کیف پول دیجیتال (wallet)

کیف پول دیجیتال (wallet)

کیف پول دیجیتال (wallet) چیست؟

یک کیف پول بیت کوین بسیار شبیه به‌حساب بانکی شماست. کیف پول‌ها اجازه ارسال، دریافت و ذخیره بیت کوین‌ها را می‌دهند.

انواع کیف پول‌های بیت کوین

  • کیف پول‌های سرد و کیف پول‌های گرم
  • کیف پول دسکتاپ
  • کیف پول‌های موبایل
  • کیف پول‌های آنلاین وب
  • کیف پول‌های فیزیکی
  • کلاینت‌های بیت کوین
  • کیف پول‌های سخت‌افزاری
کیف پول دیجیتال (wallet)

کیف پول دسکتاپ

این کیف پول‌ها برای دانلود و استفاده در لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های شخصی طراحی‌شده‌اند. آن‌ها حتی وقتی‌که کامپیوتر به اینترنت متصل نیست، قابل‌دسترسی هستند مانند Multibit، mSIGNA و Hive

کیف پول‌های موبایل

کیف پول‌های Mycelium و Blockchain برای هر دو سیستم‌عامل اندرید و IOS در دسترس هستند یکی از ویژگی‌های مفید در کیف‌های موبایل، به‌جز ویژگی‌های امنیتی پیشرفته، قابلیت کد QR است. این کد امکان پرداخت‌های فوری را میسر می‌سازد.

کیف پول‌های آنلاین وب

این خدمات توسط شرکت‌های خدمات کیف پول شخص ثالث در سرویس‌های ابری ارائه می‌شود. دسترسی به این کیف پول، تنها از طریق اتصال به اینترنت امکان‌پذیر است Coinbase، Circle و blockchain چند مورد از ارائه‌دهندگان این خدمات هستند. همچنین کیف پول Bitgo از نوعی الگوریتم امنیتی برای قفل‌کردن حساب‌ها استفاده می‌کند. از سوی دیگر، کیف پول Coinkite، امکان ایجاد حساب‌های چند کاربرِ را فراهم می‌کند.

کیف پول دیجیتال (wallet)

کیف پول‌های فیزیکی

با کیف‌های کاغذی می‌توانید بیت کوین‌های خود را به‌طور مداوم به‌صورت آفلاین نگهداری کنید. شما می‌توانید این نوع کیف پول‌ها را در گاوصندوق خود مانند دیگر ارزهای سنتی محافظت کنید. برای ایجاد کیف پول کاغذی، از سایت‌هایی مانند Bitaddress.org یا Blockchain.infoمی‌توانید استفاده کنید. هنگامی‌که کیف پول‌های کاغذی تولید می‌شوند می‌توانید آن‌ها را توسط پرینتر، روی کاغذ چاپ کنید.

کیف پول دیجیتال (wallet)

کلاینت‌های بیت کوین

این کیف پول‌ها اصلی‌ترین کیف پول‌های بیت کوین بودند که پیشگامان این صنعت از آن استفاده می‌کردند. این کیف پول‌ها در کامپیوترهایی که نصب می‌شوند مستقیماً به شبکه بلاک چین متصل می‌شوند و وظیفه ارسال و دریافت و حفاظت از بیت کوین را انجام می‌داد.

BitcoinQt، اولین کامپیوتر بیت کوین بود بسیاری معتقدند که این کامپیوتر متعلق به ساتوشی ناکاموتو است. یکی دیگر از کامپیوترهای بیت کوین Electrum، باقابلیت‌های بیشتر است.

کیف پول‌های سخت‌افزاری

Trezorو Ledger HW.1 بهترین کیف پول‌های سخت‌افزاری هستند که به‌سرعت در بین کاربران محبوب شدند. آن‌ها دستگاه‌های فوق‌العاده کوچکی هستند که بیت کوین‌ها را به‌صورت آفلاین و با امنیت فوق‌العاده بالا ذخیره می‌کنند و می‌توانید از آن‌ها برای انجام تراکنش‌ها)ارسال و دریافت بیت کوین( استفاده کنید. لازم به ذکر است که برای انجام تراکنش به‌صورت خیلی امن به اینترنت متصل می‌شوند.

توسعه‌دهندگان این دستگاه‌ها از رمزنگاری‌های سطح بالا استفاده می‌کنند و به‌طور مداوم آن‌ها را به‌روز و بررسی می‌کنند.

از اینکه کارتی شو را برای دریافت خدمات و اطلاعات انتخاب می کنید متشکریم، برای اطلاعات بیشتر می تونید از دیگر مقالات ما استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.