برترین رمز ارز های بازار کریپتو چه ارز هایی هستند؟


قطعا همه فعالان حوزه رمز ارز اتفاقی که سال ۲۰۰۸ افتاد را فراموش نمیکنند. در این سال بود که وایت پیپر بیت کوین منتشر شذ و این ایده جدید که بیت کوین را یک نوع پول دیجیتالی نشان میداد طرفداران زیادی پیدا کرد. با وجود این استقبال خوب از بیت کوین پس از ۱۳ سال این ارز تاکنون پادشاه دنیای رمز ارز است.

بیت کوین نیز در این بازار تنها نماند و مشابه هر بازار دیگری رقبای جدیدی پیدا کرد. بعد از بیت کوین بود که پروژه های زیادی مانند اتریوم متولد شد که به شما امکان ایجاد قرار داد های هوشمند را داد. اعدافی که ارز های دیجیتال دیگر در پی آن هستند عبارتند از:

۱-انتفال پول با سرعت بسیار بالا و کارمزد کم (مانند بیت کوین کش)

۲- پشتیبانی از قرار داد های هوشمند(مانند اتریوم و ایاس)

۳- با ثبات کردن بازار(این مورد برای تمام استیبل کوین ها صدق میکنند،استیبل کوین هایی مانند تتر  و دای)

۴-تسهیل و غیر مشکل کردن پرداخت های برون مرزی(مانند ریپل و استلار)

۵- تعامل پذیری بلاک چین (مانند پولکادات و کازماس)

۶- انتقال اطلاعات واقعی به دنیای بلاک چین (مانند چین لینک)

۷- و در آخر حفظ حریم شخصی مانند مونرو

اما قصد اصلی ما در این مقاله این است که چندین رمز ارز برتر بازار را به شما معرفی کنیم و کاربرد آنها را نیز بگوییم. البته  وب سایت کارتی شو در مقالاتی به بیشتر این رمز ارز ها پرداخته و بیشتر درمورد آن ها صحبت کرده است. این مقاله برا افرادی طراحی شده که وقت کافی برای مطالعه تک تک این ارز ها را ندارند به همین دلیل ما درمورد هرکدام از این رمز ارز ها کمی توضیح کلی داده ایم.

رمز ارز

۱- بیت کوین(BTC): اولین رمز ارزی که همه ما میشناسیم و بار ها نامش را شنیده ایم.درواقع بیت کوین سازنده دنیای کریپتو است. به گفته ساتوشی ناکاموتو سازنده بیت کوین این رمز ارز برای انتقال پول به صورت مستقیم طراحی شده و هدف این رمز ارز هذف واسطه ای به نام موسسات مالی بوده است.

۲-اتریوم (Ethereum): قطعا میتوان اتریوم را فرزند این دنیا معرفی کرد. فرزندی شگفت انگیز که زیر ساخت بیشتر نرم افزار های غیر متمرکز است. درواقع اتریوم به شما کمک میکند که قرار داد های هوشمندی  را پیدا کنید که روی کامپیوتر با تضمین اجرا شوند و پس از نصب کسی نمیتواند آن را تغییر دهد.

۳-تتر (USDT): تتر یک استیبل کوین با پشتوانه دلار است. درواقع قیمت این رمز ارز ثابت است و هر واحد تتر برابر با یک دلار است.

۴-پولکادات(DOT): این رمز ارز و شبکه پولکادات یک پروتکل منبع باز است که به همکاری بین بلاک چین ها کمک میکند و باعث انتقال هر داده ای در همه بلاک چین ها میشود. درواقه پولکادات یکی از رقیب های اصلی اتریوم است.

۵-کاردانو(ADA) کاردانو یک بلاک چین در حال پیشرفت است که تلاش میکند تا مقیاس پذیری و تعامل پذیری رمز ارز ها را بهبود بخشد. افرادی که این رمز ارز را دارند حق دارند در هر نظرسنجی که در رابطه با عملکرد بلاک چین است نظر دهند.

۶-ریپل(XRP):یک ارز دیجیتالی معروف است که به انتقال پول برون مرزی را سرعت میبخشت و کارمزد بسیار کمی نیز دارد

۷-لایت کوین(LTC):درواقع میتوان این ارز را فامیل نزدیک بیت کوین دانست با این تفاوت که لایت کوین سرعت انتقال بالاتری نسبت به بیت کوین دارد و کارمزد آن کمتر است.

۸-دوج کوین(DOGE): این رمز ارز در ابتدا به عنوان یک شوخی طراحی شده بود اما اکنون با وجود طرفداران زیادی که دارد هیچ کس توان مقابله با این ارز را ندارد.

۹- استلار(XLM) این ارز با هدفی مشابه با ارز های دیگر ساخته شده اما سرعتی بالاتر و کارمزد بسیار کمتری دارد. این رمز ارز توسط یکی از بنیان گذاران ریپل توسعه یافت اما اکنون این ارز یکی از رقیب های اصلی ریپل است.

۱۰- یو اس دی کوین(USDC): این رمز ارز یک استیبل کوین مانند تتر است که با پشتوانه دلار در بازار معامله میشود. درواقع هر واحد این رمز ارز مساوی با یک دلار است.

۱۱- ترون(TRX): ترون یک پروژه بلاک چینی مانن اتریوم است که قابلیت پشتیبانی قراغر داد های هوشمند را دارد. ترون بر این باور است و ادعا دارد که بسیار مقایس پذیر تر از اتریوم است.

۱۲-مونرو(XMR): خیلی از افراد دوست دارند که به صورت ناشناس پول خود را انتقال دهند به همین دلیل مونرو با فراهم سازی بستری امن هویت کاربران را مخفی نگه میدارد. البته بسیاری از کارشناسان معتقدند که بیت کوین نیز از این قابلیت بهره مند است و هویت کاربران افشا نمیشود اما با انجام سلسله مراتبی به راحتی میتوان ادرس فرد فرستنده و دریافت کننده را پیدا کرد. مونرو برای مخفی بودن هویت انتقال دهند و دریاف کننده طراجی شده که این امر باعث شده مونرو در دارک وب بسیار پرطرفدار باشد.

۱۳-دش(DASH) این ارز یک فروک از لایت کوین است که در سال ۲۰۱۴ عرضه شد و تمرکز بر این دارد که رسعت تراکنش های بلاک چین را بیشتر کند و بلاک چین را به یک شبکه سریع و ارزان تبدیل کند.

۱۴-سلسیوس(CEL)

یکی از اولین رمز ارز های بانکی است که به کاربران امکان دریافت سود و دریافت وام نقدی را میدهند. درضمن با این رمز ارز میتوان وجه را انتقال و یا دریافت کرد.

۱۵-لئو(LEO): لئو درواقع توکن یکی از صرافی های بزرگ با نام بیتفینکس است که برای کمتر شدن کارمزد معاملان در این صرافی ایجاد شده اما با توجه به محبوبیت زیاد این صرافی این ارز نیز بالا کشید.

۱۶- اوما: اوما یکی از متفاوت ترین ارز دیجیتالی بازار است. این رمز ارز و پلتفرم این ارز به شما این امکان را میدهد که در بستر بلاک چین اتریوم تون های جدیدی تولید کنید.

۱۷- فایل کوین(FIL): این سیستم یک سیتسم ذخیر سازی ابری و امن است که به صورت غیر متمرکز سعی دارد ذخیره سازی را به دنیای ابری هدایت کند.

۱۸-سوشی سواپ: این رمز ارز و سیستم دقیقا سیتسمی مانند یونی سواپ دارد و توکن یک صرافی غیر متمرکز است. این صرافی توکنی با نام سوشی نیز دارد که به عنوان پاداش به افرادی که نقدینگی را تامین میکنند میدهد.

در این مقاله ما ۱۸ رمز ارز محبوب بازار را به شما معرفی کردیم. این مقاله برای افرادی بود که زمان مطالعه کامل یک رمز ارز را ندارند و ما سعی کردیم در این مقاله یک کلکسیون کامل از برترین رمز ارز ها را به شما معرفی کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.