را معرفی کرده که در زیر گونه ای که تزوس خود را معرفی کرده را به شما میگوییم.

خود اصلاحگر: همانطور که گفته بودیم تزوس خود را به عنوان اولین پلتفرم خود اصلاحگر دنیای گریپتو معرفی کرد. اما این خاصیت و مزیت برو روی چه چیزی تاثیر مستقیم میگذارد؟ درواقع تزوس با داشتن همچین خصلتی میتواند بدون نیاز به فورک یا جدا شدن زنجیره ها به دو بلاک چین متفاوت بروز رسانی های خود را اعمال کند. برای اینکه بهتر متوجه شوید بگذارید به یک موضوع بپردازیم. همانطور که میدانید در چند ماه اخری اتریوم زنجیره خود را با نام نسخه ۲.۰ معرفی کرد و اتریوم به دو بلاک چین قدیمی و جدید تبدیل شد که بلاک چین جدید مشکلات بلاک چین قدیمی را ندارد و بروز رسانی شده. در این مورد بلاک چین اتریوم برای اینکه بروز رسانی شود به دو قسمت تبدیل شده اما تزوس میتواند بدون اینکه به دو قسمت تقسیم شود بروز رسانی خود را اعمال کند. این مورد باعث میشود که انگیزه سهامداران متفاوت نباشد. به همین دلیل است که تزوس میتواند با توجه به داشتن همچین ویژگی هزینه های بروزرسانی خود را در آینده کاهش دهد.

مدیریت درون زنجیره ای : یک ویژگی دیگر که Tezosرا کمی متمایز میکند شرکت سهامداران در فعالیت های تزوس است. ئرواقع در تزوس چرخه انتخابی برای سهامداران یک فرایند سازمان یافته است تا بتوانند در طرح های پیشنهادی شرکت کنند و به یک توافق جمعی برسند. با توجه به ادغام این دو ویژگی یعنی مدیریت درون زنجیره ای و ویژگی خود اصلاحگر در آینده Tezos فراینده انتخاب یا همان رای گیری را با کشف مکانیزم های بهتر تغییر دهد.

تاریخچه پر رمز و راز Tezos

در قسمت قبلی تنها دو ویژگی تزوس را معرفی کردیم و باید به این نکته توجه داشته داشته باشید که ویژگی های این پلتفرم بسیار بیشتر است. اما اکنون به سراغ تاریخچه تزوس میرویم.

ابتدا به سازنده  تزوس بپردازیم. فردی که در آگوست ۲۰۱۴ وایت پیپر تزوس را با نام مستئار L.M. Goodman منتشر کرد. درواقع این فرد همان آرتور بریتمن متخصص کامپیوتر است که توانست محصول تفکر خود را بر روی بلاک چین پیاده کند. آرتور و همسترش کیتلین که هر دو کارمندان سابق موسسه های بریجواتر و r3 بودند بعد از اینکه نتوانستند از روش های قدیمی جذب سرمایه کنند دست به کار های نوین زدند و سکه ICO را به عرضه اولیه رساندند.

درواقع پلتفرم Tezosقصد دارد یک دموکراسی کاملا غیر متمرکز  با بهره گیری از اجماع اثبات سهام به سهام دارانش اجازه اداره و هدایت شبکه را به صو.رت درون زنجیره ای بدهند.

تزوس توانست در جولای ۲۰۱۷ ۲۳۲ میلیون دلار سرمایه جذب کند و برتمن بنیاد تزوس را در زوگ سوئیس تاسیس کرد و از یوهان گورز خواست که ریاست این بنیاد را بر عهده بگیرد که همه چیز طبق توافق پیش نرفت و اختلافاتی بین گورز و بریتمن پیش آمد که این مسئله را به پایان رساند

خرید تزوس

تزوس

چندین روش برای خرید Tezosوجود دارد اما بهترین روش آن است که شما از سایت اصلی خود Tezosخرید کنید یا با استفاده از بیت کوین و اتریوم در صرافی های مختلف این ارز ها را به تزوس تبدیل کنید.

تزوس هنوز بسیار برای عموم جا نیوفتاده است و هنوز برای پیشرفت جا دارد. اگر میخواهید بر روی این ارز سرمایه گذاری کنید ما در مقالات بعدی قطعا ارزش سرمایه گذاری در Tezosرا به شما میگوییم

برای خرید سایر ارز های دیجیتالی میتوانید به صرافی کارتی شو مراجعه فرمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.