آیوتا چیست؟ یک اینترنت اشیا متفاوت!


از همان سال ابتدایی تا به امروز تمام اختراعات و اکتشافات ای که انجام شده برای راحت کردن زندگی انسان ها بوده و تمام این اختراعات تاکنون توانسته به زندگی کمک کند. در این مقاله می‌خواهیم به یکی از پروژه‌هایی که به زندگی روزمره ما کمک می‌کند بپردازیم. این پروژه آیوتا است. به همین دلیل در این مقاله به این می پردازیم که شبکه آیوتا چیست و در هر چه کاری انجام میدهد. به طور کلی آیوتا همان اینترنت اشیا است که به وسیله یک شبکه اختصاصی و هدف هایی که دارد فرار از زندگی ماشینی را از روی دور بردارد تا ما راحت تر بتوانیم به زندگی بپردازیم

تاریخچه آیوتا

آیوتا توانست در سال ۲۰۱۵ با عرضه اولیه خود ۱۵۰۰ بیت‌کوین سرمایه جذب کند. این مبلغ برای سال ۲۰۱۵ بسیار کم بود اما این موضوع کمی طبیعی است. زیرا در آن سال آنقدر حوزه ارز های دیجیتال پیشرفت نکرده بود و در بین تمامی مردم جایی نداشت و تقریبا هیچ پروژه ای قصد هزینه زیاد روی شبکه اختصاصی خود را نداشت. آیوتا تنها پروژه ای بود که در سال ۲۰۱۵ سرمایه گذاری بسیار زیادی روی شبکه خود کرد و در سال ۲۰۱۷ توانست با بستن قرارداد با شرکت های سامسونک و فولکس واگن توانست پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

ارز آیوتا چگونه کار میکند؟

نحوه کار این پروژه بسیار جذاب است. همه ما در خانه خود تلویزیون،یخچال،پنکه و خیلی از وسایل الکترونیکی دیگری داریم.زمانی که یخچال شما خالی میشود، باید به خرید بروید و این امر کمی زمان بر است به همین دلیل آیوتا به کمک شما آمده.بگذارید چند مثال برای شما بزنیم.زمانی که شما در حال مشاهده فیلم یا سریال روی تلویزیون هستید و دارید از یک سایت اشتراکی استفاده میکنید، بعد از زمان مشخصی این اشتراک به پایان می‌رسد و آیوتا میتواند بدون آنکه شما را درگیر کند و شما متوجه شوید این اشتراک تمدید شود و بابت هزینه تمدید اشتراک نیز ایوتا پرداخت شود. یا اینکه زمانی که شما از یخچال میوه برمیدارید و یا مواد غذایی دیگری تمام میکنید ایوتا به صورت هوشمند برای شما از میوه فروشی و فروشگاه ان مواد غذایی که نیاز دارید را سفارش می‌دهد بدون آنکه شما با خبر شوید

شما صبح از خواب بیدار می‌شوید و سوار ماشینتان می‌شوید که با سوخت تکمیل روزتان را شروع می‌کنید و هدف آیوتا و اینترنت اشیا، راحت کردن زندگی بشر است، به طوری که دیگر نیاز نباشد که وقت زیادی را درگیر کارهای کوچک و پیش‌پاافتاده کند.

تعداد واحد های آیوتا

همانطور که بیت کوین و اتریوم تعداد مشخصی دارند آیوتا نیز تعداد مشخصی توکن اختصاصی دارد. آیوتا به طور کلی ۲تریلیارد توکن اختصاصی دارد.در حال حاضر آیوتا توانسته از نظر حجم معاملات بازار رتبه ۲۲ بازار را به دست بیاورد.

کلام پایانی

ایوتا که نسل سوم ارزهای دیجیتال است، با قابلیت‌های نوین خود نظیر تراکنش‌های فوق سریع بدون کارمزد، محبوبیت زیادی را در بین کاربران پیدا کرده است؛ به گونه‌ای که می‌توان پیش‌بینی کرد که در آینده‌ای نه چندان دور بخش عظیمی از بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.