بیت کوین و بیت کوین کش،از یک شاخه اما با کمی تفاوت!

بیت کوین کش چیست و چه تفاوت هایی با بیت کوین دارد؟


از اولین پروژه ای که بعد از بیت کوین وارد دنیای کریپتو شد و تا کنون بیت کوین با خیلی از این رمز ارز ها مقایسه شده. در کنار آن ارز های زیادی هم با برگرفته شدن از الگوی بیت کوین طراحی شده اند. یکی از این توکن های بیت کوین کش بود که البته کمی نیز با بیت کوین تفاوت دارد. به همین دلیل است که میخواهیم در ادامه در مورد تفاوت های این دو ارز دیجیتالی معروف صحبت کنیم.

بیت کوین

همه ما میدانیم که سرعت کم بلاک چین بیت کوین بسیار اذیت کننده است. به طوری که ارز دیجیتالی استلار در ثانیه ۲۰۰۰ تراکنش را تایید میکند. اما بیت کوین تنها در یک ثانیه ۷ تراکنش را انجام میدهد. این مورد باعث شده که تراکنش ها دقیقه ها و در اکثر مواقع به بیشتر ۵ دقیقه نیز برسد. به همین دلیل ماینر ها رای حل این مشکل دو روش پیشنهاد دادند. در روش اول این طرح اینگونه بود که اطلاعات مورد نیاز برای هر بلاک کوچک تر شود و در روش دوم افزایش حجم بلک ها در نظر گرفته شده بود. هردو روش باعث  افزایش سرعت بلاک چین بیت کوین میشدند. روش دم مورد تایید قرار گرفت و Bitcoin Cash به وجود آمد.

اگر میخواهید در مورد این دو رمز ارز اطلاعات بیشتری کسب کنید میتوانید مقالات (بیت کوین چیست؟) و (بیت کوین کش چیست؟) را مطالعه کنید.

اگر آن مقالات (که در بالا گفته بودیم) را مطالعه کرده اید و یا با این دو ارز آشنایی کامل دارید بهتر از اکنون به موضوع اصلی یعنی تفاوت های این دو ارز دیجیتالی معروف بپردازیم همانطور که میدانید بیت کوین کش قسمتی از بلاک چین بیت کوین بوده اما تفاوت هایی دارد .

بیت کوین کش

اندازه بلاک در ابتدا به ۸ مگابایت و در هارد فورک بعدی به ۳۲ مگابایت افزایش پیدا کرد. در نتیجه تراکنش‌های بیشتری با کارمزد کمتر در شبکه‌ی بیت کوین کش قابل انجام است. Bitcoin Cash «سگویت» (Segwit) را اجرا نخواهد کرد. ویژگی «جایگزینی با هزینه» (replace by fee) که برای ایجاد تغییر در مواردی مانند میزان کارمزد برای کم کردن زمان ماندن در صف تأیید است در بیت کوین کش وجود ندارد. یعنی شما لازم نیست پولی برای تراکنش سریع‌تر بپردازید. Bitcoin Cash در برابر «حمله‌های تکرار شونده‌» (replay attack)  مقاوم است. همچنین بیت کوین کش راه‌حل مناسبی برای کاهش سختی شبکه دارد که بیت کوین از این ویژگی برخوردار نیست.

تعداد تراکنش ها: بلاک چین بیت کوین بسیار کند است و در هر ثانیه تنها ۳ تا ۷ تراکنش را تایید میکند اما Bitcoin Cash با ۲۰۰۰ تراکنش در ثانیه از لحاظر سرعت عملکرد بسیار بهتری نسبت به Bitcoin دارد.

بیت کوین و بیت کوین کش دو ارز محبوب از یک ریشه هستند اما با تغیراتی کوچک کمی با هم متفاوت هستند اما کد نویسی آن ها تقریبا شبیه به هم هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.