معرفی تعدادی از ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال

بهترین ارزهای دیجیتال،اتریوم (Ethereum)

اتریوم یکی از ارزهای دیجیتالی رمز پایه‌ای است. اتریوم در سال ۲۰۱۳ میلادی توسط ویتالیک بوترین عرضه شد اتریوم به‌جای رقابت، نقش متمم بیتکوین را ایفا می‌کند.

مردم از اتریوم برای ساختن پلتفرم‌های سفارشی سرمایه‌گذاری جمعی و قابل‌اعتماد سازمان‌های خودمختار آنلاین و حتی برای دارایی مجازی خودشان استفاده می‌کنند. اتریوم بیش از اینکه یک ارز مجازی باشد، یک پلتفرم نرم‌افزاری قابل‌برنامه‌ریزی غیرمتمرکز بر پایه بلاک چین است که به کاربران اجازه می‌دهد نرم‌افزارهای مستقل توزیع‌شده را به‌راحتی و در کمال امنیت و سهولت اجرا کنند.

بااین‌حال، اکثر فروشگاه‌های اینترنتی که ارز دیجیتالی را قبول می‌کنند، از قبول کردن اتریوم اجتناب می‌کنند.

اتریوم

ریپل (Ripple)

ریپل برای بانک‌ها ساخته شد. چراکه به آن‌ها اجازه می‌دهد پرداخت‌های سریع‌تر، کم‌هزینه‌تر و بسته به هر مقداری را بر اساس تقاضای جهانی انجام دهند. روش‌های سنتی انتقالات بین‌المللی، بانک‌ها را مجاب به عبور از یک و گاهی چند واسط می‌کنند که این مسئله موجب تأخیر در انتقالات می‌شوند؛ اما مزیت اصلی ریپل برای بانک‌ها، نقد شوندگی آن است. فقط ۳٫۶ ثانیه طول می‌کشد تا تراکنش‌های آن انجام شود.

ریپل

لایت کوین (Litecoin)

اگر بیت کوین را طلا در نظر بگیریم، لایت کوین نقره خواهد بود. لایت کوین درست مانند همتای معروف‌ترش کار می‌کند اما ارزش آن کمی پایین‌تر است. در کل ۲۱ میلیون بیت کوین موجود است و ۴۸ میلیون لایت کوین. به خاطر نسل بلوکی لایت کوین، استخراج آن ساده‌تر و انتقال آن از شخصی به شخص دیگر سریع‌تر است. لایت کوین احتمالاً مطمئن‌ترین ارز دیجیتالی برای افرادی است که به‌تازگی وارد دنیای مبادله دارایی آنلاین شده‌اند.

لایت کوین

کیف پول لایت کوین از طریق وب‌سایت رسمی آن قابل دانلود است و این کیف پول‌ها کاملاً در مقابل خرج شدن تصادفی و ویروس‌ها ایمن هستند. لایت کوین ساده‌ترین شبکه برای افرادی است که قصد انتقال مقادیر کمتر پول را دارند.

دش (Dash)

اگرچه دش می‌تواند برای مبادله بین کاربران استفاده شود، اما این ارز دیجیتال در اصل برای خرید ساخته‌شده. دش را می‌توانید جایگزینی برای پی پَل بدانید. بسیاری از تجّار، دش را درست مانند دلار آمریکا قبول می‌کنند، به‌علاوه اینکه انتقال دش بسیار سریع‌تر است. شما مجبور نیستید یک تا دو روز منتظر بمانید تا وجه واریزشده به حسابتان را ببینید؛ مانند هر ارز دیجیتالی دیگری، شما می‌توانید دش را با استفاده از ارز تنظیم‌شده توسط دولت خریداری کنید و آن را در کیف پول اختصاصی دش نگهداری کنید تا زمانی که آن را در یک تجارت خرج کنید. حتی می‌توانید کسب‌وکار خودتان را به نقشه تجاری اضافه کنید.

دش ارزهای دیجیتال

زی‌کش (Zcash)

ارز دیجیتالی که ازنظر بسیاری به “نسخه محرمانه بیت کوین” شناخته می‌شود. زی‌کش یکی از محدود ارزهای دیجیتال است که باقابلیت محافظت کامل از هویت فرستنده‌هایش، نخستین ارز دیجیتالی شناخته‌شده بر پایه “دانایی صفر” است. هر تراکنشی که در زی‌کش اتفاق میافتد به‌طور کامل رمزگذاری شده است؛ بنابراین کاربران می‌توانند از مزایای یک زنجیره بلوکی عمومی بدون ارائه اطلاعات خصوصی لذت ببرند.

زی کش ارزهای دیجیتال

مونرو (Monero)

مونرو هم درست مانند زی‌کش یکی از ارزهای دیجیتال با تمرکز بر محافظت از هویت و حریم خصوصی کاربرانش است. این ارز به‌منظور تخصیص کامل کنترل کاربران بر روی پول خود طراحی‌شده. با مونرو، شما بانک خودتان هستید. در مونرو، شما می‌توانید تعیین کنید که چه کسانی اجازه این رادارند که ببینند پول شما کجا می‌رود و چه کسانی ندارند. همچنین، بحران‌هایی که به دست بانک‌ها و دولت‌ها اتفاق می‌افتند، دارایی یا اطلاعات محرمانه شمارا تحت تأثیر قرار نمی‌دهند. درنهایت، مونرو مانند دیگر ارزهای دیجیتالی، یک سیستم غیرمتمرکز است و توسط کاربرانش اداره می‌شود. تاکنون بیش از سی توسعه‌دهنده به‌طور مستقیم فعالیت خود را در مونرو آغاز کرده‌اند.

مونرو ارزهای دیجیتال

کارتی شو برای مطالعه این مقاله و استفاده از خدماتش از شما ممنون است. شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر به مقالات ما مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.