ترید یا سرمایه گذاری؟کدام در حوزه ارز دیجیتال بهتر است؟


قطعا شما نیز دوست دارید مانند افراد دیگر سرمایه خود را در کمترین زمان افزایش دهید و راه و روش های مختلفی را انجام داده اید اما سرانجام به دوراهی ترید و سرمایه گذاری رسیده اید. دو راهی که شمارا گیج میکند و شما نمی دانید بین ترید و سرمایه گذاری در حوزه ارز های دیجیتال دقیقا باید چه کاری کنید. در ادامه ما تفاوت های ترید و سرمایه گذاری را بیشتر توضیح میدهیم. همچنین به معایب و مزایای هردو روش نیز می پردازیم.

ممکن است در همین ابتدا سوالاتی در ذهن شما ایجاد شده باشد،اما واقعا فرق ترید و سرمایه گذاری چیست؟کدام روش سود بهتری دارد؟ قبل از اینکه به این سوالات و سوالات دیگری که در ذهن دارید پاسخ دهیم بهتر است ابتدا فرق تریدر و سرمایه گذار را متوجه شوید.

معامله گر و سرمایه گذار،دو فردی که از روش های مختلف استفاده می کنند!

ترید یا سرمایه گذاری؟کدام در حوزه ارز دیجیتال بهتر است؟

اولین تفاوت بین این دو فرد روش معاملان آن ها است. تریدر ها معمول از روش های فنی، خرید و فروش را انجام میدهند اما سرمایه گذاران با توجه به بنیاد و آینده آن ارز دیجیتال سرمایه خود را به بازار عرضه می کنند. درواقع کسانی که قصد سرمایه گذاری دارند ابتدا وضعیت مالی شرکت و بعد از آن وضعیت صنعت و خدماتی که آن شرکت و ارز دیجیتال به افراد می دهند توجه می کنند. این افراد بیشتر با مطالعه  سلامت مالی، یک ارز را چک میکنند و از نظر بنیادی تحقیق میکنند که این ارز پتانسیل رشد در طولانی مدت را دارد یا خیر؟ و اینگونه است که یک سرمایه گذار تصمیم میگیرد.

اما تریدر ها از اینگونه آینده نگری استفاده نمیکنند و بیشتر به تحلیل تکنیکال می پردازند. تریدر ها در این نوع تحلیل از قیمت بازار برای پیش بینی یک ارز دیجیتال استفاده میشود. البته تحلیل های تاریخی نیز در ترید کردن بسیار مهم است.

حوزه فعالیتی شرکت ها و چشم انداز رشد شرکت،عاملی که سرمایه گذاری دوست دارد اما برای تریدر مهم نیست!

این مورد یکی از اثاثی ترین و مهم ترین تفاوت بین سرمایه گذاری و ترید است. درواقع در ترید تحلیل فنی بیشتر استفاده میشود اما در سرمایه گذاری برای افراد روند بازار و تحلیل بنیادی ارز دیجیتال مهم تر است.

به صورت ساده تر میتوان گفت تریدر فردی است که معاملات خود را با خرید و فروش سریع ارز انجام میدهد و با این روش به سود میرسد اما سرمایه گذار با دیدی طولانی مدت ارز دیجیتال را خریداری میکند و بعد از چند سال (در بعضی از موارد به دهه ها نیز میرسد) به سود بسیار خوبی میرسد. سرمایه گذاران بیشتر علاقه دارند که ارز هایی را خریداری کنند که بنیادی تر باشد. نوسانات کوتاه مدت بازار برای هیچ کدام از سرمایه گذاران مهم نیست.

تفاوت ترید و سرمایه گذاری بر اساس خطرات موجود که سرمایه شمارا به خطر میندازد چیست؟

هر کاری که شمارا به سود برساند ممکن است بعضی مواقع باعث ضرر کردن شما نیز بشوند. شما چه سرمایه گذاری کنید و چه ترید کنید با خطراتی مواجه هستید که امکان دارد ضرر بسیار بدی به شما برساند. همانطور که شما میدانید در صورت فعالیت در حوزه ارز های دیجیتال سرمایه شما در دست بازار است و روند بازار است که شمارا به سود میرساند. اما این نکته را فراموش نکنید که ترید کردن در مقابل سرمایه گذاری بسیار پر خطر تر بوده و خطر از بین رفتن سرمایه شما وجود دارد.

ساده ترین توضیحی که میتوان برای خطرات معامله کردن گفت این است که فرد باید طبق اطلاعات محدودی در سریع ترین زمان تصمیم بگیرد که در بعضی مواقع میتوان باعث ضرر فرد باشد.در اصل یک معامله گر با توجه به رشد آن ارز تصمیم به خرید نمی گیرد و با توجه به اخبار ها خرید خود را انجام میدهد که این مورد ممکن است باعث ضرر و یا سود شما باشد.

در مقابل سرمایه گذار باید یک ارز را به مدت طولانی تری نگهداری کند تا بازدهی مناسب به دست بیاورد و با توجه به اینکه هر چقدر زمان نگهداری  ارز دیجیتال بیشتر باشد نگهداری آن خطرناک تر است. البته ممکن است در زمان زیاد سرمایه گذار سود خوبی نیز بکند.

تفاوت هایی که یک تریدر و یک  سرمایه گذار در شخصیت خود دارند!

قبل از هر چیز باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر تحمل ضرر را ندارید هیچکدام از این دو کار را نیز انجام ندهید. زیرا ممکن است سرمایه گذاری در کوتاه مدت ضرر آور باشد اما بعد از طی کردن مدتی به سود پرسید.در زمینه تریدرینگ نیز باید فردی با حوصله و ریسک پذیر باشید.

مزالایای ترید و سرمایه گذاری چیست؟

درواقع در ترید کردن شما میتوانید در زمان کمتری سود خوبی به دست بیاورید ولی خطر ضرر نیز وجود دارد اما در سرمایه گذاری طولانی مدت شما میتوانید سود خوبی به دست بیاورید و احتمال ضرر کردن بسیار زیاد است.

در ادامه ما تفاوت های شخصیتی و فکری یک سرمایه گذار را به صورت کامل توضیح داده ایم و با هم مقایسه کرده ایم.

معامله گر(تریدر) سرمایه گذار(افرادی با دید بلند مدت )
شخصیت ناشکیبای معامله گر(خرگوش)رویکردی آرام اما با ثبات در سرمایه گذاری(لاک پشت)
معامله گرد در برهه زمانی ساعتی،روزانه،هفتگی و یا ماهانه برای معامله کردن تصمیم میگیرد.همانطور که گفته بودیم سرمایه گذاری به خرید و فروش کالایی به طولانی مدت کفته میشود پس نتایج بلند مدت ممکن است سال ها و یا دهه ها طول بکشد.
تریدر باید زمان بندی مناسبی داشته باشد و در صورت از دست دادن زمان میتواند در زمان ورود و خروج از بازار در برنامه ریزی خود اختلال ایجاد کند و باعث ضرر شودزمان بندی برای افراد سرمایه گذار مهم نیست و توجه ای به زمان ندارند در نتیجه آشفتگی آنها بسیار کمتر است
خرید ارز دیجیتال با توجه به اخبارات و کمک گرفتن از تحلیل فنیتنتخاب و خرید ارز تنها با استفاده از تحلیل بنیادی

به این نکته توجه داشته باشید که همیشه تریدر و سرمایه گذار ها ضرر نمیکنند و با داشتن علمی کافی میتوانند به سود های خوبی برسند و سرمایه های خود را چندین برابر کنند

در کجا ترید و سرمایه گذاری کنیم؟

ترید یا سرمایه گذاری؟کدام در حوزه ارز دیجیتال بهتر است؟

اگر قصد ترید و سرمایه گذاری دارید اما هنوز صرافی مورد نظر خود را پیدا نکرده اید صرافی کارتی شو یک صرافی مطمئن و ایمن و در عین حال سریع است که تریدر ها به راحتی میتوانند با توجه به سرعت این صرافی از سود بسیار خوبی برخوردار شوند.

نکته: سرمایه گذاری و ترید در بیشتر مواقع به افراد کمک میکنند که سرمایه خود را چندین برابر کنند اما برای این کار لازم است که افراد از علم کاملی برخوردار باشند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.