آیا جایگزین اتریوم یعنی تزوس ارزش سرمایه گذاری دارد؟


همانطور که در مقالات قبلی گفته بودیم یکی از تنها ارز ها و پروژه هایی که توانست تاکنون در مقابل اتریوم مقاومت داشته باشد تزوس است که آن را در مقاله دیگری کاملا توضیح داده ایم. برای اینکه بدانید که آیا تزوس ارزش سرمایه گذاری دارد یا خیر ما در این مقاله سعی کرده ایم به مزیت ها و معایب این پلتفرم خود اصلاحگر بپردازیم  و آینده این ارز را پیش بینی کنیم.

برای خواند مقاله کامل توضیح تزوس کلیک کنید.

تزوس چیست؟

تزوس

ابتدا بگذارید یک توضیح کوتاه درمورد این پروژه بدهیم: تزوس پروژه ای موفق است که توسط آرتور بریتمن و همسرش کیتلین ساخته شد و در سال ۲۰۱۸ اولین شبکه آزمایشی تزوس روی کار آمده است. تزوس یک پلتفرم خود اصلاح گر است که با استفاده از الگوریتم اجماع اثبات سهام توانست با عرضه اولیه خود ۲۳۲ میلیون دلار سرمایه کسب کند. همچنین ما در یک مقاله دیگر کاملا به تزوس پرداخته ایم که میتوانید آن را در قسمت وبلاگ کارتی شو مطالعه فرمایید.

مزیت ها و معایب Tezos

هر ارز دیجیتالی حتی بیت کوین که پادشاه دنیای کریپتوکارنسی ها است در  کنار مزایایی که دارد از معایبی برخوردار است. در ادامه برای اینکه راحت تر بتوانید آینده این ارز را برسی کنید بعضی از معایب و مزایای تزوس را  به شما توضیح ئائه ایم.

استخراج با هزینه ای بسیار پایین

سهامداران این ارز دیجیتالی (که با نماد XTZ در بازار معرفی شده است) میتوانند با استخراج یا واگذاری دارایی خود به سود برسند. برخلاف پلتفرم های دیگر که محدودیتی برای واگذاری دارایی وجود دارد این محدودیت در Tezosوجود ندارد و شما میتوانید هر مقدار دارایی که دارید را واگذار کنید. البته بعضی از بیکر ها برای پذیرش توکن ها از طرف خود محدودیتی را گذاشته اند. نحو سود دهی در این پلتفرم به صورت هر ۲۰ روز یک بار است که در این ۲۰ روز این پلتفرم هفت چرخه شبکه ای خود را طی میکند و کاربران میتوانند با واگذاری دارایی خود به سود برسند.

قابل دسترس بودن نحو مدیریت

تزوس یکی از محدود پروژه هایی است که از اتلگوریتم های بسیار پیشرفته استفاده میکند. درواقع تزوس با استفاده از یک الگوریتم اجماع اثبات سهام که لیکوئید نام دارد علاوه بر توضیع پاداش ها شانس تاثیر گذاری اعضا یا همان سهامداران را نیز بر روی شبکه به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم فراهم میکند.

بروزرسانی  سراسری

زمانی که هارد فورک یک بلاک چین فرا میرسد احتمال نوسانات قیمتی و یا آفلان شدن شبکه برای چندین ساعت وچود دارد اما تروس با استفاده از الگوریتم خود اصلاحگر میتواند جلوی این مشکل را بگیرد. هارد فورک درواقع تغییرات کلی در شبکه است که باعث ایجاد سکه میشوند.

مشکلات گذشته

مشکلات قانونی که در گذشته برای Tezosپیش آمد به قدری جدی بود که توانست یکی از توسعه دهندگان خود را به نام یوهان گورز جدا کند به همین دلیل معلوم نیست که در آینده اگر اختلافی بین رهبران تزوس پیش آید چه تقدیری در راه تزوس است. البته تزوس توانست پس از آن مشکل قانونی اعتبار عمومی خود را حفظ کند.

مناسب نبودن برای تجارت

درست است که تزوس برای سرمایه گذاران و بیکر ها ارزی خوب و آینده دار است اما این شرکت هدفی برای تجاری کردن این پروژه ندارد  پس بهتر است برای خرید  و فروش ارز های دیجیتالی دیگری را انتخاب کنید

آینده تزوس

تزوس

با توجه به رشد چشمگیر Tezosدر سال های گذشته میتوان به آینده این ارز امیدوار بود. از آن جایی که تزوس در کمتر از تنها دو ماه توانست ۲۰۰ درصد رشد کند و اکنون صرافی های بزرگی مانند بایننس و کوین بیس در حال ارائع خدمات تزوس به کاربران هستند این نشان دهنده این مورد است که صرافی های بزرگ دیگکری این ارز را در مجموعه ارز های خود لیست میکنند که این مورد برای هر ارزی بسیار مناسب است و باعث رشد آن ارز میشود البته این رمز ارز هنوز راه بسیار طولانی را در پیش دارد.

با توجه به مشکلاتی که در ابتدا برای Tezos پیش آمد اما به نظر میرسد که این ارز آینده بسیار درخشانی در ادامه دارد. از جایی که تزوس در حال استفاده از نوآوری های مدرن مانند الگوریتم های اجماع، روش های جدید بروس رسانی و.. است میتوان آینده درخشانش را از همین الا مشاهده کرد. البته اگر میخواهید روی تزوس سرمایه گذاری کنید باید آن را به چشم یک سرمایه گذاری بلند مدت نگاه کنید.

برای خرید سایر ارز های دیجیتال میتوانید به صرافی کارتی شو مراجعه کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.