اتریوم چیست؟پروژه ای قدرتمند در دنیای رمز ارز!


با رشد زیاد بازار رمز ارز ها پروژه های جدیدی نیز رونمایی شده اند. یکی از این پروژه ها اتریوم است که اگر به جنبه فنی و کاربردی این پروژه نگاه کنیم، Ethereum  یکی از جذابترین پروژه ها در دنیای رمز ارز است. به همین دلیل در ادامه بیشتر درمورد این پروژه بزرگ صحبت میکنیم.

اتریوم چیست؟

قطعا شما هم نام بلاک چین را شنیده اید. درواقع اتریوم یک بلاک چین غیر متمرکز است که برای ایجاد قرار داد های هوشمند طراحی شده است. رمز ارز بلاک چین اتریوم،اتر نام دارد. Ethereum  پس از بیت کوین دومین رمز ارز و پروژه از نظر ارزش بازار است.بر خلاف ارز هایی مانند بیت کوین،دوج کوین و… که تنها خود را یک راه انتقال پول میدانند اتریوم راه خود را از این ارز ها جدا کرده و خود را یک سیستم محاسباتی معرفی کرده است.

اتریوم چگونه کار میکند؟

همانطور که میدانید تمام رمز ارز ها با استفاده از بلاک چین کار میکنند و اتریوم از این قضیه مستسنئ نیست و با کمک از بلاک چین اتریوم کار خود را انجام میدهد. درواقع بلاک چین یک دفتر کلی است که تمام تراکنش ها در آن ثبت میشوند. بلاک چین یک پلتفروم غیر متمرکز است و هیچ گونه نهاد و یا شرکتی بر آن کنترل ندارد. درست است که Ethereum  با پشتیبانی بلاک چین کار خود را انجام میدهد اما بلاک چین اتریوم به شما این امکان را میدهد که سابقه تمام تراکنش هایی را که انجام داده شده در شبکه اتریوم را مشاهده کنند.

ویتالیک بوترین،سازنده اتریوم کیست؟

اتریوم چیست؟

یک برنامه نویس روسی-کانادایی در سال ۲۰۱۳ برای ساخت برنامه های غیر متمرکز اوراق سفید اتریوم را منتشر کرد. این برنامه نویس دو رگه که ویتالیک بوترین (Vitalik buterin) نام دارد به عنوان یکی از بنیان گذاران Ethereum  شناخته میشود.

ویتالیک فعالیت خود را از سال ۲۰۱۱ در حوزه ارز های دیجیتال شرع کرد و یکی از بنیان گذاران Bitcoin magazine بود.بوترین ادعا دارد که از بیت کوین میتوان در مباحثی غیر از انتقال پول استفاده کرد و برای این کار تنها لازم بود زبان اسکریپتی استفاده شود. با استفاده از این زبان اپلیکیشن های زیادی پیشرفت میکردند و با استفاده بیت کوین در اپلیکیشن ها افراد زیادی مانند سهامداران و افراد فعال در املاک وارد بلاک چین میشدند.

بوترین در یک مساحبه گفته بود که بیت کوین کارایی بسیار خوبی ندارد و تنها مانند یک ماشین حساب در جیب است ما اتریوم یک گوشی هوشمند است که شما میتوانید با آن از برنامه های زیادی استفاده کنید.

اتریوم،نامی که علمی تخیلی است!

شاید کمی عجیب باشد اما بوترین نام اتریوم یا از بین تعدادی عنصر برگرفته از موضوعات علمی تخیلی انتخاب کرده است. بوترین درمورد انتخاب نام اتریوم اینگونه گفته است که:  فورا  فهمیدم که این نام را از تمامی جایگزین‌های دیگر بیشتر دوست دارم، فکر می‌کنم که [این واژه] به نظر می‌رسد و اتر به محیطی فرضی و نامرئی اشاره دارد که به درون جهان نفوذ می‌کند و به نور امکان عبور را می‌دهد.. درواقع بوترین میخواست که شبکه خود را زیر مجموعه ای نامحسوس قرار دهد که برنامه های زیادی قابلیت اجرا شدن روی آن را داشته باشند. عملکرد گسترده: Ethereum  یکی از بزرگترین پروژه های بلاک چین است و کاربران می‌توانند به جز استفاده به عنوان ارز دیجیتالی از اتریوم به عنوان انجام سایر تراکنش های مالی،اجرای قرار داد هوشمند و موارد دیگری استفاده کرد

مزایای اتریوم

اتریوم چیست؟

شبکه ای بزرگ و همیشه در دسترس: شبکه اتریوم بعد از سال ها فعالیت و میلیارد ها تریدر فعال در این شبکه آزمایش های خود را به بهترین شکل رد کرده است و با داشتن جامعه ای بزرگ؛دارای بزرگترین اکوسیستم  در بین بلاک چین ها و رمز ارز ها است.

عملکرد گسترده: اتریوم یکی از بزرگترین پروژه های بلاک چین است و کاربران می‌توانند به جز استفاده به عنوان ارز دیجیتالی از اتریوم به عنوان انجام سایر تراکنش های مالی،اجرای قرار داد هوشمند و موارد دیگری استفاده کرد

پرهیز از واسطه ها: فکرش را بکنید میخواهید پولی انتقال دهید، در این میان بانک ها واسطه قرار میگیرند، یا اینکه میخواهید قراردادی بین دو نفر انجام شود،این نوع قرار داد را باید یک وکیلی بنویسد اما شبکه اتریوم با توجه به امکاناتی که دارد به کاربران این قول را داده که تمام این واسطه ها از بین بروند و در عین حال با سرعت بیشتری کار شما انجام میشود

  معایب اتریوم

افزایش وحشتناک کارمزد ها: با افزایش محبوبیت Ethereum  کارمزد های این شبکه نیز بسیار بالا رفته است. کارمزد های تراکنش بیت کوین که گس نام دارند در بهمن سال ۱۳۹۹ بود که رکوردی ۲۳ دلاری ثبت کرد و این برای ماینر ها بسیار خوشایند اما برای کسانی که از شبکه استفاده میکنند بسیار وحشتناک است

تورم بالقوه: همانطور که گفته بودیم یکی ارز روش های افزایش ارز یک ارز سکه سوزی است که این امر در ارز ترون شکل می‌گیرد اما اتریوم سالانه ۱۸ میلیون اتر تولید و به بازار رمز ارز ها انتقال میدهد. این امر می‌تواند سرمایه گذاری در اتریوم را مانند سرمایه گذاری در دلار جلوه دهد و این رمز ارز مانند بیت کوین نیست که تعداد مشخصی از آن وجود داشته باشد.

آینده ای نامشخص: یکی از تنها مواردی که بسیار برای اتریوم خوب و در عین حال بد است بروز رسانی سریع Ethereum  است.

درواقع Ethereum  به صورت مداوم در حال توسعه و بهتر شدن است و این مورد با اینکه به سود اتریوم است میتواند به ضرر اتر نیز باشد زیرا به روز های جدید در شبکه باعث ایجاد عدم قطعیت برای اپلیکیشن ها و معاملات در حال انجام باشند

درست است که اتریوم یکی از بهترین رمز ارز ها در بازار است اما آینده نامشخص این ارز سرمایه گذاری را خطرناک میکند. پس پیشنهاد ما این است که Ethereum  را یگ گزینه برای ترید در نظر بگیرید.

همچنین اگر میخواهید از یک صرافی با سرعت بسیار بالا استفاده کنید و سود خوبی به دست بیاورید (برای انجام ترید به سرعت بالا نیاز است)بهتر است از صرافی کارتی شو استفاده کنید که سرعت بسیار بالایی دارد.

۱ دیدگاه

    • دیدگاهتان را بنویسید

      نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.