ووچر پرفکت مانی (E-Voucher) چیست و خرید آن چگونه امکان پذیر است؟

ووچر پرفکت مانی چیست؟

ووچر پرفکت مانی چیست؟

پیش از این درباره مزایای سیستم پرداخت بین المللی پرفکت مانی توضیحاتی دادیم. این سیستم پرداخت امکان انجام تراکنش را در کمترین زمان و با کمترین کارمزد فراهم می کند و روش های مختلفی برای استفاده از خدمات این سیستم وجود دارد یکی از روش های آن استفاده از ووچر پرفکت مانی (e-Voucher) است که به آن کارت شارژ پرفکت مانی هم می گویند. اما این که این روش چه ساز و کار دارد و چگونه می توان ووچر پرفکت مانی خرید و از آن استفاده کرد را در ادامه به طور کامل توضیح می دهیم.

ووچر پرفکت مانی چیست و چه مشخصاتی دارد؟

طی سال های گذشته ورود ابزار های مالی مانند چک بانکی، که افراد را از حمل پول نقد آسوده می ساخت و امکان انجام تراکنش ها و پرداخت ها را بدون داشتن پول نقد فراهم می نمود باعث سادگی در انجام امور مالی شد؛ ووچر پرفکت مانی نیز همین هدف را دنبال می کند.

ووچر پرفکت مانی که به انگلیسی e-Voucher نوشته می شود یا به نوعی کارت شارژ پرفکت مانی نوعی چک بانکی الکترونیکی است که به منظور افزایش اعتبار و برداشت از حساب پرفکت مانی مورد استفاده قرار می گیرد. voucher پرفکت مانی از یک شماره یکتای دیجیتالی ۱۶ رقمی، یک کد فعال سازی ۱۰ رقمی، مقدار اعتبار و تاریخ ایجاد کارت تشکیل شده است.

ساخت یک ووچر پرفکت مانی مشمول کارمزد کمی می شود و در نهایت کارت دیجیتالی که در اختیار شما قرار می گیرد مانند شکل بالاست.

Voucher پرفکت مانی چه کاربردی دارد؟

برخی از امکاناتی که ووچر پرفکت مانی در اختیار شما قرار می دهد، عبارت اند از :

 • انتقال پول به هر شخصی در سراسر جهان (دریافت کننده حتی اگر حساب پرفکت مانی نداشته باشد، شماره و کد فعال سازی ووچر را از طریق پیامک دریافت می کند)
 • پرداخت آنلاین برای کالا و خدمات به صورت ایمن و مطمئن
 • تبدیل e-Voucher به هر ارز دیجیتال یا پول نقد دیگری از طریق صرافی های آنلاین مانند Pay98

برای اشاره به برخی دیگر از کاربرد های استفاده از ووچر پرفکت مانی از سناریو ها استفاده می کنیم.

فرض کنید خدماتی را سفارش داده اید و به مکانی سفر می کنید که دسترسی به حساب پرفکت مانی خود ندارید، از طریق ووچر می توانید هزینه مربوط به خدمات را پرداخت کنید.

فرض کنید می خواهید از شخصی چیزی خریداری کنید که به هر دلیل نمی خواهد مشخصات حساب پرفکت مانی خود را بدهد یا اصلا حساب پرفکت مانی ندارد. در این صورت می توانید ووچر پرفکت مانی ارائه کنید.

فرض کنید قصد صرف دارید و نمی خواهید که پول نقد با خود حمل کنید؛ در این صورت می توانید ووچر پرفکت مانی با خود همراه داشته باشید و در سراسر جهان از طریق صرافی های مطمئن و تایید شده ووچر را به پول نقد تبدیل کنید.

ووچر پرفکت مانی چیست؟ خرید ووچر پرفکت مانی چگونه امکان پذیر است؟

در صورتی که پیش از این از پرفکت مانی استفاده نکرده اید و می خواهید اولین گام را در این زمینه با خرید ووچر بردارید، می توانید از خدمات خرید کارت شارژ پرفکت مانی وبسایت کارتی شو استفاده کنید و بدون داشتن حساب پرفکت به میزان دلخواه voucher خود را در چند مرحله ساده دریافت کنید.

به این منظور ابتدا طبق مراحل زیر در وبسایت کارتی شو ثبت نام کنید.

برای ورود به صفحه پنل کاربری اینجا کلیک کنید. در این صفحه می بایست مطابق تصویر تلفن همراه خود را وارد میکنید

ثبت نام در وبسایت

پس از آن فرم ثبت نام برای شما باز می شود و می بایست اطلاعات خواسته شده را در هر یک از کادر های مربوطه وارد کنید. شماره موبایل ، موبایل ، نام کاربری یا همان نام نام خانوادگی خود  که از شما خواسته می شود.

در نهایت برای ورود به پنل کاربری بر روی دکمه ارسال کلیک کنید.

می بایست پیش از ثبت درخواست ابتدا اطلاعات هویتی، مالی و تصویر مدارک شناسایی خود را در پنل کاربری ثبت کنید. به این منظور از انتهای منوی سمت راست گزینه پروفایل را انتخاب کنید. مطابق تصویر زیر در بخش اطلاعات هویتی می بایست نام، نام خانوادگی، نام شرکت (در صورت خرید برای یک شرکت)،نام پدر ، تاریخ تولد ، تلفن ثابت، استان، شهر، آدرس و کد پستی محل سکونت و کد ملی خود را وارد کنید. و پس از آن بر روی دکه ذخیره کلیل کنید و به سربرگ اپلود اعتبار سنجی بروید.

سربرگ اپلود اعتبار سنجی

طبق نمونه عکس یک نامه دست نوشته به همراه کارت بانکی و کارت ملی  خود در درست بگیرید و از خود یک عکس گرفته و آنرا در قسمت مربوطه اپلود نمایید

پس از آن به سربرگ اپلود کارت ملی بروید و عکس کارت ملی خود را اپلود نمایید.

پس از آن به سربرگ اپلود کارت بانکی بروید تا اطلاعات حساب بانکی خود را برای افزایش سطح حساب کاربری وارد کنید. در این بخش از شما خواسته می شود تا اطلاعاتی نظیر بانک، نام دارند، شماره حساب، شماره کارت و شماره شبای حساب خود و عکس کارت بانکی خود را  را وارد کنید.

پس از این که با موفقیت در وبسایت ثبت نام و مدارک خود را ارسال کردید حالا مجاز به انجام تراکنش بدون محدودیت هستید و می توانید در پنل کاربری خود در قسمت خرید ارز ووچر پرفکت مانی را انتخاب نمایید، سپس خرید ووچر پرفکت مانی به میزان دلخواه خرید کنید.

حالا در این بخش کافی است تا میزان دلاری دلخواه را برای ساخت خودکار ووچر پرفکت مانی وارد کنید.

ساخت ووچر پرفکت مانی چگونه امکان پذیر است؟

روش دیگر برای داشتن voucher  پرفکت مانی ساخت آن از حساب پرفکت مانی است. این روش برای افرادی است که از قبل حساب پرفکت مانی تایید شده با موجودی کافی برای ساخت ووچر پرفکت مانی داشته باشند؛ به این منظور مراحل زیر را طی کنید.

 • وارد حساب کاربری خود در سیستم پرداخت پرفکت مانی شوید.
 • به بخش Withdraw در حساب کاربری خود بروید. در این بخش بخش زیر مجموعه ای با نام e-Voucher می بینید.

 • در صفحه e-Voucher depository بر روی گزینه Purchase new e-Voucher کلیک کنید.

 • برای بدست آوردن e-Voucher
  1. یک حساب را برای پرداخت انتخاب کنید. این گزینه زمانی قابلیت انتخاب شدن را دارد که بیش از یک حساب در ارز مورد تراکنش داشته باشید.
  2. مقدار را وارد کنید.
  3. بر روی گزینه Preview purchase کلیک کنید.

جزئیاتی که به شما نمایش داده می شود را بخوانید و در صورتی که همه چیز درست است، روی گزینه Purchase e-Voucher کلیک کنید.

زمانی که فرآیند ساخت ووچر پرفکت مانی شما کامل شد، یک پیامک برای شماره تلفن شما فرستاده می شود که حاوی کد فعال سازی است. اگر نمی خواهید از این ووچر فورا استفاده کنید، این کد را در جایی نگهداری کنید که شخص دیگری به آن دسترسی نداشته باشد.

به این منظور با داشتن شماره voucher و کد فعال سازی آن که می توانید از وبسایت کارتی شو تهیه کنید، به پنل کاربری خود در وبسایت پرفکت مانی وارد شوید. و از بخش Deposit گزینه e-Voucher را انتخاب کنید.

صفحه ای با سه فیلد برای وارد کردن شماره ووچر، کد فعال سازی و احتمالا کد امنیتی باز می شود. در کادر کد امنیتی می بایست اعداد یا حروفی را که در تصویر زیر آن می بینید، وارد کنید.

این مقادیر را در کادر های مخصوص به خود وارد و در نهایت گزینه Activate an e-voucher را انتخاب کنید.

کارمزد Voucher پرفکت مانی چه قدر است؟

استفاده از ووچر پرفکت مانی برای افزایش موجودی اکانت شامل هیچ هزینه اضافه ای نمی شود و کارمزدی ندارد. اما اگر می خواهید از موجودی حساب خود ووچر ایجاد کنید و به عبارتی از حساب خود برداشت کنید، باید کارمزد بپردازید.

برای حساب های وریفای شده کارمزد برداشت از حساب با Voucher پرفکت مانی ۰.۵ درصد است. در صورتی که حساب شما هنوز وریفای نشده است باید ۱.۹ درصد از مبلغ را به عنوان کارمزد پرداخت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.