ترید و تریدر، دنیایی پر از اصطلاح


قطعا شما هم تاکنون کلمات زیادی در رابطه با بازار کریپتوکارنسی ها و یا همان رمز ارز ها شیده اید. اصطلاحاتی عجیب که میشنوید اما نمیدانید که معنی آن ها بسیار ساده هستند. اصطلاحاتی مانند بلاک چین، بیت کوین و… شنیده اید که در ادامه به ۳۰ اصطلاح بازار کریپتو میپردازیم و معنی آن ها را به شما میگوییم. اگر شما نیز قصد دارید با ترید کردن از بازار ارز دیجیتالی سود کسب کنید باید قطعا با اصطلاحان این حرفه نیز آشنایی داشته باشید. در ادامه مقاله نیز ما به اصطلاحات بازار رمز ارز میپردازیم.

ترید چیست؟ تریدر چه کسی است؟

خلی از شما ها قطعا کلمه داد و ستد را شنیده اید.ترید دقیقا به همین معناست. در داد و ستد شما یک وسیله را میدادید و در قبال آن وسیله دیگری نیز میگرفتید. ترید در بازار رمز ارز ها نیز همینگونه است و تریدر با پرداخت ارز های فیات (مانند دلار،یورو و..) رمز ارزی را خریداری میکند.  البته به جز ارز های فیات نیز میتوان در قبال پرداخت ارز های دیجیتالی دیگر یک رمز ارز با مشخصات دیگری را در اختیار بگیرید. و امام تریدر کیست؟ همانطور که گفته بودیم فردی وجود دارد که معاملات را انجام میدهد و رمز ارز خریداری میکند. به این فرد تریدر میگوییند. به طور خلاصه زمانی که شما شروع به خرید و فروش ارز های دیجیتال کنید یک تریدر هستید.

باید این را فراموش نکنید که یک معامله گرد یا به اصطلاح تریدر برای کسب سود زیاد باید مطالعات تخصصی زیادی را داشته باشد و در کنار آن صرافی های خوبی نیز انتخاب کند.

انواع تریدر ارز دیجیتالی

ترید

وقتی که در هر بازری شروع به سرمایه گذاری میکنید.قطعا افرادی هستند که از شما این سوال را بپرسند. کوتاه مدت سرمایه گذاری میکنی یا بلند مدت. سرمایه گذاری در دنیای کریپتوکارنسی ها نیز به صورت کوتاه مدت و بلند مدت است. اما این دو بازه زمانی نیز به جندین شاخه جداگانه برای ترید تبدیل میشود که هرکدام بازه زمانی متفاوتی دارند. در اامه به روش های تریدر میپردازیم

«پوزیشن تریدینگ» (Position trading) «

«سوئینگ تریدینگ» (Swing trading)

معاملات روزانه» (Day trading)

«اسکالپینگ» (Scalping)

. «پوزیشن تریدینگ» (Position trading)

 این پوزیشن که یکی از رایج ترین ها در بین تریدر های نیمه حرفه ای است. البته بسیاری از افراد حرفه ای با برسی و تحلیل فاندامنتال ترید میکنند. بازه زمانی این نوع ترید هفته ای و یا ماهانه برنامه ریزی میشود. این خرید نیز تقریبا همان روش سرمایه گذاری سنتی است. شما یک ارز را خریداری میکنید و پیش بینی میکنید و امیدوار هستید که به سود میرسید.. این روش تنها با کمی تحلیل کردن امکان درست بودن آن بیشتر است.

«سوئینگ تریدینگ» (Swing trading)

 این مدل برخلاف پوزیشن قبلی به صورت هفتگی است اما با تحلیل  تکنیکال. تریدر با تحلیل تکنیکال نمودار های قیمتی ارز مورد نظر را مشاهده میکند و با توجه به تحلیل خود آینده قیمتی آن را پیش بینی میکند

«معاملات روزانه» (Day trading)

 همانطور که از اسم این پوزیشن معلوم است معاملات به صورت روزانه انجام میشود و تریدر ها با توجه به نوسانات بازار سود خود را دشت میکنند. در این پوزیشن هر معامله بیشتر از چند ساعت طول نمیکشد و تریدر در این بازه اقدام به معاملات میکند.

«اسکالپینگ» (Scalping)

یکی از سخت ترین روش های ترید کردن این پوزیشن است.پوزیشنی خطرناک و لحظه ای که هر معامله تنها چند دقیقه طول میکشد. شاید شما هم به این فکر باشید که خرید و فروش لحظه ای با اینکه سود کمی دارد چرا تریدر این کار را میکند. درست است که معاملات دقیقه ای سود کمی دارند. اما فکرش را بکنید که یک تریدر روزانه صد معامله کند و در ۷۵ معامله یک درصد سود کند و در ۲۵ معامله تنها ۰.۵ ضرر کند به چه سودی میرسد. تقریبا این تریدر توانسته ۶۲ درصد سود کند. این تنها یک مثال بود و امکان دارد که تریدر همین مقدار نیز ضرر کند. به همین دلیل است که حتما باید قبل از ورود به این بازار مطالعات بسیار زیادی داشته باشید.

اصطلاحات تخصصی دنیای کریپتو کارنسی ها

ترید

همانطور که میدانید حر حرفه ای کلمات تخصصی  خود را دارد و به همین دلیل اگر میخواهی یک تریدر موفق باشید و با تریدر های معروف حرف بزنید و بحث کنید حتما باید اصطلاحات بازار را بدانید. به همین دلیل در ادامه چندین اصطلاح مهم بازار را به شما معرفی کرده ایم.

بیت

خیلی از شماها قطعا در زمان معامله در صرافی ها نماد یک ارز را مشاهده کرده اید. نمادی سه حرفی که به بیت معروف است. به طور مثال نماد بیت کوین BTCاست.

ساتوشی

ساتوشی که نام سازنده بیت کوین و خالق دنیای کریپتو ها است بر روی کوچک ترین واحد بیت کوین گذاشته شده است. هر ساتوشی معادل ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت کوین است.

دلتفر کل توزیع شده

زمانی که شما در بانک ترانشی را ثبت میکنید و میخواهید آن را انجام دهید  ابتدا بانک با یک سیستم دیگر ارتباط برقرا میکنند و اطلاعات تراکنش را در آن جا وارد میکند. دنیای کریپتو هم همین است و تراکنش ها در یک سرور که تفتر کل توزیع شده نام دارد قرار میگیرند و پس از تاید تراکنش انجام میشود. وجود این دفتر باعث شده که بازار کریپتوکارنسی ها با کمترین خطر هک روبرو شود.

کوین

کوین ها رمز ارز هایی هستند که برای خود بلاک چین هاس اختصاصی دارند که از این کوین ها میتوان به بیت کوین و اتریوم اشاره کرد.

توکن

این ارز ها بر خلاف رمز ارز هایی که توکن نام دارند بلاک چین هاصی برای خود ندارند و روی بلاک چین یکی از شبکه های کوین وصل میشوند.

استیبل کوین

استیبل کوین ها یک رمز ارز به قیمت ثابت است که برای کم شدن نوسانات ایجاد شده و قیمت آن بر بستر ارز های فیات مانند دلار است. برای اطلاعات بشیشتر درمورد استیبل کوین ها میتوانید مقاله استیبل کوین چیست را مطالعه کنید.

بازار تریدر های حرفه ای در حال حاضر بسیار گرم است اما خطرات بسیار زیادی دارد. ورز هایی است که بازار رمز ارز بر خلاف تفکر تریدر ها ضرر زیادی میکنند و زمانی که تریدر ها تفکر بر یک بازار منفی را دارندذ بازار رمز ارز ها رشد زیادی میکند. حتی تریدر های حرفه ای نیز اشتباه میکنند. پس حتما قبل از ورود به این حوزه حتما اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.