شیبا اینو یا دوج کوین،دو میم کوین جذاب بازار!


تقریبا غیر ممکن است که در حوزه ارز های دیجیتال فعالیت داشته باشید اما نام دوج کوین را نشنیده باشید. قطعا همه شما داستان های دوج کوین و ایلان ماسک، مالک شرکت تسلا را بسیار شنیده اید. درواقع دوج کوین یکی از محدود میم کوین هایی بود که تنها به عنوان یک شوخی در تابلو رمز ارز ها مشاهده شد. حتی پس از مدت ها بنیانگذاران این ارز آن را رها کردند. دوج کوین درواقع با نماد سگی از نژاد شیبا اینو است.

ایلان ماسک میلیاردر آمریکایی در ابتدا شروع به حمایت این میم کوین (دوج کوین) کرد. در ابتدا همه کاربران فعال در حوزه ارز های دیجیتال این حمایت ها را یک شوخی تصور کردند اما بعد از مدت ها و ادامه دار بودن حمایت های ایلان ماسک معلوم شد که این فرد مشهور در صدد آن است که این ارز را که به شوخی ساخته شده را معروف کند و رمز ارز های دیگر را به چالش بکشد

توییت های تاثیر گذار ایلان ماسک، دستکاری بازار به عنوان سرگرمی!

ایلان ماسک و دوج کوین

توییت های ایلان ماسک در کمتر از ۲۴ ساعت تاثیرات خود را نشان میدادند و در صورت حمایت این فرد مشهور از یک رمز ارز باعث رشد چند ده درصدی میشد. این دستکاری انتقاداد بسیار زیادی به همراه داشت و خیلی از افراد معتقد بودند که این روند فضای غیر متمرکز بلاک چین را زیر سوال میبرد و عده ای نیز از ایلان ماسک حمایت میکردند و بر این باور بودند که این رشد و هیجان بازار به دلیل آزاد بودن این دنیا است و نباید انتقادی به این روند داشد.

حضور دوج کوین در بین رمز ارز های برتر عادی شده بود که ناگهان پروژه شیبا و رمز ارز شیبا اینو به بازار آمد. خیلی از افراد مشهور در ابتدا دست به دست هم دادند و دوست نداشتند که این میم کویین روند دوج کوین را تکرار کنند و دوست نداشتند این رمز ارز نیز رشد سریعی داشته باشد. اما شیبا از مقابل این افراد رد شد و در تنها ۶۰ روز رشدی ۲۵ هزار درصدی را داشت. درواقع این افراد معتقد بودند هر رمز ارزی که با نماد سگ ایجاد شد نباید حمایت شود و رشد کند. به جز شیبا اینو ارز های دیجیتال دیگری نیز با نماد سگ که زیر مجموعه دوج کوین است منتشر شد اما شیبا به محبوبیت بیشتری رسید.

شایت این نکته کمی عجیب باشد اما شیبا خود را رقیب اصلی دوج کوین میداند و طرفداران این رمز ارز لقب قاتل دوج کوین را با آن داده اند که توسعه دهندگان این رمز ارز نیز از این لقب استقبال کرده اند. درست است که این دو ارز از یک نماد استفاده میکنند اما این نماد ها تنها تفاوت این رمز ارز ها است و این دو میم کوین کاملا فعالیتی جدا از هم دارند.

در اصل ما قصد داریم در ادامه تفاوت این دو ارز را بیشتر به شما توضیح دهیم. همانطور که گفته بودیم شیبا و دوج کوین تفاوت های موچک و بزرگی دارند که در ادامه چند تا از این تفاوت ها را میگوویم

۱- رمز ارز دوج کوین هیچگونه محدودیت عرضه ای ندارد اما شیبا تعدادی محدود دارد. بگذارید ساده تر این تفاوت را توضیح دهیم. به طور مثال اگر دوج کوین در سال ۲۰۲۱ ۲ میلیون واحد داشته باشد در سال ۲۰۲۲ به ۳ میلیون تعداد افزایش میابد اما شیبا اینگونه نیست.به طور مثال اگر شیبا در زمان تولد دارای ۳ میلیون واحد بود تا آخر فعالیت خود نیز دارای ۳ میلیون توکن است.

۲- دوج کوین یکی از محدود رمز ارز های مستقل (مانند ترون) است اما شیبا یک رمز ارز اتریومی است.

در این مقاله ما کمی دذرمورد این دو رمز ارز صحبت کردین و دو تفاوت اصلی آن دو را نام بردیم. با مطالعه این مقاله قطعا متوجه این موضوع شده اید که این دو رمز ارز اصلا شباهتی به همدیگر ندارند و کاملا مجزا بر هم هستند. البته انتقاد هایی که در مقابل این دو رمز ارز قرار دارند بیراهه نیستند و کاملا قابل قبول هستند. درواقع دوج کوین در ابتدا تنها یک شوخی مجازی بود اما با قدرت چند افراد مشهور بالا آمده. شیبا نیز همینگونه توانسته جز ۳۰ رمز ارز برتر شود. اما باید منتظر نسخه جدید دوج باشیم. در حال حاضر هر دو توکن از آینده خود امیدوار هستند و طرفداران بر این باورند که این رمز ارز های قاتل یکدیگر هستند و در صورت رشد یک رمز ارز آن یکی زمین میخورد.

با این حال باید این موضوع را فراموش نکنیم که رد صورت وجود تمامی انتقاد ها این دو رمز ارز توانسته اند در این دنیای غیر متمرکز محبوبیت خوبی به دست بیاورند و جای خود را در بازار رمز ارز ها محکم کنند.

اگر قصد خرید این دو رمز ارز را دارید و میخواهید در سریعترین زمان ممکن انواع رمز ارز ها را خرید کنید میتوانید از صرافی سریع و مطمئن کارتی شو استفاده کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.