شیبا اینو،یک ارز پرطرفدار اما پر از مخالف!


از زمانی که بیت کوین کار خود را آغاز کرد ارز های بی شماری به این دنیا پا گذاشتند. یکی از این ارز ها دوج کوین بود. ارزی با نماد یک سگ که باعث وجود شیبا نیز شد. شیبا اینو نیز یک ارز با نماد سگ است که نام آن نیز از یک سگ ژاپنی به نام شیبا گرفته شد. به همین دلیل قصد داریم امروز درمورد Shiba اینو صحبت کنیم. ارزی که توانست رقیب دوج کوین قرار گیرد و در حال حاضر به ۲۰ ارز برتر بازار تبدیل شده.

ارز شیبا چیست؟

Shiba  یک نژاد سگ در ژاپن است که ابتدا بعد از به وجودآمدن دوج کوین، شیبا را با دوج کوین میشناختند اما بعد از مدتی و به کار آمدن شیبا اینو،این سگ ژاپنی به نماد این ارز نیز تبدیل شد. خیلی از افراد باور دارند که عقیده شیبا از دوج کوین گرفته شده است. طرفداران شیبا این ارز را قاتل دوج کوین میدانند و تحلیل ها نشان میدهد که Shiba  میخواهد از دوج کوین فاصله بگیرد و برای همیشه از این ارز پیشی بگیرد.

خیلی از شماها قطعا میدانید Shiba  به عنوان یک سکه (کوین) در نظر گرفته نمیشود زیرا بلاک چین خود را ندارید و به عنوان یک توکن بر روی بلاک چین اتریوم فعالیت میکند. بسیاری از فعالان دنیای رمز ارز قصد دارند جلوی شیبا اینو را بگیرند و دوست ندارند هر ارزی با نماد سگ وارد دنیای کریپتو شد رشد بسیار زیادی کند. این جلوگیری بیشتر به دلیل رشد دوج کوین است زیرا دوج به عنوان یک شوخی ساخته شد اما الا به ۱۰ ارز برتر بازار تبدیل شده و میخواهند شیبا نیز به این سرنوشت دست نیابد.

چرا شیبا کوین نیست؟ چه تفاوتی بین کوین و توکن است؟

شیبا اینو

قطعا شنیده اید که فلان ارز بر بلاک چین اتریوم و.. بارگذاری شده است. این نوع ارز ها که بلاک چین های اختصاصی خود را ندارند توکن میگوییند و ارز هایی که دارای بلاک چین هستند مانند اتریوم، بیت کوین، ترون و.. کوین هستند. شیبا اینو نیز تراکنش های خود را بر بستر اتر انجام میدهد و بلاک چین اختصاصی ندارد به همین دلیل این ارز یک توکن است.

شیبا اینو یک شت کوین است؟ آیا کارشناسان بر این عقیده مطمئن هستند؟

برای این که شیبا دقیقا چیست کمی توضیح داده ایم اما بسیاری از کارشناسان این ارز را شت کوین میدانند. برای اینکه معنی شت کوین را بدانید بگذارید یک مثال ساده بزنیم. در چند ماه اخیر فیلم بازی مرکب یا همان Squid game در نتفلیکس سر و صدای زیادی به وجود آورد. یک شرکت با توجه به این سریال یک توکن به نام Squid game طراحی کرد و یک بازی نیز ساخت. کاربران برای اینکه به این بازی ورود کنند باید توکن Squid پرداخت میکردند. این ارز در چند هفته به ۲ دلار رسید اما بعد از آن با کاهشی ۹۹ درصدی باعث ضرر افراد زیادی شد و کاملا از بین رفت. به این ارز ها شت کوین گفته میشود. این ارز ها آینده مشخصی ندارند و بعد از مدت کمی این ارز ها کاملا از بین میرود. کارشناسان نیز معتقدند که شیبا اینو یک شت کوین است. اما این نکته را هیچگاه فراموش نکنید که هیچگاه نمیتوان به صورت یقین گفت فلان ارز شت کوین است. درواقع دوج کوین نیز یک شت کوین بود.

نداشتن وایت پیپر، یک منفی برای شیبا!

وایت پیپر درواقع یک سند بازاریابی است که در این سند طراحان با برسی ارز خود مشکلات آن را پیدا میکنند و بعد با انجام یک پروژه به دنبال راه حل آن هستند.

نداشتن وایت پیپر،به دلیل نداشتن سازنده!

شیبا اینو

قطعا برای داشتن وایپ پیپر به عنوان یک ارز باید سازنده ای نیز وجود داشته باشد اما هنوز معلوم نیست که سازنده Shiba  </ کیست. نداشتن وایت پیپر در کنار مخفی بودن هویت سازنده این ارز باعث شده که شایعه ها درمورد شت کوین بودن Shiba واقعی باشد.

 به جز این دلیل رشد سریع قیمتی شیبا نیز کمی مشکوک است زیرا در تنها دو ماه شیبا ۲۴ هزار درصد رشد کرد. این رشد بسیار زیاد بود. در سال های اخیر بیشتر شت کوین ها به قیمت بالایی رسیدند و بعد از آن محو شدند. با تمامی این موارد هنوز معلوم نیست که شیبا یک شت کوین است یا نه. Shiba از زمان عرضه تاکنون توانسته سقف قیمتی ۰.۰۰۰۰۰۷ دلار را ثبت کند. این سقف قیمتی نشان میدهد شیبا ۲ میلیون درصد رشد کرد.

دلیل رشد Shiba  چیست؟

شاید کمی عجیب باشد اما رشد شیبا تنها به دلیل لقب آن بوده. هیچ بنیادی تاکنون نتوانسته دلیل اصلی رشد این ارز پر طرفدار را بداند و بیشتر آن ها تنها گفته اند که لقب قاتل دوج باعث شده که این ارز رشد بسیار خوبی داشته باشد.

 چگونه ارز Shiba  را خریداری کنیم؟

راه های زیادی برای خرید شیبا وجود دارد.از حضوری خرید کردن تا آنلاین خرید کردن.اما بهترین روش خرید از صرافی های معتبر با سرعت بالا است. صرافی کارتی شو به شما کمک میکند که در کمترین زمان معاملات خود را با کمترین قیمت و کارمزد انجام دهید.

Shiba اینو یک ارز با مالکی نامشخص است که سرمایه گذاری روی آن کمی شخت است زیرا هنوز داده های دقیقی برای آینده شیبا مشخص نیست. شاید معلوم شدن مالک Shiba و یا ایجاد راح حل برای مشکلات اصلی این توکن بتوان به آینده Shiba بسیار امیدوار باشد زیرا طرفداران شیبا در حال حاضر به ۱ میلیون نفر نزدیک شده است. البته نهنگ های بسیار زیادی تراکنش های سینگین را روی شیبا انجام داده امد و این خرید ها باعث افزایش قیمتShiba  شده است

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.