تتر،رمز ارز مورد علاقه کاربران چیست و از کجا آمده؟


اگر فردی هستید که به تازگی علاقه مند به بازار رمز ارز ها شده اید و برای ورود به این بازار تحقیق میکنید قطعا نام تتر را بسیار شنیده اید. در خیلی از صرافی های بزرگ معاملات تنها با ارز دیجیتال تتر انجام میگیرد. اما سوال این است که واقعا USDT چیست؟ چه کاربردی دارد و از کجا می آید؟ ما در ادامه درمورد هر سوالی که در ذهنتان درمورد این رمز ارز محبوب و پرکاربرد است بیشتر توضیح میدهیم.

رمز ارز تتر از کجا آمد؟

نماد تتر

در ابتداهای ماه آوریل بود که در صفحه بلاک چین و رمز ارز ها یک استیبل کوین مشاهده شده که ریل کوین نام داشت. اما بعد از مدت های در ماه نوامبر شرکت سازنده ریل کوین یعنی ifinex نام این استیبل کوین را به تتر تغییر داد. البته باید این نکته را نیز اضافه کنیم که شرکت ifinex مالک صرافی بیت فینکس نیز هست. همانطور که گفته بودیم تتر یک رمز ارز پایدار است و تریدر ها را از خطر نوسانات بازار رمز ارز در امان نگه میدارد. تتر یک قیمت ثابت دارد اما این مورد در بازار رمز ارز ها چگونه ممکن است؟ در جواب این سوال باید بگوییم که تنها دلیلی که USDT دچار نوساناتی مشابه به بقیه ارز های دیجیتال نمیشود پشتیبانی ارز های فیات(مانند دلار،یورو و ین) است و با افزایش و یا کاهش قیمت ارز های فیزیکی قیمت تتر نیز تغییر میکند.

شاید کمی گیج کننده باشد اما تتر نیز چند نوع با نام های مختلف دارد. همونطور که در کمی عقب تر گفته بودیم تتر از ارز های فیات مانند دلار و یورو پشتیبانی میگیرد و با افزایش و کاهش این ارز ها قیمت تتر تغییر میکند. در ابتدا شرکت ifinex تتری با نماد USDT را طراحی کرد که ارزش هر کدام از آنها یک دلار است. اما بعد از مدتی این شرکت ارزی با پشتوانه یورو با نام EURT را معرفی کرد که ارزش هر کدام از آن یک یورو است. بعد از مدت های شرکت IFINEX تتر طلایی (Tether Gold) را نیز عرضه کرد که از پشتوان طلا استفاده میکند. اما این دو توکن کمتر از تتر دلاری شناخته شده اند و در اکثر مکان ها زمانی که صحبت از تتر شد منظور همان USDT است.

تتر،متفاوت و تنها متمرکز بازار رمز ارز!

همه ما میدانیم که معاملات در بلاک چین کاملا غیر متمرکز انجام میشود یعنی نهاد و یا شرکت خاصی در معاملات دست نداشته و انتقالات به صورت غیر متمرکز انجام میشوند.اما تتر اینگونه نیست.درست است که معاملات تتر نیز در بلاکچین انجام میشود اما نمیتوان گفت که این رمز ارز نامتمرکز است زیرا شرکت ifinex ابتدا توکن های تتر خود را تولید میکند و در صرافی خود یعنی بیت فینکس قرار میدهد و تریدر ها بعد از کار کردن با USDTاین رمز ارز را به صرافی های دیگر انتقال میدهند.

تتر،بهترین روش برای در امان ماندن از نوسانات

فکرش را بکنید یک بیت کوین دارید به ارزش ۴۰ هزار دلار و بعد از یک نوسان کوچک بیت کوین به ۴۵ هزار دلار میرسد. پس از آن شما سریعا  دارایی خود را به USDT تبدیل میکنید و یعنی شما ۴۵.۰۰۰ توکن USDT دارید. بعد از مدتی بیت کوین به قیمت ۳۸ هزار دلار میرسد اما سرمایه شما همان ۴۵ هزار دلار است و میتوانید بیت کوین های بیشتری خریداری کنید.

همچنین تتر به دلیل معروفیت بسیار بالایی که دارد در انواع کیف پول های رمز ارز ها و صرافی ها پشتیبانی میشود و کاربران به راحتی میتوانند USDT را انتقال دهند.

برتری تتر:تنها حرف سرعت و قیمت است!

در ابتدای به وجود آمدن تتر،USDT در بلاکچین بیت کوین معامله میشد که این امر باعث زیاد شدن هزینه انتقال نیز میشد و سرعت معامله بسیار کم بود به همین دلیل مدیران شرکت ifinex تصمیم گرفتند از بلاکچین ترون برای انتقال تتر استفاده کنند که این امر باعث شد کارمزد معاملات بسیار پایین بیاید و سرعت انتقال نیز بسیار بیشتر شود.

چه کسانی بیشتر از USDT استفاده میکنند؟

همانطور که گفته بودیم تتر باعث میشود که از نوسانات بازار در امان باشیم پس جای تعجب نیست که تریدر های حرفه ای عاشق این رمز ارز باشند. درواقع تمامی تریدر های حرفه ای برای انجام معاملات خود از USDT استفاده میکنند. همانطور که میدانید تتر به راحتی و به سرعت انتقال میابد ولی در عین حال هواله های بانکی بسیار زمان بر هستند و کارمزد آنها بسیار بالاست،به همین دلیل نیز تاجران بزرگ برای خرید و فروش یک کالا نیز از USDT استفاده میکنند.

پر جنجال مثل IFINEX

رمز ارز USDT یکی از جنجالی ترین بازیگران رمز ارز است و بارها مقالاتی درمورد دستکاری بازار توسط شرکت ifinex منتشر شده که یکی از این مقالات به رشد چنصد درصدی بیت کوین در سال ۲۰۱۷ اشاره میکند(بیت کوین تا ۲۰ هزار دلار رشد کرد که در آن زمان بسیار رشد خوب و زیادی بود).در این مقاله آمده که صرافی بیت فینکس USDT های بی پشتوانه ای ایجاد کرده اند و با آن به خرید بیت کوین پرداخته اند تا سود خوبی به دست بیاورند.

در آوریل سال ۲۰۱۹ بود که دفتر دادستانی کل نیویورک تتر را متهم به برداشت ۸۵۰ میلیون دلار از پشتوانه خود برای جبران ضرر ها کرد.این ادعا توسط بیتفنکس رد شد اما بعد از چند روز یکی از وکلای آیفینکس به صورت رسمی اعتراف کرد که تنها ۷۴ درصد از واحد های USFT پشتوانه واقعی دلاری دارند.

از طرف دیگر این شرکت بزرگ به صورت منزوی بودن کار خود را انجام میدهد و شفافیت لازم را برای عموم ندارد اما با توجه به اینکه این شرکت باید از قوانین سفت و سخت هنگ کنگ و ایالات متهده پیروی کند افراد زیادی نگران دارایی خود نیستند. رمز ارز تتر ابتدا یکی از کم ارزش ترین ارز ها در بازار رمز ارز بود اما طی سال ها تلاش توانسته یکی از ۴ رمز ارز برتر نام بگیرد که حجم معاملات بازار را در اختیار دارد.

تتر یک رمز ارز محبوب در بین کاربران است که با وجود جنجال های زیاد توانسته محبوبیت خود را حفظ کند و این محبوبیت بیشتر به دلیل ثابت بودن قیمت این رمز ارز است.پس اگر شما نیز میخواهید از نوسانات بازار در امان بمانید بهتر از از تتر استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.