ارز دیجیتال ریسک‌ها و مزايا

سرمایه گذاری ارز دیجیتال

ریسک‌ها و مزایای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

از زمان به وجود آمدن ارزهای دیجیتال تاکنون متأسفانه کمتر مرجع معتبری به شکل دقیق و علمی به بررسی مخاطرات آن‌ها پرداخته است، درنتیجه بررسی دقیق این موضوع ضروری به نظر می‌رسد این ریسک‌ها عبارت‌اند از:

نوسانات قیمتی و عدم ثبات:

با توجه به عمق کم بازار رمز ارزها و افزایش آگاهی و اقبال متقاضیان جدید، قیمت رمز ارزها بسیار حساس به اخبار جدید بوده و هر خبر مثبت و یا منفی می‌تواند قیمت را به‌راحتی تغییر دهد.

مشخص نبودن هویت فرستنده و گیرنده:

ارزهای دیجیتال از سازوکار رمزنگاری‌شده برای ایجاد امنیت از شبکه استفاده می‌کنند، لذا هیچ فرستنده و گیرنده‌ای قابل‌شناسایی نیست و این مورد می‌تواند باعث به اقدامات مجرمانه شود.

رمز ارز

اقتصاد غیررسمی:

به دلیل ماهیت رمزنگاری‌شده این پول و عدم شناسایی طرفین معامله، انگیزه برای انتقال بخشی از معاملات و نگهداری درآمد و ثروت توسط این سیستم وجود داشته و درنتیجه فرار مالیاتی امکان‌پذیر خواهد بود.

بروز مشکلات امنیتی:

بودن رمزینه ارز چالش‌های امنیتی مانند گم‌شدن، هک شدن حساب کاربر و سرقت را به همراه دارد. به‌علاوه، اگر کاربر اطلاعات حساب و رمز عبور خود را فراموش کند پول‌های او برای همیشه از بین می‌رود.

برگشت‌ناپذیری وجه:

در رمزینه ارز چون هیچ نهاد مرکزی و واسطی وجود ندارد و همچنین هویت دارندگان کیف پول مشخص نیست چنانچه وجهی به‌طور اشتباه به یک کیف پول دیگر واریز شود به‌هیچ‌عنوان قابل‌شناسایی و بازگشت نیست.

ارز دیجیتال

مزایای ارزهای دیجیتال

·آزادی در پرداخت و دسترسی بین‌المللی و سرعت‌بالا در انتقالات بین‌المللی و فرامرزی

· هزینه عملیاتی پایین و انجام قراردادهای هوشمند بدون دخالت اشخاص ثالث

· استفاده از رمزینه ارز در شرایط تحریمی ایران و ناتوانی دولت‌ها در مصادره و بلوکه کردن

· امکان ایجاد رمزینه ارزهای منطقه‌ای و تسهیل در پیمان‌های پولی دو و چندجانبه

· تسهیل در جهانی‌شدن کسب‌وکارها و امکان افزایش سرمایه‌گذاری خارجی

صرافی ارز دیجیتال کارتی شو خدماتی چون خریدوفروش انواع ارز دیجیتال، خرید کارت‌های پرفکت مانی، پی سیف، پی اس و ایجاد حساب پرفکت مانی در خدمت شما کاربران گرامی خواهد بود، از اینکه ما را برای دریافت خدمات و دریافت اطلاعات انتخاب کرده‌اید متشکریم. برای دریافت اطلاعات بیشتر به مقالات ما مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.