تفاوت پول و ارز/کوین و توکن

کوین/توکن

پول چیست؟

پول رایج باید دارای ۵ ویژگی زیر باشد:

پول رایج باید موردقبول عموم باشد.

– بادوام باشد.

– استفاده از آن آسان بوده و قابل‌تقسیم به قسمت‌های کوچک‌تر باشد.

– دارای ارزش ثابت باشد.

– تولید آن محدود باشد.

مجموع پول‌های دنیا شصت تریلیون دلار است، بااین‌حال جمع تمام سکه‌ها و اسکناس‌های دنیا چیزی کمتر ۲تریلیون دلار است. بیش از نود درصد تمام پول‌های دنیا، تنها در سرورهای رایانه وجود دارند.

تفاوت پول و ارز

پول یا Money به واحد مالی گفته می‌شود که داخل مرزهای جغرافیایی یک کشور کاربرد دارد.

پول و ارز

 Currnecy به معنای ارز به پولی اطلاق می‌شود که خارج از مرزهای جغرافیایی یک کشور استفاده می‌شود. تمام ارزهای رمز پایه منتشرشده یا به شکل کوین (Coin) هستند و یا به شکل توکن (Token) پس گزینه‌ی سومی وجود ندارد.

کوین و توکن چیست؟

کوین (Coin) نوعی از ارزهای دیجیتالی است که شبکه مستقل دارند و به هیچ بستری وابسته نیستند، مانند اتریوم(Ethereum)، بیت کوین (BitCoin ) یا ریپل (XRP)

ارزهایی که شبکه‌ی بلاک چین (BlockChain) مجزا ندارند و از شبکه‌های ارزهای دیگر برای گسترش استفاده می‌کنند، توکن(Token) هستند. کاردانو (Cardano) یک توکن است که بر پایه شبکه هوشمند قراردادهای اتریوم استوار می‌باشد و یا لایت کوین (LiteCoin) که درواقع زیرمجموعه‌ای از شبکه بلاک چین, بیت کوین به‌حساب می‌آید.

کوین و توکن

پروژه‌هایی که برای جمع‌آوری بودجه خود از توکن استفاده می‌کنند، اصطلاحاً ICO نامیده می‌شود. (عرضه‌ی اولیه‌ی سکه) درروش (Initial Coin Offering) ICO، تیم توسعه‌دهنده پروژه برای جذب سرمایه، مقداری از واحدهای ارز دیجیتال پروژه را برای فروش اولیه قرار می‌دهد و مردمی که به آینده سیستم ساخته‌شده امیدوار هستند، با استفاده از ارزهایی مثل اتریوم و بیت کوین، به‌نوعی در این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند.

اما توکن ارز های هستند که به دیگر پروژه ها و بلاک چین ها وابسته هستند. درواقع توکن ها ارز های هستند که روی پروژه های دیگر ساخته میشوند. برای این موارد میتوان به دوج کوین و شیبا اینو نیز اشاره کرد که هر دو روی شبکه اتریوم طراحی و بارگذاری شده اند

از اینکه کارتی شو را برای دریافت خدمات انتخاب کرده اید متشکریم، تیم کارتی شو همواره درصدد است بهترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر به مقالات ما مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.