بلومبرگ:بیت کوین 200 هزار دلاری در راه است.


خیلی از فعالان ارزهای دیجیتال بر این باورند که احتمال دارد دنیای ارزهای دیجیتال کاملاً از بین بروند اما قطعاً بازاری که میلیاردها دلار سرمایه در آن از به راحتی فراموش نمی شود و مایک مک گلون تحلیلگر ارشد بلومبرگ امید دارد که در سال ۲۰۲۲ بیت‌کوین سال موفقیت خود را پشت سر می‌گذارد و این سال با افزایش قیمت بیت کوین و طلا همراه است. مایک مک گلون مطمئن است که بیت کوین در سال ۲۰۲۲ به ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید.

سیستم های مالی در جهان در حال حاضر و با توجه به همه گیری ویروس کرونا و نگرانی های بهداشتی در دوران سختی است که این موارد باید شده بسیاری از شرکت ها کار خود را به صورت موقت تعطیل کنند و یا از کارمندان خود را به صورت مجازی و غیر حضوری استفاده کنند. این مشکلات باعث شده که اختلال های زیادی در راه کاهش بهره‌وری کسب و کارها ایجاد شود در نهایت این این اختلال‌ها مشکلاتی را در رابطه با سیاست‌های پولی پایه گذاری کرد.

به همین دلیل تعداد بسیار زیادی از بانک‌های مرکزی رو به چاپ پول در سطح بسیار گسترده را آغاز کردند تا بخشی از مشکلات کوتاه‌مدت کشور خود را حل کنند. اما با چاپ بسیار زیاد پول نرخ تورم ها نیز به صورت بی سابقه ای افزایش یافته. به طور مثال در کشور آمریکا تورم به ۶.۸ درصد رسیده که این درصد بیشترین میزان در ۴۰ سال گذشته بوده.

قطعاً شما نیز شنیده که ارزهای ملی مانند دلار آمریکا به آرامی در حال از دست دادن قدرت خرید قدیمی خود هستند ولی بیت کوین به عقیده بسیاری از افراد در نقطه مقابل ارزهای فیات قرار دارد. عرضه ثابت بیت کوین که ۲۱ میلیون واحد است باعث شده که کمیاب بودن ان این ارز را برای سرمایه‌گذاری جذابتر کند و ارزش آن را روز به روز بیشتر کند

این حال مک‌گلون پیش‌بینی کرده است که فعالیت‌های مرتبط با کاهش تورمی در سال آینده به نتیجه خواهند رسید و گسترش تورم در سراسر جهان متوقف خواهد شد. این فرایند می‌تواند به بیت کوین کمک کند تا در مسیر رسیدن به قیمت ۱۰۰,۰۰۰ دلار، به نقطه عطف درخورِتوجهی دست پیدا کند. به‌گفته مک‌گلون، همین عوامل سبب می‌شوند تا طلا به ۲,۰۰۰ دلار و نفت به ۵۰ دلار برسد.

این شرکت حتی از بیت کوین با عنوان «بهترین ابزار برای درامان‌ماندن از تورم» یاد کرده است.

بلومبرگ در یکی دیگر از اضهارات اخیر خود به این نکته اشاره کرده که بسیاری از سرمایه‌گذاران با سرمایه‌گذاری در بازار بیت کوین از خود در برابر تورم محافظت می کنند

نام‌های شناخته‌شده‌ای از جمله آنتونی اسکاراموچی (Anthony Scaramucci)، پال تودور جونز (Paul Tudor Jones) و بری استرلینخت (Barry Sternlicht)، از این نظریه که بیت کوین می‌تواند چنین جایگزینی باشد حمایت کرده‌اند. چندی پیش هم جردن پیترسون (Jordan Peterson)، روانشناس بالینی و از شخصیت‌های معروف در یوتیوب، به باشگاه حامیان بیت کوین پیوست.

پیترسون پس از یک گفتگوی آموزشی با دکتر سیف‌الدین آموس (Saifedean Ammous) که گفته بود بیت کوین در اصل قدرتمندترین فناوری دفاعی در برابر تورم است، گفت بیت کوین بیشتری خریداری کرده است.

به‌دنبال آن جان اوترس (John Authers)، خبرنگار بلومبرگ نیز گفت که تورم بیت کوین در ۱۰ سال گذشته منفی ۹۹.۹۹۶ درصد بوده است؛ به این معنی که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۱ معادل ۰.۰۰۴ ارزش کنونی آن است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.