در چه ساعاتی بازار رمز ارز ها شلوغ تر است؟ در چه زمان بیت کوین بخریم و بفروشیم


اگر شما نیز به دنبال سود در کمترین زمان از رمز ارز ها هستید یا به اصطلاح فعالیت تریدر ها را انجام میدهند قطعا باید ساعات بیشتر شدن معاملات بیت کوین را بدانید. نتایج آماری بسیار زیادی نشان میدهند که تراکنش های btc و انواع رمز ارز ها در ساعاتی که بازار های مالی سنتی آمریکا فعال هستند بسیار بالا میروند و طبق معمول هر بازار معاملاتی نوسانات در این زمان ها بسیار بیشتر است و شما میتوانید با کمی زرنگی سود بسیار خوبی به جیب بزنید.

 داده‌های مؤسسه تحقیقاتی آرکان ریسرچ (Arcane Research) نشان می‌دهد که بیشتر معاملات بازار بیت کوین در ساعاتی انجام می‌شود که سرمایه‌گذاران آمریکایی بازار بورس فعال هستند. در حالی که ساعات اوج‌گیری حجم معاملات در آمریکا بیشترین میزان فعالیت‌های معاملاتی مربوط به بیت کوین را نشان می‌دهد، همبستگی ۹۰ روزه قیمت بیت کوین  با شاخص سهام «S&P500» هم به بالاترین حد خود از اکتبر ۲۰۲۰ (مهر ۹۹) رسیده است.

شاخص S&P500 یک ابزار تحلیلی است که عملکرد قیمتی ۵۰۰ سهام برتر عرضه‌شده در بازار بورس آمریکا را رصد می‌کند.

در سال ۲۰۲۲، سهم ساعات معاملاتی مربوط به آمریکا از کل معاملات انجام‌شده، رشد قابل‌توجهی داشته و به حدود ۴۳ درصد رسیده است.

بیت کوین

حجم معاملات بیت کوین در طول ساعات مربوط به بازارهای مالی سنتی آمریکا، از اواخر سال ۲۰۲۱ روندی صعودی داشته است. رقم کنونی مربوط به بازه زمانی ۱ نوامبر ۲۰۲۱ تا ۱۶ ژانویه ۲۰۲۲ (۱۰ آبان تا ۲۶ دی) است که از ۳۶ درصد به ۴۳ درصد رسیده است. با این اوضاع بیت کوین در ساعات ثابت جهانی یعنی از ساعت ۱۴ الی ۲۰ تراکنش های بسیار زیادی را دریافت میکند. این زمان دقیقا ۱۷:۳۰ الی ۲۳:۳۰ به وقت ایران (تهران) است.

دقت داشته باشید که این موضوع تنها در رابطه با btc نیست و تمامی رمز ارز های بازار کریپتو در این ساعات نوسانات بیشتری دارند و خرید و فروش در این ساعات بسیار بیشتر است.

برای خرید بیت کوین و سایر زمر ارز ها میتوایند از صرافی کارتی شو استفاده کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.