ترون چیست؟سازنده اینترنت غیر متمرکز!


خیلی از افرادی که تازه به بازار بزرگ رمز ارز ها پا میگذارند نام TRON را شنیده اند و اغلب دوست دارند با تتر معاملات خود را انجام دهند. این افراد در زمان خرید و فروش به دو نمونه معامله برمیخورند که یک نمونه تتری است که در شبکه بیت کوین معامله میشود و مورد دوم تتری است که در شبکه ترون معامله میشود. در این مقاله قصد داریم به شبکه ترون مراجعه کنیم و بفهمیم که واقعا ترون چیست؟ شبکه معاملاتی TRON چیست و از کجا آمده؟

همانطور که معلوم است دهه دوم قرن بیست و یکم،دهه ارز های دیجیتال است زیرا از سال ۲۰۱۴ تا سال ۲۰۲۰ بود که ارز های دیجیتالی بسیار زیادی معرفی شدند. بیشتر این ارز های دیجیتال از گردونه رقابت خارج شده اند ولی بعضی از آنها نیز با توجه به خدماتی که ارائه میدادند بسیار پیشرفت کردند. یکی از این ارز های دیجیتال ترون است. رمز ارز TRON برای خیلی از ایرانی ها ناشناخته است. به همین دلیل در ادامه بیشتر درمورد این رمز ارز پرکاربرد صحبت می کنیم.

شبکه ترون چه کاری انجام میدهد؟

در چند دهه پیش وجود اینترنت غیر متمرکز تقریبا غیر ممکن بود زیرا هنوز فردی یا شرکتی به پردازش اینترنت غیر متمرکز نرسیده بودند. در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ بود که یک موسسه سنگاپولی با مدیریت جاستین سان بنیاد گذاری شد و علم اینترنت غیر متمرکز نیز ارائه شد. ترون درواقع یک ماشین مجازی (مانند اتریوم)است که به افرادی که در حال توسعه برنامه ای هستند کمک میکند که با استفاده از قرارداد های هوشمند پروتکل های پیچیده تری را در برنامه خود روی بلاک چین اعمال کنند. یعنی اینکه در بلاک چین ترون اینترنت زیر نظر نهاد و یا کشور خاصی نیست و عموم اینترنت را در دست دارند.

بگذارید برای اینکه کمی راحت تر متوجه شوید یک مثال برایتان بزنم: فکرش را بکنید که یک اپلیکیشن برای فروش دارید. برای فروش این برنامه باید به فروشگاه هایی مانند گوگل،گوگل پلی،اپ استور و.. مراجعه کنید. اینگونه است که یکی از این برنامه ها (گوگل پلی اپ استور و..)واسطه قرار میگیرند اما در شبکه ترون این اتفاق نمیوفتد و کاربران به صورت مستقیم با هم معاملات را انجام میدهند. خلاصه کلام این است که شبکه TRON یک شبکه برای انتقال محتوایات است.

انتقال سریع و کارمزر صفر!

ترون بهترین ارز دیجیتال

شبکه ترون قادر است که هزار تراکنش در ثانیه انجام دهند که این سرعت در بلاک چین بسیار خوب و قابل قبول است.از آنجایی که سرعت تراکنش ها بالاست شاید فکر کنیم که کارمزد بالایی نیز باید برای انتقال بپردازیم اما انتقال در شبکه ترون با کارمزد تقریبا صفر انجام میشود و این موارد باعث شده ترون علاقه مندان بیشتری پیدا کند.

تفکردرعرضه اولیه توکن TRON،عامل پیشرفت این ارز دیجیتالی!

جاستین سان،موسس ترون با عرضه هوشمندانه توانست علاقه مندان این رمز ارز را بیشتر کند. جاستین سان که سازنده یک اپلیکیشن استریم آنلاین با نام پیوو(peiwo) ابتدا ترون را در این اپلیکیشن به کار برد و بعد از آن ترون به عنوان جایزه به افرادی که اتریوم و بیت کوین میخریدند داده میشد. این عرضه هوشمندانه باعث شده که TRON در حال حاضر یکی از ده ارز محبوب و پر طرفدار فعالات حوزه ارز دیجیتال باشد.

ترون،ارزی که بعد از یک سال شبکه خودش را به دست آورد!

همانطور که گفتیم ارز دیجیتالی ترون در سال ۲۰۱۷ ساخته شد ولی در آن سال این ارز دیجیتال روی بلاک چین اتریوم بارگذاری شد. اما بعد از یک سال یعنی در ۲۵ ژوئن ۲۰۱۸ TRON روی شبکه خودش فعالیتش را ادامه داد. این شبکه بسیار سریع طراحی شده بود که راه ده ساله بیت کوین را ۳۱۹ روزه طی کرد و رکورد تراکنش های شبکه بیت کوین را شکست. در آگوست همان سال ترون به عرضه رسید که از این روش ۷۰ میلیون دلار سرمایه وارد این موسسه سنگاپوری کرد. قیمت هر واحد ترون  TRON)) در زمان عرضه معادل ۰.۰۰۱۹ دلار بوده است.

مزیت های ترون

ترون بهترین ارز دیجیتال

همانطور که کمی قبل تر گفته بودیم ابتدا TRON روی شبکه اتریوم بارگذاری شد پس بهتر است کمی ترون را با اتریوم مقایسه کنیم. البته این مورد را فراموش نکنید که ترون مزیت های بسیار بیشتری دارد.

۱- بلاک چین ترون قابلیت این را دارد که در هر ثانیه هزار تراکنش انجام دهد و این در صورتی است که شبکه اتریوم۱۵   تراکنش در ثانیه انجام میدهد.

۲-کارمزد تراکنش در بلاک چین اتریوم بسیار بالا است اما این مورد در شبکه TRON تقریبا به صفر میرسد.

۳- سکه سوزی

در زمینه خیلی از ارز های دیجیتال قطعا عمل ماینینگ کردن را شنده اید. این مورد در ترون غیر قابل ممکن است زیرا تمام ترون های ممکن ساخته و عرضه شده اند. سکه سوزی برای افزایش قیمت یک ارز دیجیتال استفاده میشود و روش کار اینگونه است که شرکت سازنده قسمتی از ارز های خود را در اختیار میگیرد و آن ها را نگهداری و یا محو میکنند. این نوع روش در اتریوم دیده نمیشود پس میتوان گفت که TRON یک ارز مناسب برای سرمایه گذاری کوتاه مدت است.

نکته: صعود چند وقت اخیر ترون سرمایه گذاری را در این ارز ریسک پذیر میکند

۴-زبان برنامه نویسی انواع مختلفی دارد که یکی از این زبان های پرطرفدار جاوا است. از جمله ارز هایی که از زبان جاوا پشتیبانی میکنند شبکه ترون است که شما به راحتی میتوانید با استفاده از زبان جاوا برنامه کاربردی غیر متمرکزی را طراحی کنید. این مورد دقیقا در اتریوم تفاوت دارد و شما برای استفاده از شبکه اتریوم باید برنامه نویسی مخصوص اتریوم که سولیدیتی نام دارد را یاد بگیرید که این مورد از نظر تلف کردن وقت و انرژی کاملا بی صرفه است.

آیا آینده ترون روشن است؟

TRON یک ارز تازه تاسیس است پس میتوان الگوها و احتمال های زیادی برای آینده ترون در نظر گرفت. بیت کوین در طی این ده سال با فراز و نشیب های زیادی روبرو بوده و توانسته به این قیمت برسد پس یک ارز سه چهار ساله با نام TRON هنوز مسیر بسیار زیادی را پیش رو دارد. اما سان مدیر عامل ترون ادعا دارد که تا چند سال آینده TRON به دو دلار میرسد.

ترون یک ارز بسیار خوب و مناسب برای سرمایه گذاری کوتاه مدت است اما باید مواظب باشید که سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال ریسک بالایی نیز دارد. TRON یک ارز دیجیتال مناسب برای راه اندازی اینترنت غیر متمرکز است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.