کاردانو چیست؟ یک سیستم پرداخت جدید در راه است؟


در چند سال اخیر رمز ارز های زیادی به عرضه رسیده اند و این مورد باعث شده که پروژه های زیادی و مهیجی فرصت ورود به بازار را داشته باشند. یکی از این پروژه ها CARDAKO است که از یک سیستم کاملا جدید استفاده می کند. فناوری جدید کاردانو کاملا پیچیده و ناشناخته برای مردم ایران است پس قصد داریم در ادامه بیشتر درمورد این ارز دیجیتالی صحبت کنیم.البته در این بین با مطرح  موضوعات مختلف و با مثال های ساده به شما کمک میکنیم که بفهمید کاردانو برای برسی و تحقیق مناسب است یا خیر.

نقطه قوت:

تیم عالی

معاملات ارزان و سریع

نبود محدودیت مقیاس گذاری

معایب:

در حال توسعه بودن بلاک چین

مشکلات کیف پول های فعلی

انتقلاب در بلاک چین جدید توسط کاردانو! پشت این پروژه چه کسی هست؟

این پروژه بزرگ در سال ۲۰۱۵ طراحی شد و شرکتی که پشت آن توسعه یافته (IOHK) نام دارد. این شرکت بزرگ توسط بنیان گذار اتریوم  و (Bitshares) یعنی همان چارلز هاسکینسون اداره میشود.

هدف CARDANO چیست؟ آرزوی داشتن یک هدف بزرگ برای کاردانو!

پروژه کاردانو سعی بر این دارد در حوزه بلاک چین یک انقلاب ایجاد کند و باور دارد که کاردانو یک زنجیره نسل سومی است. این در صورتی است که بیت کوین و اتریوم درجه اول و دوم هستند. این هدف به ما نوید یک بلاک چین سریع و انجام تراکنش های بالا در ثانیه، به همراه کارمزد پایین را میدهد. همانطور که گفته بودیم بیت کوین و اتریوم یک بلاک چین درجه اول و دوم هستند و در ثانیه تراکنش های بسیار کمی (بیت کوین ۷ تراکنش در ثانیه و اتریوم ۱۵ تراکنش) انجام میشود پس شرکت (IOHK) تصمیم گرفت مانند بقیه کد سایر بلاک چین هارا کپی نکند و خودش یک بلاک چین بسازد.

CARDANO و ADA یکی هستند؟ موضوعی که برای عموم هنوز ناشناخته است!

تفاوت کاردانو و ADA

اکثر مردم بر این باورند که کاردانو و ADA یکی هستند اما بین این دو تفاوت هایی وجود دارند. سیستم کاردانو و ADA دقیقا مانند رپیل و XRP است. درواقع کاردانو و ریپل نام زنجیره ای هستند که در آن شما میتوانید وجه خود را انتقال دهید و یا وجهی را دریافت کنید ولی ADA و XRP نام رمز ارز این زنجیره ها هستند.

بلاک چین CARDANI، دقیقا مثل اتریوم!

خیلی از شما تاکنون این موضوع را فهمیده اید که بلاک چین اتریوم به شما این امکان را میدهد که قراداد های هوشمند ایجاد کنند. کاردانو نیز مانند اتریوم به شما این امکان را میدهد که بتوانید به راحتی قراداد های هوشمند ایجاد کنید. قرار داد هوشمند به دو یا چند نفر اجازه میدهند بدون واسطه قرار گرفتن شخص ثالثی معامله انجام بگیرد و پس از توافق همه چیز به صورت خودکار پیش میرود. بلاک چین CARDANO نیز مانند بلاک چین های دیگر غیر متمرکز بوده و هیچ شرکت و یا نهادی در معاملات آن دست ندارد اما قرار داد های هوشمند توسط انجمن تایید میشوند

۳۳ میلیارد دلار در عمل !ICO

کاردانو یک سیستم پرداخت قوی

شرکت IOHK برای اینکه بتواند سرمایه را وارد شرکت خود کند دست به عرضه سکه های بلاک چین کاردانو یعنی ADA زد و توانست در ICO 33 میلیون دلار جمع آوری کند.

نکته: ICO همان روش عرضه کردن سکه است که شرکت های رمز ارز با عرضه کردن سکه های خود و فروش آنها سرمایه ای را دریافت میکنند. این سرمایه تنها در سه ماه اول سال ۲۰۱۸ برای کاردانو ۶ میلیون دلار سرمایه به همراه داشت.

بلاک چین CARDANO،یک بلاکچین دو لایه و پیشرفته

پروژه بلاک چین CARDANO از همان زمانی که در حال ارائه بود کاملا نمایان بود که این پروژه یک پروژه متفاوت است. شبکه اتریوم بر خلاف کاردانو یک شبکه یک لایه است که این امر باعث شده که انجام تراکنش ها بسیار آرام شکل بگیرد و به جز این مورد کاربران کارمزد بسیار بالایی نیز بپردازند. اما معماری بلاک چین کاردانو به دو لایه CSL و CCL تقسیم میشود که لایه اول لایه تصفیه و لایه دوم لایه محاسباتی هستند که وجود این دو لایه کاردانو را در مقابل شبکه های انجام قرارداد های هوشمند ساده و معمولی جدا میکند.

تیم حامی کاردانو IOHK

IOHK یک سازمان انتفاعی که از شبکه و ارز دیجیتالی کاردانو پشتیبانی میکند و با بستن قرارداد با شرکت بلاک چین امورگو  میخواهد در زمینه مالی انقلابی ایجاد کند که باعث کمتر شدن فقر در جهان میشود.

موسسه کاردانو

این موسسه که یک سازمان غیر انتفاعی مستقل است با انجام پروژه های مختلف روی CARDANO و استاندارد سازی و همچنین ارتقای تکنولوژی کاردانو صنعت بلاک چین را بهت زده کرده است.البته این موسسه با کمک دیگر شرکت ها باعث پیشرفت کاردانو میشود.

امورگو

اومورگو یک شرکت تجاری برای کاردانو است که سرمایه کاردانو را در اختیار دارد و درواقع بازوی این پروژه قدرتمند است.

در آینده چه اتفاقی برای CARDANO میافتد؟ مردم کاردانو در قله را مشاهده میکنند؟

کارمزد های بالای انتقال وجه در بعضی از موارد باعث شده که فضای Defi کمی محدود شود. درست است که جاذبه این پروژه های با ثبت ارزش های باثبات افزایش میابد اما کارمزد های بسیار بالای اتریوم این نوع فعالیت ها را برای عموم بسیار گران کرده بود  تا اینکه کاردانو وارد شد و میخواهد با بیشتر کردن ارتفای ماری این مشکل را حل کند. توسعه دهندگان CARDANO قصد دارند که نشان های دلخواه خود را بسازند و پروژه های دیگر را از بلاکچین وارد کاردانو کنند که این مورد میتواند به پروژه های جدیدی مانند Defi بسیار کمک کند.

آیا با افزایش ارتفاغ ماری کاردانو اتریوم با مشکل بزرگی مواجه میشود؟

درست است که کاردانو یک سیستم تازه ساخته است و باز جای پیشرفت را دارد اما با این حال از اتریوم در حال جلو زدن است. اما توسعه دهندگان اتریوم نیز در کورس این رقابت آرام ننشته اند و در حال رفع تمامی مشکلات سیستم خود هستند. اما همانطور که می دانید در این دوره زمانی تکنولوژی برنده نیست و تنها راه برنده بودن داشتن استراتژیک خوب است که باید دید در ادامه شبکه اتریوم برنده است یا ۵۰۰ شرکت آفریقایی کاردانو پیروز میشود

نکته:در حال حاضر کیف پول های زیادی برای نگهداری CARDANO معرفی نشده اند پس بهتر است که برای ذخیره سازی کاردانو را کیف پول شرکت CARDANO استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.