کسب درآمد از طریق بیت کوین ۲

تغییرات نرخ

کسب درآمد از طریق بیت کوین

روش دیگر کسب درآمد از طریق بیت‌کوین اقدام به خریدوفروش آن در صرافی‌های مخصوص این کار است. درواقع کاملاً مشابه بازار بورس‌های بین‌المللی می‌توان از آن کسب سود نمود. اگرچه نوسانات بسیار شدیدی که در بازار ارزهای رمزپایه وجود دارد آن را به یک بازار به‌شدت خطرناک و با ریسک بالا تبدیل نموده است.

کیف پول دیجیتال

کسانی که مایل به ورود به این بازار هستند باید بدانند که پیش از هر کاری ابتدا باید یک کیف پول مخصوص نگهداری بیت‌کوین که مطمئن و قابل‌اطمینان باشد تهیه کنند. این کیف پول‌ها که اصطلاحاً به والت(Wallet) معروف هستند انواع مختلفی دارند. کیف پول‌ها شامل کیف پول‌های نگهداری گرم (Warm Storage) نگهداری سرد (Cold Storage) هستند. از انواع اول می‌توان به والت های نرم‌افزاری قابل‌نصب بر روی کامپیوتر و یا تلفن همراه اشاره نمود و مثال والت های سرد هم مشابه والت کاغذی و یا والت های سخت‌افزاری هستند.

خرید بیت کوین

برای خرید بیت کوین باید از یک صرافی آنلاین برای خرید بیت‌کوین و انتقال آن به کیف پول شخصی استفاده کرد. برای ما که در ایران زندگی می‌کنیم که واحد پول رسمی کشور ریال است دو راه‌حل برای خرید آنلاین بیت‌کوین وجود دارد:

  1. راه اول اینکه مستقیماً از یک صرافی آنلاین داخلی خرید انجام شود. راه دیگر اینکه از طریق یک صرافی آنلاین ابتدا ریال به دلار تبدیل‌شده و درواقع دلار مجازی خریداری شود. سپس با ارسال این دلار مجازی به یکی از سایت‌های صرافی آنلاین به خریدوفروش (Trade) بیت کوین و یا دیگر ارزهای مجازی پرداخت. به این راه Exchange هم می‌گویند. با تبدیل مستقیم ریال و یا دلار به بیت‌کوین از طریق همین صرافی‌های آنلاین است که درواقع کاملاً مشابه همان تبدیل ارز رایج به ارزهای بین‌المللی است.
  2. راه دوم کاملاً مشابه یک سهامدار بورس با ثبت‌نام در صرافی‌های آنلاین (Market) و انجام معاملات (Trade) مربوط به خریدوفروش بیت کوین. مستقیماً به خریدوفروش بیت‌کوین بپردازید و سپس بیت‌کوین خریداری‌شده را به کیف پول (Wallet) خود منتقل نمایید.

تغییرات نرخ بیت کوین

 نکته‌ی که برای دوست داران تجارت در این عرصه حائز اهمیت است تشخیص رفتار افزایش و کاهش نرخ‌های بیت‌کوین و ارزهای رمزپایه دیگر در طول زمان می‌باشد که این خود مبحثی جداگانه است. درواقع کاملاً شبیه بازارهای بورس کالا متدهایی برای تحلیل این رفتار و یا به‌اصطلاح تشخیص خط روند قیمت بیت‌کوین وجود دارد.

روش‌های کسب درآمد در بازار ارزهای رمزپایه

  1. اول استفاده از سخت‌افزارهای ویژه برای استخراج این ارزها و کسب جایزه این استخراج که به آن Mining می‌گویند. تنها هزینه‌های که برای این استخراج مطرح است خرید اولیه تجهیزات و میزان برق مصرفی آن است. به دلیل اینکه تجهیزات استخراج برق بسیار زیادی مصرف می‌کنند و طبعاً به دلیل ایجاد گرمای شدید نیاز به تجهیزات اختصاصی خنک‌کننده نیز ضروری خواهد بود.
  2. راه دوم شرکت در بازار خریدوفروش این ارزهاست. با استفاده از صرافی‌های آنلاین داخلی و خارجی که در این زمینه فعال هستند، می‌توان با کمک تحلیل‌های ویژه بازار از بالا و پایین رفتن قیمت‌ها سود برد.

از توجه شما سپاسگذاریم. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات ما مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.