اینده ایاس تا سال 2025 چگونه است؟


پیش بینی و تحلیل آینده ارز دیجیتال ایاس چگونه ممکن است و به چه عواملی بستگی دارد؟ آینده ارز دیجیتال eos (ایاس) بسته به شرایط و موارد مختلفی ممکن است تخت تأثیر قرار گیرد. برای کسانی که به دنبال آموزش ارز دیجیتال هستند، شناخت پروژه هایی مانند ایاس و تحلیل روند قیمت آن اهمیت بسیار زیادی دارد. حتی در دوره های آموزشی بسیاری از افارد معروف این ارز به صورت کامب مورد برسی قرار گرفته است.

معامله رمز ارزهای دیجیتال برای کاربران امروزی اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. در چند سال پیش این نوع معاملات بیشتر برای کسب  سود انجام می‌شد، اما در حال حاضر این نوع معاملات در کنار کسب سود معانی دیگری را نیز برای معامله‌گران دربر دارد:

 • حفظ ارزش پولی
 • امکان خرید با استفاده از آنها در بازارهای بین‌المللی
 • بالاتر بردن ارزش دارایی‌ها
 • ایجاد تنوع در دارایی‌ها

از همین رو در سال‌های اخیر شاهد بودیم که بسیاری از ثروتمندان و بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان نیز قدم به سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال گذاشته‌اند. در این مقاله سعی داریم به‌صورت کاملاً تخصصی و بر اساس پیشرفته‌ترین روش‌های تحلیلی اقدام به بررسی قیمت ارز دیجیتال eos (ایاس) نموده و سپس آینده آن را در سال‌های آتی مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم. برای اینکه خود شما نیز در انتهای این مقاله بتوانید دید مناسبی نسبت به آینده این ارز دیجیتال داشته و توانایی تحلیل و پیش بینی آینده قیمتی آن را داشته باشید، روند زیر را در پیش خواهیم داشت:

 • ابتدا برای اینکه به‌صورت بنیادی به این ارز دیجیتال پرداخته و بنیادی‌تر به تحلیل و بررسی آینده ارز دیجیتال ایاس برسیم، تعریفی از این ارز و مختصر تاریخچه‌ای از آن را بیان می‌کنیم.
 • در قدم بعدی سعی می‌کنیم تا مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در آینده ارز دیجیتال ایاس را نیز تجزیه و تحلیل نماییم. در این بخش هم به بیان نکات مثبت و هم به بیان نکات منفی خواهیم پرداخت.
 • مرحله بعدی به تحلیل بنیادی آینده ارز دیجیتال ایاس اختصاص خواهد یافت.
 • در قدم بعدی پیش بینی های صورت گرفته از سوی بزرگ‌ترین و معتبرترین سایت‌ها را درباره ایاس مرور خواهیم نمود.
 • در انتها نیز دقیق‌ترین پیش بینی آینده ارز دیجیتال eos را برای شما بازگو خواهیم نمود.

ایاس چیست؟

قبل از اینکه به بررسی آینده ارز دیجیتال ایاس بپردازیم، ابتدا لازم است تا شناخت خوبی نسبت به خود این ارز داشته باشیم. از آن جهت که ممکن است خیلی از کاربران هنوز به‌خوبی با این ارز آشنا نباشند، در ابتدای مقاله نکات اصلی مربوط به این ارز دیجیتال را بررسی می‌کنیم. ایاس ارز دیجیتالی است که با همان اهداف و پایه‌های اصلی ارز دیجیتال معروف اتریوم به وجود آمده است. این ارز دیجیتال در یک بستر بلاک چین برای توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز ساخته شده و زیر بنایی قوی برای پشتیبانی از این امر را دارد. امکان استفاده از قراردادهای هوشمند و DApp‌ها قبلاً نیز در سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم هدف‌گذاری شده است. اما ایاس برای بهبود روند مربوط به این نوع معاملات پا به عرصه ارزهای دیجیتال گذاشته و اتفاقاً در این امر موفق نیز بوده است.

هرچند ایاس ازنظر ساختار بلاک چین خود شباهت بسیار زیادی به اتریوم دارد، اما سازندگان این ارز دیجیتال بر این عقیده هستند که قدرتمندترین ساختار را برای برنامه‌های غیرمتمرکز به وجود آورده‌اند. اتفاقی که می‌تواند دلیل اصلی رونق این ارز دیجیتال در حال و آینده باشد. این قابلیت‌ها می‌تواند باعث از بین رفتن نقاط ضعف موجود در معاملات ارزهای دیجیتال با این هدف شده و میزان معاملات بالاتری را نیز نسبت به ارزهای دیجیتالی مانند اتریوم رقم بزند.

ایاس÷

هدف از به وجود آمدن ارز دیجیتال ایاس

یکی از عوامل مؤثر در پیش بینی آینده ارز دیجیتال ایاس مزیت‌ها و نقاط قوت این ارز است. یکی از مهم‌ترین عوامل قدرت هر ارز دیجیتالی هم هدف از به وجود آمدن آن است. در آینده‌ای نزدیک کاربران، هوشمندتر نسبت به سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال عمل خواهند کرد و هدف تولید هر ارزی در چنین مواقعی می‌تواند عامل فوق‌العاده مهم باشد.

همه ارزهای دیجیتال حتی بهترین‌ها نیز با ایراداتی روبرو بوده‌اند. برای مثال مقیاس‌پذیری را می‌توان یکی از رایج‌ترین ایرادات ارزهای دیجیتال خیلی قدرتمند دانست. این ایراد باعث شده تا حجم معاملات ارز دیجیتال معروفی مانند اتریوم بسیار پایین باشد و کاربران برای معامله این ارز نیز مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی شوند. اتفاقی که اصلاً به مذاق معامله گران خوش نمی‌آید.

ایاس با هدف بهبود تمام این ایرادات برای معامله گران به وجود آمده و بنیان‌گذاران آن، ارز دیجیتال ایاس را با این عنوان ایجاد کرده‌اند که قرار است بهترین فاکتورهای تمام ارزهای دیجیتال را یکجا جمع‌آوری نماید.

ایجاد یک بستر امن و مقیاس‌پذیر برای اجرای هزاران معامله در هر ثانیه و رایگان‌سازی برنامه‌های داخلی برای کاربران که با مقیاس‌گذاری عمودی و افقی انجام گرفته است، اهداف دیگری هستند که ایاس بر پایه آنها به وجود آمده است. قیمت ارز EOS نیز بر اساس همین فاکتورها تعیین و مورد معامله قرار می‌گیرد.

اهداف پروژه ارز دیجیتال ایاس را به‌صورت کلی می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • افزایش ایمنی
 • حذف کامل کارمزد معاملات
 • امکان انجام میلیون‌ها معامله در ثانیه
 • احراز هویت کاربر
 • قراردادهای هوشمند ایاس
 • ذخیره‌سازی ابری dApp‌ها

تاریخچه مختصری از ارز دیجیتال ایاسeos

عامل تقویت و برنده بودن هر ارزی می‌تواند ریشه در گذشته آن داشته باشد. از این رو اطلاع از تاریخچه نیز می‌تواند یکی از نکات مهم برای تحلیل و پیش بینی آینده ارز دیجیتال ایاس باشد. این ارز چگونه به وجود آمده و مؤسسین آن چه کسانی هستند؟

همانطور که می‌دانید شناخت سازنده ارزهای دیجیتال می‌تواند برای شرکت‌ها، بانک‌ها و سرمایه‌گذاران بزرگی عاملی مهم برای انتخاب و خرید آنها باشد. از این رو اگر ما هم به دنبال تحلیل و پیش بینی آینده راز دیجیتال ایاس هستیم، باید با مؤسسین این ارز نیز شناخت کافی پیدا نماییم.

حضور دو مؤسس اصلی ارز دیجیتال ایاس در شرکت Black.One عامل به وجود آمدن این ارز دیجیتال شده است. این شرکت به مدیریت براندون بلومر با هدف سرمایه‌گذاری روی بازی‌های ویدئویی تأسیس شده و با حضور دو برنامه‌نویس به نام‌های لیمر استوی و دانیل لارمیر به سمت تولید ارزهای دیجیتال کشیده شد. وایت پیپر این ارز دیجیتال توسط این شرکت در سال ۲۰۱۷ عرضه شد و در مدت یک سال آنها موفق به جذب سرمایه ۴ میلیارد دلاری برای ایاس شدند. البته در شروع کار ایاس به دلیل شباهت‌های بسیار زیاد، بر روی شبکه اتریوم پیاده‌سازی شده بود که بعد از یک سال شبکه اختصاصی ایاس نیز ایجاد شده و توکن‌های این ارز دیجیتال به شبکه اختصاصی خود انتقال یافتند.

مهم‌ترین مزیت‌ها و معایب ارز دیجیتال ایاسeos کدام‌ها هستند؟

برای یک تحلیل کاملاً حرفه‌ای از آینده ارز دیجیتال ایاس بایستی با عوامل مؤثر بر تحلیل فاندامنتال این ارز نیز آشنا باشیم. شناخت کافی داشتن به این موارد عاملی است که باعث می‌شود تا شما مخاطبین نیز در انتهای این مقاله بتوانید دید مناسبی نسبت به آینده ارز دیجیتال ایاس داشته باشید و خودتان بتوانید پیش بینی نسبی نسبت به شرایط آن در ذهن تداعی کنید. برای کمک به تصویرسازی بهتر شما در این بخش ابتدا به بررسی مزیت‌ها و نقاط قوت ایاس پرداخته و در قدم بعدی معایب و نقاط ضعف این ارز را مرور می‌کنیم.

با توجه به پیچیدگی‌های که در dApp‌ها وجود دارد، هر ارز دیجیتالی که بر این اساس شکل گرفته نمی‌تواند به موفقیت برسد و برای این امر نیاز به ویژگی‌های مختلفی دارد. ویژگی‌های فنی ارز دیجیتال ایاس EOS باعث شده این ارز دیجیتال تبدیل به پروژه موفق در این زمینه شود. اما کدام عوامل  و نقاط قوت وجه تمایز آن با سایر پروژه‌های مرتبط با این موضوع هستند؟

مقیاس‌پذیری بالا

مقیاس‌پذیری یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های کاربران برای سیستم‌های مبتنی بر بلاک چین و ارزهای دیجیتال است. این اصطلاح در واقع به تعداد تراکنش‌های انجام شده ارز مورد نظر در هر ثانیه اطلاق می‌شود.

سرعت انجام معاملات یکی از نیازهای دنیای مدرن است. جایی که بسیاری از ارزهای دیجیتال مانند اتریوم ایرادات زیادی در آن داشته و همین نقطه‌ضعف بزرگ ممکن است آینده ارزهای دیجیتال این‌چنینی را با ایراد مواجه سازد. واقعیت این است که سرعت پایین باعث تجربه کاربری بد معامله گران شده و رونق ارز دیجیتال مذکور را پایین می‌آورد.

شناخت مقیاس‌پذیری بالای EOS می‌تواند شرایط بهتری را برای پیش بینی ارز دیجیتال ایاس داشته باشد. با توجه به اینکه فناوری بلاکچین ایاس اجازه انجام هزاران تراکنش در ثانیه را برای کاربران ایجاد می‌نماید، از این نظر مزیتی بزرگ با خود به همراه دارد. اگر می‌خواهید مقیاس درستی از این مزیت ارز دیجیتال ایاس در ذهن داشته باشید، باید بدانید که بیت کوین تنها امکان انجام ۳ تا ۴ تراکنش را در ثانیه برای کاربران خود امکان‌پذیر می‌نماید و این عدد برای اتریوم به ۲۰ تراکنش در ثانیه می‌رسد.

انعطاف‌پذیری

انعطاف‌پذیری نیز یکی دیگر از نقاط قوتی است که می‌تواند در پیش بینی آینده ارز دیجیتال ایاس نقش تعیین کننده‌ای داشته باشد. اگر از سال ۲۰۱۶ با ارز دیجیتال اتریوم همراه بوده باشید، احتمالاً یک خاطره بسیار بد را در ذهن خود دارید. در سال ۲۰۱۶ آسیب دیدن یک قسمت از کد اتریوم بر اثر حمله سازمان خودمختار غیرمتمرکز DAO باعث شد تا کل سیستم اتریوم با بن‌بست روبرو شود و سازندگان این ارز دیجیتال را ناچار به فورک کردن سیستم نمود. اما

ساختار ایاس طوری برنامه‌ریزی و ساخته شده است که حتی در صورت بروز ایراد در یک قسمت شبکه، بقیه قسمت‌ها از این ایراد محفوظ مانده و ایرادی در کل سیستم به وجود نمی‌آید. این مزیت و ویژگی که به‌عنوان انعطاف‌پذیری بالای ساختار ایاس شناخته می‌شود، باعث شده تا جذابیت سرمایه‌گذاری روی ارز دیجیتال ایاس بالا رود.

قابلیت ارتقاء

از آینده کسی خبر ندارد و همه چیز درباره آینده جهان و ارزهای دیجیتال در حد تحلیل و پیش بینی است. از این رو بهترین ارزها آنهایی هستند که حتی برای آینده غیرقابل پیش بینی نیز خود را آماده کرده باشند و امکان ارتقاء در آنها وجود داشته باشد.

یکی دیگر از مزیت‌هایی که می‌توان برای ساختار ارز دیجیتال eos برشمرد، قابلیت ارتقاء آن است. تمام dApp‌ها در ساختار این ارز دیجیتال قابلیت ارتقاء دارند. این بدان معنی است که توسعه‌دهندگان می‌توانند در قسمت‌های مختلف سیستم ایاس کد جدیدی را مستقر، کد قبلی را ویرایش داده و ارتقاء دهند و یا ویژگی‌های آن را تغییر دهند. البته چنین تصمیماتی بر اساس صلاحدید توسعه‌دهندگان قابل اجرا خواهد بود. این مزیت می‌تواند در تصور درخشان ترین شرایط برای آینده ارز دیجیتال ایاس ذهن مخاطبین و سرمایه‌گذاران را به خود مشغول سازد.

مصرف انرژی کمتر

ارز دیجیتال eos بر اساس ساختار DPOS بنا شده که باعث می‌شود تا پلتفرم آن کاملاً کم‌مصرف نسبت به بسیاری از ارزهای دیجیتال باشد.

حاکمیت

حاکمیت اصلی در ساختار eos بر اساس صلاحدید و توافقات خود افراد جامعه این ارز دیجیتال بنا شده است. به این معنی که در صورت صلاحدید و رأی جامعه حتی توسعه‌دهندگان نیز برای استفاده از پروتکل‌ها مجبور به تبعیت از توافقات انجام شده خواهند بود. این موضوع نیز ازجمله عوامل مهم و مؤثر در پیش بینی و تحلیل آینده ارز دیجیتال ایاس بوده و شرایط مثبتی برای آن رقم بزند.

پردازش موازی

یکی از مزیت‌های اصلی در ساختار ارز دیجیتال ایاس پردازش موازی دستورالعمل‌ها در آن است. این امر باعث می‌شود تا دستورالعمل‌ها با سرعت به‌مراتب بیشتری نسبت به سیستم‌هایی باشد که تنها از ساختار عمودی برای انجام این موارد استفاده می‌نمایند. مقیاس‌پذیری افقی eos باعث به وجود آمدن این مزیت در آن شده است.

مقیاس‌پذیر افقی

ایاس

در بند قبل اشاره کردیم که eos در کنار مقیاس‌پذیری عمودی رایج در سیستم بلاک چین ارزهای دیجیتال، مقیاس‌پذیری افقی  را نیز به ساختار خود اضافه نموده که باعث بالا رفتن بسیار زیاد سرعت انجام تراکنش‌ها در آن شده است. این موضوع که تبدیل به وجه تمایزی برای این رمز ارز شده است می‌تواند در پیش بینی آینده ارز دیجیتال ایاس نیز تأثیر داشته و شرایط بهتری را برای آن در آینده رقم بزند.

قابلیت همکاری

قابلیت همکاری eos به سیستم‌های رایانه‌ای این اجازه را می‌دهد که تبادل و استفاده معنی‌داری از اطلاعات سیستم داشته باشند.

سیستم‌عامل غیرمتمرکز

اتریوم با وجود قابلیت‌های زیادی که دارد، یک ابرکامپیوتر غیرمتمرکز است. در حالی که ایاس این ادعا را دارد که یک سیستم‌عامل غیرمتمرکز است.

امکان تبانی

در کنار مزیت‌های بسیار عالی که برای این ارز دیجیتال برشمردیم، معایبی را نیز می‌توان برای آن متصور بود. البته معرفی این معایب به این معنی نیست که آنها در حال حاضر وجود داشته و باید دراین‌باره نگران شویم، نه. بلکه معرفی این ایرادات به این معنی است که بروز چنین ساختاری در سیستم بلاکچین eos دور از انتظار  نخواهد بود. شناخت معایب می‌تواند عاملی برای سرمایه‌گذاران باشد تا امکان تحلیل منطقی آینده ارز دیجیتال ایاس را داشته باشند. شنیدن و اطلاع از واقعیت‌ها در هر سرمایه‌گذاری نقش کلیدی برای سرمایه‌گذاران باشد.

یکی از ایراداتی که می‌توان برای این ارز دیجیتال برشمرد، امکان تبانی دارندگان بلوک‌های آن است.

با توجه به اینکه تغییرات و شرایط حاکمیت در این ارز بر اساس رأی‌گیری جامعه آن انجام می‌پذیرد، دارندگان بلوک‌های سنگین این امکان را دارند که در صورت موافق نبودن تغییرات انجام شده با نظرات اقتصادی آنها، از رأی دادن به آنها خودداری کرده و به نفع خود رأی بدهند. این اتفاق وقتی جدی‌تر می‌شود که دارندگان بلوک‌های سنگین ایاس در یک منطقه خاص با هم نزدیک باشند.

محدود شدن معامله گران خرد

ایراد دیگری که می‌توان برای ساختار eos برشمرد، محدود شدن معامله گران خرد در آن است. وقتی سیستم در حال رسیدن به حداکثر حجم خود برای تراکنش‌ها است، سیستم برای پاسخگو بودن به نیازها، ناچار به محدود کردن معاملات خواهد بود. با توجه به رایگان بودن تراکنش‌ها، در این مواقع معامله‌گرانی که ایاس کمتری دارند، دیگر قادر به معامله نخواهند بود. در سایر ارزهای دیجیتال که تراکنش‌ها در آن رایگان نیست، هرکسی هزینه بیشتری برای معامله بپردازد، معامله خواهد کرد. در حالی که در ایاس رایگان بودن سیستم مانع از این اتفاق می‌شود. در مواقعی که تراکم معاملات در ایاس به حد بالا می‌رسد، حالتی با عنوان حالت ازدحام (congestion mode) در آن فعال می‌شود. در این مواقع است که معامله گران خرد محدود می‌شوند. بعد از فعال شدن این حالت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان لازم است تا سیستم به وضعیت اولیه بازگردد.

محدود شدن معاملات خرد می‌تواند نکته‌ای منفی در تحلیل و پیش بینی آینده ارز دیجیتال ایاس باشد. البته رفع این مشکل در سال‌های آینده اقدامی است که باعث برگشت ورق در جهت رونق آن خواهد شد.

برای سرمایه‌گذاری ایاسeos بخریم یا خیر؟

درباره آینده ارز دیجیتال eos نکاتی را با هم مرور کردیم. اما در انتهای این متن سعی داریم شما را با نکاتی درباره سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال آشنا کنیم. به‌صورت کلی سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال دو دسته هستند. کسانی که سعی دارند با تبدیل سایر ارزهای دیجیتال یک گزینه مناسب انتخاب کرده و برای سال‌های آتی رشد چشم‌گیری برای سرمایه خود ایجاد نمایند. دسته دوم هم کسانی که به‌تازگی وارد بازار این ارزها شده و به دنبال انتخاب یک ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه‌گذاری هستند.

دسته اول اگر تاکنون با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال معروف‌تر آشنا بوده و روی این ارزها سرمایه‌های خود را خوابانده‌اند، باید ارز دیجیتال ایاس را در مقابل بیت کوین و هر ارز دیگر مد نظر خود مقایسه نمایند. به نظر می‌رسد که با روندی که بیت کوین در سال‌های اخیر در پیش گرفته، نسبت این دو ارز دیجیتال نسبت به هم به نفع بیت کوین خواهد بود. از این رو این دست افراد بهتر است تا اتمام روند صعودی بیت کوین این راز را نگه داشته و در انتهای روند اقدام به تعویض آن با ایاس نمایند.

کسانی هم که به‌تازگی به دنبال سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال هستند، باید به یک نکته مهم دقت داشته باشند. در سال‌های اخیر قیمت ارزهای دیجیتال بر اساس روند حرکت بیت کوین به حرکت درآمده است. از این رو افزایش قیمت این ارز دیجیتال می‌تواند باعث بالا رفتن قیمت سایر ارزها اعم از ایاس باشد. از این رو برای آینده‌ای نزدیک پیش بینی افزایش قیمتی ارز دیجیتال ایاس را داریم. هرچند در مقاطع کوتاه‌مدت ممکن است نوسانات قیمتی را در این ارز شاهد باشیم، اما روند طولانی‌مدت آن در مسیر صعودی قرار خواهد داشت.

نگاه کلی به آینده ارز دیجیتال eos

بررسی قیمت ارز دیجیتال eos و همچنین آینده این ارز دیجیتال نتایج بسیار جالبی را پیش روی کاربران و معامله‌گران قرار می‌دهد. این ارز دیجیتال در سال‌های اخیر حتی در بدترین شرایط مانند شیوع بیماری کرونا در جهان، با وجود افت قیمتی اما همچنان اعتبار خود را میان کاربران جهانی حفظ کرده است. هرچند این ارز دیجیتال هنوز نتوانسته به قیمت‌های خود قبل از شیوع بیماری کرونا برسد، اما روند حرکتی با ثبات آن در سال‌های اخیر نشان از پیدایش یک ارز دیجیتال قدرتمند دارد.

پیش بینی های ما از آینده ارز دیجیتال ایاس (eos) نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری بلندمدت روی این ارز می‌تواند رشد قابل توجهی را برای سرمایه‌گذاران به وجود آورد. البته روش‌های سرمایه‌گذاری جذاب‌تری نیز پیش روی معامله‌گران این بازار وجود دارد، اما شرایط ایاس نشان می‌دهد که این سرمایه‌گذاری می‌تواند یک روش سرمایه‌گذاری کم ریسک باشد. هرچند کاربران باید در این روش سرمایه‌گذاری به بررسی کامل شرایط ریسک با توجه به شرایط مالی خود پرداخته و حد ضررهای محکمی را نیز پیش پای خود قرار دهند.

برای خرید ایاس میتوانید به صرافی کارتی شو مراجعه کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.